اخبار سیاسی

عمق امارات را هدف قرار خواهیم داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از شبکه العربی، محمد البخیتی عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن به امارات عربی متحده هشدار داد.

24 اردیبهشت 1401

ملاقات باقری و گروسی در وین

علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد ایران در ادامه رایزنی های فشرده دیپلماتیک عصر سه شنبه (به وقت محلی) با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین ملاقات کرد.

20 اردیبهشت 1401

رئیسی در گفت وگو با پوتین: توسعه ناتو به سمت شرق، تنش زا است

رؤسای جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در تماسی تلفنی درباره تحولات بین المللی و مذاکرات هسته ای گفت وگو کردند.

11 اردیبهشت 1401

چمران: امکان بازنگری در بودجه 1401 کشور وجود دارد

رئیس شورای اسلامی شهر تهران توضیحاتی درباره جلسات اخیر شورای شهری ها با نمایندگان و رئیس مجلس درباره موضوعات شهری و حمل و نقل عمومی ارائه داد.

4 اردیبهشت 1401

محفلی برای آشنایی نزدیک بین جوانان و پیشکسوتان، ایران را به پایگاه علمی باستان شناسی منطقه تبدیل کنیم

به گزارش خبرنگاران، مصیب امیری، رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در هشتمین دوره همایش بین المللی باستان شناسان جوان عنوان کرد و اضافه کرد: همایش باستان شناسان جوان همان گونه که از نام آن نیز پیداست با ایده ای بکر پا به عرصه وجود نهاد، عرصه ای برای...

28 فروردین 1401

نقش زن در شاهنامه فردوسی

به نظر می رسد دست کم 24 زن در شاهنامه به نقش آفرینی می پردازند. این زنان عبارت اند از آرزو، آزاده، آزرمی دخت، ارنواز، اسپنوی، بانوی گازر، بانوی گردوی، بانوی مهبود، پوراندخت، تهمینه، جریره، رودابه، سودابه، سهی، سیندخت، شهرناز، فرانک، فرنگیس، کتایون،...

22 فروردین 1401

امیرعبداللهیان و وزیر خارجه ژاپن تلفنی گفت وگو کردند

خبرگزاری خبرنگاران-وزارت خارجه ژاپن در بیانیه ای از گفت وگوی تلفنی 20 دقیقه ای وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و ژاپن خبر دارد.

22 اسفند 1400

مدیریت بازار املاک و درمان بیماری اقتصاد ملی

براساس اطلاعات رسمی در سال 1390 در حدود 26.6 درصد خانوارهای کشور در خانه های استیجاری اقامت داشته اند. این رقم در سال 1395 به 30.7 درصد رسید و اینک متولیان امر آن را در حدود 40 درصد می دانند. طبعا این ارقام نشان دهنده شرایط تمکن اقتصادی و خانه دار بودن یا نبودن...

16 اسفند 1400

قلعه پرتغالی های بندرکنگ بنایی دیدنی و تاریخی است

میراث آریا/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده و گزارشات منتشر شده، قلعه پرتغالی های بندرکنگ بنایی دیدنی و تاریخی است.

7 اسفند 1400

بیانیه وزارت خارجه کره جنوبی پس از دیدار با علی باقری کنی در وین: دلارهای بلوکه شده ایران باید آزاد گردد

پس از دیدار معاون وزیر خارجه کره جنوبی با علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد ایران در وین، کره جنوبی اعلام نموده منابع اقتصادی ایران باید آزاد گردد.

30 بهمن 1400

پوتین و علی اف درباره توسعه همکاری های راهبردی تبادل نظر کردند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دفتر ریاست جمهوری روسیه امروز آدینه با صدور بیانیه ای گفت که رؤسای جمهور روسیه و جمهوری آذربایجان در تماسی تلفنی با یکدیگر مصاحبه کردند.

22 بهمن 1400

امضا برنامه همکاری نهادهای دیپلماتیک تاجیکستان و هند

در ملاقات وزرای امور خارجه تاجیکستان و هند بر اهمیت اجرای توافقات حاصل شده بین سران دو کشور تاکید و برنامه همکاری نهادهای دیپلماتیک امضا شد.

19 بهمن 1400

نباید به بهانه کمبود مسکن و خودرو پلتفرم های انتشار آگهی را در درج قیمت محدود کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در صورتی که مسکن به مقدار احتیاج مردم فراوری گردد، قیمت سازی ها نمی تواند در نابسامانی بازار اثرگذار باشد در واقع باید مسائل به صورت ریشه ای حل گردد. این موضوع در خودرو و... نیز وجود دارد. نباید به بهانه کمبود مسکن و خودرو...

26 دی 1400

تعاملات منطقه ای با قراردادهای سوآپ افزایش می یابد

تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با تأکید بر این که سیاست قطعی ایران و راهبرد محوری وزارت نفت، توسعه همکاری با همسایگان و دیگر کشورها در حوزه انرژی است، گفت قراردادهای سوآپ سبب افزایش تعاملات منطقه ای می گردد.

18 دی 1400

گزارش پیمان جبلی از دریافت ایمیل های کارکنان صدا و سیما

رئیس صدا و سیما در پیغامی از دریافت پیغام کسانی که برایش رایانامه (ایمیل) ارسال نموده بودند، اطلاع داد.

9 دی 1400

وزیر اقتصاد: الکترونیکی شدن پرونده های مالیاتی سرعت می گیرد

خبرگزاری خبرنگاران- وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه بازدید سرزده از یکی از ادارات کل اقتصادیاتی استان تهران، گفت: الکترونیکی شدن پرونده های اقتصادیاتی سرعت می گیرد.

25 آذر 1400

عبدالملکی: تعاون وهمکاری نمایندگان کارگری و کارفرمایی در شورای عالی کار، بی نظیر است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در نشست های شورای عالی کار در دولت تازه کوشش داریم که اصل سه جانبه گرایی را به صورت کامل رعایت کنیم.

24 آذر 1400

آخرین شرایط ترافیک و کیفیت اینترنت بررسی شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جریان بازدید از یکی از اپراتورهای کشور، آخرین شرایط ترافیک و کیفیت ارتباطات را بررسی و از مسائل و موانع این اپراتور برای توسعه به ویژه در کلان شهرها مطلع شد.

19 آذر 1400

هنرستان های هنرهای زیبای دخترانه و پسرانه در تمام استان ها راه اندازی می گردد

خبرنگاران/خراسان رضوی مدیر کل دفتر آموزش و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از دستور محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مبنی بر تاسیس حداقل یک هنرستان هنرهای زیبای دخترانه و پسرانه در هر استان اطلاع داد.

21 آبان 1400

مسیرهای نو، جایگزین آذربایجان می گردد

رییس سازمان توسعه تجارت می گوید با توجه به هدف گذاری اجرا شده برای افزایش صادرات به کشورهای همسایه و هم سو، ایران تمام گزینه های موجود برای بالا بردن رقم صادرات را به شکلی جدی پیگیری می نماید.

8 آبان 1400
تعداد: (585)