تیم های برتر مسابقات علوم اعصاب شناختی 19 مهرماه معرفی خواهند شد

به گزارش مجله سایه، مراسم اختتامیه ششمین دوره مسابقات کشوری علوم اعصاب شناختی با معرفی تیم های برتر این مسابقات، نوزدهم مهرماه جاری برگزار می گردد.

تیم های برتر مسابقات علوم اعصاب شناختی 19 مهرماه معرفی خواهند شد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، مسابقات ملی علوم اعصاب شناختی به منظور آشنایی بیشتر دانش آموزان مقاطع دبیرستانی با حوزه های علوم شناختی و ترویج و ارتقای این دانش در سطح فضا های آموزشی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی و با همکاری مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان وزارت آموزش و پرورش هرساله در سطح کشور برگزار می گردد.

این مسابقات با هدف جذب علاقه مندان به مطالعه مغز برای اولین بار در سال 1392 با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی و جمعی از فارغ التحصیلان مدارس دبیرستان علامه حلی انجام شد تا نخبگان و استعداد های درخشان دانش آموزی بتوانند قبل از ورود به مراکز و موسسات آموزش عالی با مباحث و دانش علوم شناختی آشنا شوند.

در ششمین دوره از مسابقات کشوری علوم اعصاب شناختی، 600 دانش آموز مقطع دبیرستان از 29 استان در پنج قطب کشوری در قالب یکصد تیم ترکیبی از رشته های ریاضی، تجربی و علوم انسانی رقابت داشتند که 26 تیم برگزیده شدند که در مراسم اختتامیه این مسابقات سه تیم برتر انتخاب و معرفی خواهند شد.

عمده ترین هدف از برگزاری مسابقات علمی در ارتباط با رشته های علوم اعصاب شناختی انجام تحقیقات است تا اتصال فعالیت های تحقیقاتی از دوره های دبیرستان به مراکز دانشگاهی و نیز سیاست تقویت فرهنگ و روحیه همکاری در مراکز آموزشی در امر انجام مسابقات علوم اعصاب شناختی پیگیری و دنبال گردد.

وبلاگ خرید: وبلاگ خرید | این سیستم پیشرفته وبلاگدهی برای فروشگاه های اینترنتی است

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 794

به "تیم های برتر مسابقات علوم اعصاب شناختی 19 مهرماه معرفی خواهند شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم های برتر مسابقات علوم اعصاب شناختی 19 مهرماه معرفی خواهند شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید