فرهنگ و هنر

عقد تفاهم نامه تامین اعتبار 79 میلیارد ریالی بازسازی سینما 29 بهمن تبریز

خبرنگاران/آذربایجان شرقی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی از عقد تفاهم نامه بین سازمان مدیریت و برنامه ریزی، حوزه هنری استان و حوزه هنری کشور برای تامین اعتبار 79 میلیارد ریالی بازسازی سینما 29 بهمن تبریز، اطلاع داد.

15 اسفند 1399

چگونه سحرخیز شویم؟

این توصیه های عملی، مفید و کاربردی می تواند به شما یاری کند تا فردی سحرخیز و بشاش شده و از مزایای این سبک سالم زندگی بهره مند شوید.

5 اسفند 1399

کامپیوتر کوانتومی در راستا تجاری سازی

به نظر می رسد کامپیوتر کوانتومی با سرعت مناسبی در حال پیشرفت و ازبین بردن محدودیت ها است که می تواند قدم مثبتی برای تجاری سازی آن در آینده ای نزدیک باشد.

17 بهمن 1399

تاثیر گوشی های تاشو روی آینده تبلت ها چگونه خواهد بود؟

سال های زیادی است که می شونیم با افزایش اندازه نمایشگر گوشی های هوشمند، دوران طلایی تبلت ها نیز به سرانجام خواهد رسید. فعلا این اتفاق رخ نداده چرا که گوشی های هوشمند برای تبدیل شدن به تبلت هنوز راه درازی در پیش دارند. اما اینطور که به نظر می رسد، ورود گوشی...

17 بهمن 1399

دبیر جایزه جلال: حمایت گرنت از انتشار آثار چهره های برتر ادبیات دفاع مقدس در خارج از ایران

دبیر اجرایی جایزه جلال از مذاکره با دبیرخانه گرنت برای حمایت از ترجمه و انتشار 10 چهره برتر ادبیات دفاع مقدس در بخش ویژه این دوره اطلاع داد.

8 بهمن 1399

افزایش 25 درصدی تخت های اقامتی استان همدان

ایرنا/ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان از افزایش 25 درصدی تخت های اقامتی استان همدان اطلاع داد.

5 بهمن 1399

اعتقاد به سرمایه گذاری در همدان وجود ندارد

خبرنگاران/همدان رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان گفت: اعتقادی به سرمایه گذاری در همدان وجود ندارد یا اینکه بسیار ضعیف و کم اهمیت است.

5 بهمن 1399

سفر به آمریکا: بدترین مقاصد و فرودگاه های آمریکا از نظر خلبان ها

اگر فکر می کنید امروزه از سفرهای هوایی ناراضی هستید، ببینید خلبانان و خدمه پرواز که هر روزه با تاخیرهای طولانی و مسافران بدقلق و پرتوقع روبرو هستند، چه می کشند! از یکی از خلبانان آمریکایی که 19 سال سابقه کار داشت، پرسیده شد که از پرواز به کدامین مقاصد...

2 بهمن 1399

طرح تعیین حریم و بهسازی محیط تپه تاریخی مافینآباد اجرا میشود

به نقل از معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهران از مشخص حریم، نصب اتاق نگهبانی و جمع آوری نخاله ها در تپه چند هزارساله مافین آباد اسلامشهر خبر داد.

1 بهمن 1399

قلمه زدن پتوس چگونه است؟

برای قلمه زدن پتوس باید قطعاتی از قسمتهای ضخیم ساقه را به طول ده سانتی متر جدا کرده و تا زمان ریشه دهی در آب یا بستر مناسب قرار دهید.

30 دی 1399

درخواست فاطمه گودرزی از قوم لر برای بخشش بهاره رهنما

فاطمه گودرزی از قوم عظیم لر خواست توهین بهاره رهنما را ببخشند.

16 دی 1399

حاشیه نشینی؛ پنج اولویت اصلی آسیب های اجتماعی

اواخر آبان ماه بود که خبر اقدام خودسوزی یک زن ساکن بندرعباس رسانه ای شد. زنی که پس از تخریب خانه اش توسط ماموران شهرداری این شهر دست به آخرین واکنشی زد که در توانش بود. پس از تخریب و خودسوزی و نشر گسترده خبر گروهی به دلجویی از او و خانواده اش رفتند.

13 دی 1399

آثار جدید فریبرز لرستانی وارد بازار نشر کتاب کودک شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، هر کدام از این دو کتاب که از مجموعه نیایش های بچگانه توسط انتشارات آستان قدس رضوی به نشر منتشر شده، حاوی هفت داستانک کوتاه برای بچه ها است.

3 دی 1399

دستگیری قاتل دانشجوی دندانپزشکی

14 تیرماه، ساعت 18 و 40 دقیقه، روزی بود که پدر علی، فکرش را هم نمی کرد پسرش را در آن غائله مرگبار از دست بدهد. خیابان تختی یاسوج، آن روز شاهد وقوع حادثه ای دردناک برای علی شفیعی بود.

3 دی 1399

مشهد میزبان ابدی نام آوری دیگر از فرزندانش خواهد بود

محمدرضا کلائی شهردار مشهد در یادداشتی در اینستاگرام خاکسپاری استاد محمدرضا شجریان در توس را تأیید کرد.

30 آذر 1399

فروش عمارت کاروانسرای زواره مسئله ای ندارد

ایسنا/ براساس سخنان رئیس اداره میراث فرهنگی اردستان، فروش عمارت کاروانسرای زواره مسئله ای ندارد.

29 آذر 1399

صربستان، کشوری پرتلاطم اما زیبا

یکی از مهمترین جاهای دیدنی فرانسه که بعید است تا به امروز تصویر آن را ندیده باشید، بنای طاق پیروزی پاریس است؛ یک طاق سنگی سفید که با ارتفاع 50 متری، در میان میدانی عظیم و شلوغ جای گرفته است. این طاق زیبا در کنار برج ایفل…

28 آذر 1399

اجرای پویش اهدای کتاب در جنوب شهر همزمان با هفته کتابخوانی

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 19 از تدارک بیش از ده عنوان برنامه فرهنگی و هنری مختلف به مناسبت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در این منطقه خبر داد.

28 آذر 1399

حریم منظری دانشکده فنی دانشگاه شهید باهنر کرمان در معرض خطر واقع شده است

یکی از فعالان میراث فرهنگی استان کرمان گفت: ساخت و ساز در مقابل سردر دانشکده فنی ظاهرا بدون استعلام از میراث فرهنگی و در نظر دریافت تاریخی بودن این بنا و توجه به ثبت ملی آن بود.

27 آذر 1399

نخبه های نفتی که چرخ اقتصاد غربی ها را می چرخانند

همه نخبگانی که باید در صنعت نفت مشغول باشند یا به اموری دیگر سرگرم شده اند یا تصمیم گرفته اند از کشور مهاجرت نمایند.

19 آذر 1399
تعداد: (242)