ایمپلنت دندان جلو و تاثیر آن در زیبایی

به گزارش مجله سایه، ایمپلنت دندان (Dental implant) روش پیشرفته ای برای کاشت دندان است. ایمپلنت دندان جلو در زیبایی لبخند تاثیر داشته و به آسانی قابل انجام است.

ایمپلنت دندان جلو و تاثیر آن در زیبایی

همانطور که می دانید دندان ها نقش بسیار زیادی در زیبایی فرد و همچنین داشتن یک لبخند زیبا و متناسب ایفا می نمایند. اگر هر کسی به هر دلیلی یکی از دندان های جلوی فک خود را از دست بدهد علاوه بر بحث زیبایی اعتماد به نفس فرد هم در محیط اجتماع ممکن است کاهش یابد. امروزه با استفاده از پیشرفت های علم دندانپزشکی دیگر این مشکل وجود نخواد داشت زیرا با استفاده از روش ایمپلنت دندان یا اصطلاحا کاشتن دندان می توان فضای خالی بین دندان های جلو را به آسانی پر کرد. برای اینکه بیشتر با ایمپلنت دندان جلو و روش انجام آن آشنا شوید تا انتهای این مقاله با با همراه باشید.

ایمپلتت دندان چیست؟ایمپلنت دندان (Dental implant) نوعی پایه تیتانیومی سازگار با سلول های بدن است. از ایمپلنت های دندانی به عنوان جایگزینی مناسب و دایمی به جای یک یا چند دندان از دست رفته استفاده می گردد. مراحل ایمپلنت دندان به این صورت است که پس از قراردادن ایمپلنت توسط دندانپزشک در داخل استخوان فک، با استخوان سازی سلول های استخوان ساز در سطح ایمپلنت، استخوان فک به ایمپلنت جوش می خورد. فرآیند جوش خوردن معمولا 3 تا 4 ماه طول کشیده، سپس قسمت تاج و روکش دندان ساخته شده و بر روی پایه قرار می گیرد.

بنابراین کسانی که چند تا از دندان های خود را از دست داده اند و تمایل ندارند دندان های کناری آن ها آسیبی ببیند و تراشیده گردد ایمپلنت بدون اینکه به دندان های مجاور آسیبی وارد کند می تواند یکی از بهترین روش ها برای پر کردن جای خالی دندان از دست رفته باشد.

ایمپلنت دندان جلو

ایمپلنت دندان جلو بسیار مهم است. در مواردی که دندان های جلو به دلیل از دست رفتن یک دندان زیبایی خود را از دست داده باشد با ایمپلنت می توان به صورت کاملا طبیعی این مشکل را رفع کرد. برای دارا بودن ایمپلنت های دندانی زیبا خصوصا در خصوص دندان های قدامی، می بایستی توجه داشت که ایمپلنت و روکش ایمپلنت پارامترهای لازم را از جهت دندانپزشکی زیبایی برخوردار باشد. همچنین بافت های نگهدارنده ایمپلنت دندان می بایستی در درازمدت از سلامت و حجم کافی برخوردار باشند به گونه ای که زیبایی بافت های اطراف ایمپلنت و بطور واضح سلامت لثه اطراف ایمپلنت دندان از اهمیت خاصی برخوردار است. هزینه ایمپلنت دندان جلو معادل قیمت ایمپلنت هر دندان دیگر می باشد و تفاوتی ندارد.

تفاوت بریج دندان با ایمپلنت

برای پر کردن فضای بی دندانی، از روشی به نام بریج (پل) استفاده می گردد. در این درمان، احتیاج به تراش دندان های مجاور ناحیه بی دندانی برای جایگزینی دندان است. نقطه ضعف این درمان، آسیب رسیدن به دو دندان سالم است که منجر به پوسیدگی آن ها نیز می گردد. علاوه بر آن به دلیل تحریک نشدن استخوان، تحلیل تدریجی استخوان نیز به وجود می آید. این در حالی است که ایمپلنت دندان نه تنها به دندان های مجاور آسیب نمی رساند، بلکه کاشت ایمپلنت به دلیل تحریک استخوان ناحیه بی دندانی مانع از تحلیل استخوان می گردد.
  • ایمپلنت برای افراد سیگاری نمی تواند به شکل مطلوب همانند افراد دیگر نتیجه بخش باشد پس بهتر است در ابتدا این افراد مصرف دخانیات را ترک نمایند و یا اینکه آن را کنترل نمایند.
  • افرادی که به بیماری های خود ایمنی مبتلا هستند و یا اینکه از داروهای خاصی استفاده می نمایند گزینه مناسبی نیستند. بعد از اینکه شما به دندانپزشک مراجعه می کنید باید تمامی شرایط خود را برای پزشک شرح دهید.
  • در صورتی که بیماری دیابت کنترل نشده داشته باشید بهتر است ایمپلمت دندانی را به تاخیر بیندازند.
  • کسانی که در قسمت سر و گردن پرتودرمانی می نمایند نمی توانند ایمپلنت داشته باشند.

مزایای ایمپلنت دندان جلو

مهمترین مزیت ایمپلنت، دایمی بودن آن است. به طوری که دندانپزشک آن را در دهان فیکس می نماید و پایه ایمپلنت با استخوان فک جوش می خورد و جزیی از بدن می گردد و بیمار می تواند با دندان های ایمپلنت همانند دندان دایمی رفتار کند.

ایمپلنت دارای مقاومت بالایی است و به راحتی شکسته نمی گردد. همچنین اگر بیمار تمامی توصیه ها و مراقبت های لازم را در خصوص دندان های کاشته شده به کار ببندد، مشکل خاصی متوجه دندان های کاشته شده نمی گردد.

از دیگر مزایای ایمپلنت دندان جلو باید به زیبایی آن اشاره نمود. به طوری که ایمپلنت شباهت زیادی به دندان طبیعی دارد و از این نظر دندان ها مصنوعی به نظر نمی رسند.

اگر تاج ایمپلنت دچار آسیب گردد، دندانپزشک می تواند آن را جدا و تعمیر کند و یا یک تاج دیگر را بر روی پایه قرار دهد.

اگر چه ایمپلنت مزایای متعددی دارد، اما بدون نقص و عیب نیست و کسانی که به این شیوه درمانی علاقه زیادی دارند، باید متوجه معایب آن هم باشند. از مهمترین معایب این روش می توان به هزینه بالا ، طولانی بودن فرآیند درمان و درد پس از کاشت دندان اشاره نمود.

وبلاگ خرید: وبلاگ خرید | این سیستم پیشرفته وبلاگدهی برای فروشگاه های اینترنتی است

منبع: setare.com
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 5703

به "ایمپلنت دندان جلو و تاثیر آن در زیبایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایمپلنت دندان جلو و تاثیر آن در زیبایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید