بهداشت دهان و دندان

جزئیات برگزاری آزمون ارتقاء دستیاران دندانپزشکی سال 1400

شرایط و جزئیات برگزاری آزمون ارتقاء دستیاران دندانپزشکی سال 1400مشخص شد.

11 خرداد 1400

غربالگری بانوان باردار به همت گروه جهادگران سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبرنگاران

دبیر گروه جهادگران سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در ادامه اردو های جهادی گروه جهادگران سلامت دانشگاه، تعداد 60 نفر از افراد واقع در منطقه شیرآباد زاهدان مورد غربالگری قرار گرفتند.

31 فروردین 1400

چرا باید بیمه مسافرتی برای سفر تهیه کنیم

مسافرت رفتن هر چند در بیشتر مواقع بسیار خوشایند است و همه ما برای شروع سفر به کشورهای دیگر و لذت های وصف نشدنی گردش و تفریح و دیدن فرهنگ های مختلف و طبیعت زیبای این کره خاکی لحظه شماری می کنیم، اما وقتی موضوع تهیه مقدمات سفر پیش می آید باید به نکته های...

22 فروردین 1400

تزیین سالاد الویه در مدل های مجلسی و زیبا

برای تزیین سالاد الویه می توانید از انواع میوه و سبزیجات مختلف استفاده نمایید. در اینجا روش تزیین الویه مدل گل های مختلف، مدل درختی، مدل هدیه با خوراکی های مختلف مثل سبزیجات، هویج، گوجه، فلفل، خیارشور و سس یاد داده شده است.

29 بهمن 1399

گریه ناگهانی نوزاد در خواب به چه دلیل است؟

گریه ناگهانی نوزاد در خواب دلایل زیادی می تواند داشته باشد. گاهی درد های کولیکی را علت اصلی گریه ناگهانی نوزاد در خواب می دانند، ولی به غیر از آن دلایل زیادی دارد که در این مقاله به همه علت های گریه نوزادان اشاره شده است.

15 بهمن 1399

آشنایی با داروی رپاگلینید و موارد مصرف آن

رپاگلینید (Repaglinide) از داروهای ضد دیابت خوراکی است که جهت کاهش قند خون در بیماران مبتلا به دیابت نوع دو تجویز می شود. سردرد، درد قفسه سینه و مسائل گوارشی برخی از عوارض مصرف این دارو می باشد.

13 بهمن 1399

14 کاربرد حیرت انگیز جوش شیرین

کاربرد جوش شیرین در هر زمینه ای شما را حیرت زده می کند. جوش شیرین برای درمان عفونت و آفتاب سوختگی، زیبایی پوست، سفیدی دندان عالی عمل می کند.

30 دی 1399

دستگیری قاتل دانشجوی دندانپزشکی

14 تیرماه، ساعت 18 و 40 دقیقه، روزی بود که پدر علی، فکرش را هم نمی کرد پسرش را در آن غائله مرگبار از دست بدهد. خیابان تختی یاسوج، آن روز شاهد وقوع حادثه ای دردناک برای علی شفیعی بود.

3 دی 1399

مسائل دهانی که با زدن ماسک ایجاد می شوند

دکتر مریم گل محمدی گفت: در شرایط بیماری کووید 19 بهتر است به دلیل خشکی دهان و افزایش تنفس دهانی بهداشت فردی را با حساسیت بیشتری رعایت کرد.

26 آبان 1399

ماسکی شبیه لباس فضانوردی برای مقابله با کرونا

یک استارت آپ کانادایی ماسکی ساخته که شبیه لباس فضایی و مجهز به فیلترهایی است که پاتوژن را حذف می نمایند.

2 مرداد 1399

نکات بهداشتیِ دهان و دندان برای سالمندان

افراد سالمند بیشتر در معرض ابتلا به عفونت های دهان و دندان و پیامدهای ناشی از آن قرار دارند.

12 دی 1398