اخبار مجلس

پیشنهاد اصلاح اطلاعات ساختمان های ناایمن پایتخت بر روی نقشه تهران

بعد از حادثه حریق در کلینیک سینا و مرگ 19 نفر، مجددا مسئله ایمنی ساختمان ها و لزوم توجه به آن به مطالبه اصلی بدل شد و همه مسئولان از سازمان آتش نشانی و مدیریت شهری خواستند تا فکری به حال ساختمان های ناایمن شهر بکند و از مسئولان آتش نشانی خواستند تا به مصوبات...

25 مهر 1399

برگزاری آیین گل مالی محرم ممنوع شد

محرم امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت حفظ سلامت مردم، برگزاری آیین سنتی گل مالی روزهای تاسوعا و عاشورا در استان لرستان ممنوع است.

22 مهر 1399

ربیعی: قره باغ متعلق به آذربایجان است

سخنگوی دولت گفت: درخواست ما از هموطنان توجه بیشتر به دستورالعمل های بهداشتی است که در شرایط کرونایی امروز حیاتی و مهم است

22 مهر 1399

میزان جوانمردی رضاشاه نسبت به عشایر بلوچستان!

در کتاب رضاشاه در گذر تاریخ به تحریر فتح الله نوری اسفندیاری، رئیس مجلس معاصر رضاشاه حکایتی عجیب از یک واقعه در دوران پهلوی اوّل آمده است.

13 مهر 1399

رئیس مجلس: نواقص جدی در رعایت وعده اجرای پروتکل های کنکور ارشد وجود داشت

رئیس مجلس توضیح داد: بعضی پیامهای مردمی از کنکور ارشد، حاکی از نواقص جدی در رعایت وعده اجرای پروتکل های جدید بود.

6 مهر 1399

احتمال دعوت از بولتون برای ادای شهادت علیه ترامپ در کنگره

یک قانونگذار ارشد کنگره آمریکا از احتمال دعوت از مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید برای ادای شهادت علیه رئیس جمهور آمریکا خبر داده است.

12 شهریور 1399

ماجرای مالیات بر سود سهام چیست؟

دستیار سیاسی و رسانه ای رئیس مجلس گفت: موضوع مالیات بر سود سهام از اساس منتفی است. عده ای با هدف تخریب مجلس یازدهم، می خواهند مجلس را مقابل بازار سرمایه و بورس قرار دهند.

10 شهریور 1399

خطوط فراوری به شما اجازه نمی دهد که قاچاق نموده یا از بیت المال بهره ببرید

نماینده دادستان در چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات گروه عظام خطاب به عباس ایروانی، گفت: ما می پذیریم که شما فراوری داشتید، اما خطوط فراوری به شما اجازه نمی دهد که قاچاق نموده یا از بیت المال بهره ببرید.

8 شهریور 1399

تاکید معاون استاندار آذربایجان غربی بر لزوم الحاق بازارچه و پایانه مرزی سرو

خبرنگاران/آذربایجان غربی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: الحاق بازارچه و پایانه مرزی سرو قدرت مانور برای دستگاههای مستقر در مرز را افزایش می دهد.

12 مرداد 1399

تاثیر نقدها از دولت ژاپن بر عقب نشینی از تصمیم جنجالی

به نظر می رسد افزایش نقدها از تصمیم شینزو آبه برای تصویب لایحه افزایش سن بازنشستگی دادستان های عمومی این کشور انتها باعث عقب نشینی وی و به تعویق انداختن آن شد.

3 مرداد 1399

زمان نگهداری معتادین در مراکز تمدید شد ، مسئولیت جمع آوری معتادان با کدام نهاد است؟

استاندار تهران با اشاره به قرنطینه معتادین متجاهر، نحوه ساماندهی این معتادین را در شرایط کرونا تشریح کرد.

7 تیر 1399

خبرنگاران جهش فراوری با رقابت و افزایش کیفیت محصولات امکان پذیر است

تهران- خبرنگاران- نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلام گفت: اگر فراورینمایندگان می خواهند محصولاتشان را به استانداردهای جهانی برسانند باید برای بالا بردن کیفیت فراوریات خود و رقابت با فراوری نمایندگان خارجی کوشش نمایند.

1 تیر 1399

علت نارضایتی کاربران از اینترنت گوشی چیست؟

به گفته رئیس سازمان فناوری اطلاعات، علت نارضایتی کاربران از پوشش تلفن همراه در منازل این است که سیگنال های فعلی اپراتورها بالای یک گیگاهرتز است و فرکانس کمتر از یک گیگاهرتز که ضریب نفوذ و پوشش دهی بالاتری دارد می تواند این مشکل را حل نماید.

11 خرداد 1399

واکنش مشترک 6 نماینده مجلس ، طرح سه فوریتی تعطیلی یک ماهه با اشتباه نایب رئیس از دستور کار خارج شد

نماینده مجلس شورای اسلامی در یک توییت همسان با اشاره به از دستورکار خارج شدن طرح سه فوریتی تعطیلی یک ماهه کشور در جلسه علنی مجلس تاکید کردند که این موضوع با اخطار یک نماینده و اشتباه نایب رئیس، از دستور کار خارج شده و به طرح سه فوریتی اخطار وارد نیست.

9 خرداد 1399

واگذاری اختیار احداث ساختمان همایش های بین المللی تهران به وزیر راه غیرقانونی اعلام شد

خبرنگاران:رئیس مجلس در نامه ای به رئیس جمهور تفویض اختیارات به وزیر راه وشهرسازی در احداث ساختمان همایش های بین المللی تهران از حیث اطلاق و عدم تصریح به ضرورت رعایت قوانین و مقررات را غیرقانونی گفت.

18 اسفند 1398

درخواست 200 نماینده برای معین تکلیف سفیر انگلیس از سوی دولت

نماینده همدان در مجلس با اشاره به بیانیه 200 نماینده برای تنزل سطح روابط با انگلیس به سطح کاردار گفت: بر این اساس وزارت خارجه مکلف است در چارچوب منافع ملی تا 2 هفته آینده روابط سیاسی با انگلیس را به سطح کاردار تنزل دهد.

16 اسفند 1398

نحوه اجرای طرح نظام رتبه بندی معلمان توسط دولت را قبول نداریم

خبرنگاران/کرمان رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: طرح رتبه بندی معلمان بر اساس سند تحول بنیادین نظام آموزشی یکی از موضوعات مهمی بود که در راستای ارتقای شایستگی حرفه ای معلمان باید به مرحله اجرا درآید، که در این راستا با اعتبار 2 هزار و 500 میلیارد...

13 اسفند 1398

کوشش کمیسیون مالی مجلس برای تامین بودجه گردشگری

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس قول داد: این کمیسیون کوشش می نماید تا در بازنگری لایحه بودجه 96 در کمیسیون های تخصصی، کمیسیون تلفیق و نهایتا صحن علنی مجلس به جهش صنعت گردشگری و نیازهای اقتصادی آن توجه داشته باشد تا ردیف های بودجه این بخش با توجه به شرایط واقعی...

9 اسفند 1398

طرح جامع سرعین با موضوع گردشگری تدوین می گردد

خبرنگاران/اردبیل استاندار اردبیل گفت: طرح جامع سرعین با موضوع گردشگری تدوین می گردد تا برای اولین بار در کشور کار نو و جدیدی اتفاق بیفتد.

22 بهمن 1398

بودجه سال 99 دانشگاه صنعتی شیراز 449.699 میلیون ریال اعلام شد

لایحه بودجه سال 99 از سوی هیئت دولت برای تصویب نهایی به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است. در این لایحه بودجه دانشگاه ها بر اساس در آمد جاری معین شده است.

8 بهمن 1398
تعداد: (31)