اخبار سیاسی

حمله شدید شهردار لندن به ترامپ: او شبیه رهبران نازی هاست

به گزارش خبرنگاران به نقل از آبزرور، صادق خان، شهردار لندن در یادداشتی، رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر انگلیس را به عنوان رهبران راست افراطی توصیف کرد.

27 شهریور 1398

تهدید نمایندگان مجلس ایتالیا به استعفا

خبرنگاران: نمایندگان عضو حزب سیلویو برلوسکونی نخست وزیر سابق ایتالیا تهدید کردند که در صورت اخراج وی از سنا همگی به صورت دسته جمعی استعفا خواهند داد.

24 شهریور 1398

کشف لاشه هواپیمای اندونزی در قعر دریا

خبرنگاران:مقامات اندونزی از پیداشدن دم هواپیمای 8501 ایرآسیا خبر دادند که گام بزرگی برای یافتن جعبه سیاه هواپیما محسوب می گردد.

24 شهریور 1398

کره شمالی سفیر مالزی را اخراج کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، کره شمالی دستور اخراج سفیر مالزی را صادر کرد.

24 شهریور 1398

نیروهای امنیتی هند 4 هزار نفر را در کشمیر بازداشت کردند

فارس نوشت: منابع آگاه از دستگیری دستکم چهار هزار نفر از اهالی ایالت جامو و کشمیر از سوی نیروهای امنیتی هند، بعد از لغو خودمختاری در این منطقه خبر داده اند.

23 شهریور 1398

شروع جلسه علنی مجلس با 95 کرسی خالی، سخنرانی رئیس مجلس اندونزی در صحن مجلس

خبرنگاران: جلسه علنی صبح امروز مجلس دقایقی پیش شروع شد.

19 شهریور 1398

گزارش، اقتصاد آمریکا و اثرات معکوس تعرفه های اعمالی ترامپ علیه چین

به نظر کارشناسان مختلف راهبرد رئیس جمهوری آمریکا در تحت فشار قرار دادن چین از راه تجارت نتیجه ای برای واشنگتن به همراه نخواهد داشت.

17 شهریور 1398

به مالزی میروید؟؟ 10 نکته ای هست که قبل سفرتان باید بدانید

به مالزی میروید؟ آیا از هزینه سفر به مالزی اطلاعاتی دارید. فرهنگ متنوع مالزی با منظره های طبیعی فوق العاده آن تطابق یافته است. این تنوع ها به این معنی است که گزینه های سفر ظاهرا بی پایانند، اگر میخواهید از یک پینت (نوشیدنی) همراه پسمبور (غذا) در پنانگ لذت...

13 شهریور 1398

معرفی کاردار غیر مقیم ایران وانگلیس طی8روز آینده، عمان حافظ منافع ایران در کانادا

خبرنگاران: سخنگوی وزارت امور خارجه کشومان در نشست خبری با خبرنگاران از فعال شدن سفارت خانه های ایران و انگلیس و نیز معرفی کاردار غیر مقیم بین دو کشور طی هفته آینده اطلاع داد.

11 شهریور 1398

تور مجازی: شانگهای؛ چین

شانگهای، بزرگ ترین شهر چین، مشهور به جنگل آسمان خراش ها، شهری پرزرق وبرق و دیدنی، لبریز از تاریخ و فرهنگ و هنر و مدرنیته است که می تواند برای هر گردشگری جذاب باشد.

10 شهریور 1398

ایتالیا: حمله به سوریه می تواند تبدیل به آتش افروزی جهانی گردد

خبرنگاران: وزیر خارجه ایتالیا خاطرنشان کرد، حمله نظامی علیه سوریه خطر تبدیل شدن به یک درگیری جهانی را دارد.

10 شهریور 1398

پس از چین، ترامپ هم به مساله کشمیر ورود کرد

ایرنا نوشت: عمران خان نخست وزیر پاکستان و دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز آدینه در یک تماس تلفنی، مسایل مربوط به تحولات کشمیر و اوضاع افغانستان را مورد بحث و آنالیز قرار دادند.

8 شهریور 1398

ادامه تنش سیاسی بین ریاض و اتاوا؛ دانشجویان سعودی خواهان پناهندگی در کانادا شدند

در شرایطی که تنش دیپلماتیک بین عربستان سعودی و کانادا همچنان ادامه دارد، دانشجویان سعودی که در حال تحصیل در کانادا هستند تقاضای پناهندگی می نمایند.

7 شهریور 1398

اهدای نشان دانشگاه علوم پزشکی تهران به وزیر بهداشت تایلند

به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، پروفسور پیاساکول، وزیر بهداشت عمومی تایلند و هیأت همراه ضمن بازدید از موزه ملی تاریخ علوم پزشکی در ناهار کاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس دانشگاه شرکت کردند.

7 شهریور 1398

اوباما: تیراندازی های کانادا می توانند تروریستی باشند

خبرنگاران: رئیس جمهور آمریکا حادثه تیراندازی ها در کانادا را حادثه ای غم انگیز دانست.

6 شهریور 1398

دلایل چین برای حضور احتمالی نظامی در خلیج فارس

خبرنگاران، گروه بین الملل- عبدالحمید بیاتی: موضوع حضور احتمالی نظامی چین در خلیج فارس و اعزام ناو به این منطقه از روز سه شنبه 15 مرداد با اظهارات سفیر چین در امارات در مورد احتمال اسکورت کشتی های چینی در خلیج فارس قوت گرفت.

5 شهریور 1398

هشدار چین درباره حمایت آمریکا از جدایی طلبان خشونت گرا در هنگ کنگ

دفتر وزارت امور خارجه چین در هنگ کنگ ضمن هشدار در مورد دادن سیگنال های غلط به جدایی طلب های خشونت گرا در این منطقه، از واشنگتن خواست در مورد ارتباط مقامات آمریکایی با رهبران جدایی طلب ها شفاف سازی کند.

5 شهریور 1398

سیاست های تکنولوژیک چین محدودتر می گردد ، انتقال فناوری مطلقا ممنوع!

گزارشهای جدید از پکن حکایت از آن دارند که چینی ها قصد دارند صادرات تکنولوژی را محدودتر از همواره پیگیری نمایند. این موضوعی است که بسیار مهم و قابل تامل است.

4 شهریور 1398

انتقاد از عدم همکاری پلیس اینترپل کانادا در استرداد خاوری

خبرنگاران: رئیس پلیس اینترپل ناجا با انتقاد از عدم همکاری پلیس اینترپل کانادا برای دستگیری خاوری از دستگیری و استرداد چند کلاهبردار میلیاردی با همکاری امارات اطلاع داد.

2 شهریور 1398

سلادون های موزه ملی ایران وارد کاخ موزه پکن شد

آثار منتخب موزه ملی ایران در نمایشگاه دنیای لونگ چوان: سلادون لونگ چوآن و جهانی شدن به همراه نمایندگان اعزامی امروز وارد جمهوری خلق چین شده و به کاخ موزه پکن منتقل شد.

18 مرداد 1398
تعداد: (68)