فرهنگ و هنر

آخرین امتیاز تیم والیبال پروجا و رسیدن به فینال سری A1ایتالیا

خبرنگاران: تیم والیبال پروجا با راهنمایی اسلوبودان کواچ به فینال سری A1 ایتالیا رسید.

23 مهر 1398

کالای ایرانی در چین، سطح توقعات پائین به چاه نفت می رسد

خبرنگاران: به شخصی گفتند باید سطح توقعات و خواسته هایت را خیلی پائین بیاوری. گفت؛ پایین آوردن سطح توقعاتم برای تو سود دارد، برای من چی؟

22 مهر 1398

تبلیغات گردشگری ایران به مجارستان و چین می رود!

به گفته مسئولان دفاتر مسافرتی چین ضروری است برای معرفی گردشگری ایران در کشور بزرگ چین با برگزاری های نمایشگاه های مختلف و استفاده از شبکه های مجازی، کوشش بیشتری گردد.

20 مهر 1398

بهترین مدارس فیلم سازی کانادا و اروپا کدامند؟

اگر سودای به تصویر درآوردن افکار خود در جلوی دوربین را دارید، با خبرنگاران باشید و با برترین مدارس فیلم سازی کانادا و اروپا آشنا شوید.

19 مهر 1398

جدیدترین آثاری که به میراث جهانی اضافه شدند ، از گورستان باستانی بحرین تا جیپور شگفت انگیز

فهرست میراث جهانی یونسکو در چهل و سومین اجلاس کمیته میراث فرهنگی این سازمان در حال به روز شدن است.

18 مهر 1398

چطور 3 روزه، پکن پایتخت کهن و رمزآلود چین را بگردیم؟

سفر به پکناگر اهل سفر و گردشگری باشید پس به احتمال خیلی زیاد می دانید که چین از چه اهمیت تاریخی و فرهنگی ای برخوردار است. در حالی که برخی از افراد ممکن است سفر به کشورهای اروپایی را ترجیح بدهند، اما عده دیگری ترجیح می دهند تا به یک مقصد هیجان انگیزتر و...

18 مهر 1398

موفقیت خویش انداز در جشنواره ویدیو درانک کانادا

به گزارش خبرنگاران، فیلم کوتاه خویش انداز به کارگردانی علی عرفان فرهادی بهترین فیلم شب اول جشنواره ویدیو درانک تورنتو شد.

17 مهر 1398

شانگهای و دیدنی های این شهر مدرن

شانگهای جزو معدود شهرهایی در جهان است که تلفیق مدرنتیه و سنتی را به زیبایی تمام به تصویر کشیده استبا جاذبه های زیبایی که در این شهر وجود دارد، هر سال میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان است. برای آشنایی با جاذبه های این شهر با خبرنگاران همراه باشید.

15 مهر 1398

شهر سوخته بانکوک، فانوسی که خاموش شد

شهر سوخته بانکوک بانکوک پایتخت پر جنب و جوش تایلند، با داشتن تعداد زیادی صومعه، بازارهای محی شلوغ، مراکز خرید پر تجمع و غیره و غیره یک مقصد گردشگری وسوسه انگیز برای افرادی است که به دنبال کشف و دیدن یک جای متفاوت هستند. در این مطلب از خبرنگاران میخواهیم...

15 مهر 1398

سفره هفت سین بر روی نقشه نمادین ایران، یک نوآوری در نمایشگاه سی و یکم است

مدیرکل دفتر صادرات صنایع دستی گفت: برپایی سفره هفت سین بر روی نقشه نمادین ایران، در سی و یکمین نمایشگاه ملی صنایع دستی (عیدانه) یک نوآوری است.

12 مهر 1398

گشتی در نخستین چاپخانه خاورمیانه

سال 1636 میلادی، خلیفه ای به نام خاچاطور گساراتسی، نخستین چاپخانه ایران و خاورمیانه را در دیر آمنا پر گیچ مقدس بنا نهاد؛ جایی که ما آن را به نام کلیسای وانک می شناسیم.

11 مهر 1398

فراخوان نهمین دوره جایزه دکتر فتح الله مجتبایی

فراخوان نهمین دوره جایزه دکتر فتح الله مجتبایی برای دانشجویان دوره دکتری رشته های ادیان و عرفان و زبان و ادبیات فارسی منتشر شد.

10 مهر 1398

برگزاری تورهای قم گردی درون شهری و برون شهری در ایام نوروز

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم از راه اندازی 7 تور قم گردی در ایام نوروز با مشارکت سازمان فرهنگی هنری شهرداری، اداره کل ارشاد و اوقاف استان اطلاع داد.

10 مهر 1398

لیلا حاتمی با ظاهر متفاوت در مراکش

یازدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مراکش شنبه شب به کار خود سرانجام داد و لیلا حاتمی و دیگر داوران فیلم بی حد و مرز را به عنوان برنده جایزه اصلی جشنواره انتخاب کردند.

6 مهر 1398

پلی نزی، تکه ای از بهشت روی زمین

گردشگری مهمترین منبع درآمد مجموعه جزایر پلی نزی فرانسه است. جزایری که خارج از خاک فرانسه قرار دارند، اما تحت حاکمیت این کشور اداره می شوند. گردشگران بسیاری در فصل سفر به این جزایر با پروازهای بیست ساعته و اقیانوس نوردی های چند روزه می رسند به جزایری رویایی...

6 مهر 1398

تفاهم نامه طرح تهیه نقشه باستان شناسی فارس منعقد شد

مدیرکل میراث فرهنگی فارس از انعقاد تفاهم نامه ای بین پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس در راستای طرح تهیه نقشه باستان شناسی استان فارس اطلاع داد.

2 مهر 1398

پیام تسلیت معاون صنایع دستی برای درگذشت دو استاد پیشکسوت

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور، در پیامی درگذشتِ استاد عبدالله مهری و احمد شیشه گر دو هنرمند پیشکسوت و هنرمند صاحب نام صنایع دستی را به خانواده این دو هنرمند و جامعه هنرمندان صنایع دستی کشور تسلیت گفت.

2 مهر 1398

تبریز، فتاحی: به ما می گفتند، هماهنگ می کردیم مترجم استراماچونی روی نیمکت استقلال بنشیند

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت که در جریان مشکل ایجاد شده برای مترجم استراماچونی نبوده است.

1 مهر 1398

15 کشوری که باید به آنها سفر کرد

15 کشوری که باید به آنها سفر کرداگر به اندازه کافی برای آغاز اولین ماجراجویی خود بیقرار هستید، اما کاملا مطمئن نیستید که از کجا آغاز کنید، نگران نباشید. مقاصد ایده ال بسیاری هستند که بخواهید برای بار اول به آن ها سفر کنید. احتمالا برای سفر خود به دنبال...

1 مهر 1398

جشنواره استانی سفره بنفش در بیرجند برگزار می گردد

دبیر جشنواره سفره بنفش بیرجندی گفت: هم زمان با میلاد پیامبر اکرم (ص) چهارم آذرماه سال جاری جشنواره استانی سفره بنفش در بیرجند برگزار می گردد.

1 مهر 1398
تعداد: (75)