معجزه نوشیدن آب با معده خالی

به گزارش مجله سایه، احتمالا همه می دانیم که نوشیدن آب در صبح فواید بسیاری دارد. اما آیا از فواید نوشیدن آبگرم و ولرم با معده خالی (ناشتا) اطلاعی دارید؟ خوردن آب گرم ناشتا توصیه بسیاری از پزشکان است که شما را با فواید شگفت انگیز آن آشنا خواهیم کرد.

معجزه نوشیدن آب با معده خالی

به گزارش همشهری آنلاین، خوردن آب به صورت ناشتا با معده خالی خواص شگفت انگیزی برای سلامت بدن و جلوگیری از بیماری ها دارد که مردم ژاپن هم به این روش آب درمانی اعتقاد زیادی دارند.

آب خوردن به صورت ناشتا یکی از مهمترین رازهای زیبایی و سلامت بدن است که ژاپنی ها به آن اعتقاد زیادی دارند. نوشیدن آب پیش از صرف صبحانه فواید بسیاری برای سلامت و پیشگیری از بیماری ها دارد. ما اغلب برای نوشیدن آب، بعد از غذا یا بعد از خوردن چیزی تند، عجله می کنیم. اما آیا می دانستید که دقیقا چه موقع باید آب بنوشید؟ پاسخ آن معده خالی است.

تقریبا 70 درصد از بدن ما از آب تشکیل شده است و فواید آن برای سلامتی خوب و غیرقابل انکار است. آب پادشاه بدن ماست و برای عملکرد عادی و روان همه اندام ها لازم است. آب برترین نوشیدنی است که باعث فرو نشاندن عطش می گردد و نوشیدن آن با شکم خالی می تواند تقریبا تمام مسائل بدن را درمان کند. در ادامه 13 فایده آب آشامیدنی با معده خالی آورده شده است.

نوشیدن آب ولرم با معده خالی و هنگام بیدارشدن از خواب سحرگاهی برترین و طبیعی ترین راه درمان برای بیماری هاست، این روش سنتی مردم ژاپن برای سالم ماندن و طول عمرشان است به این دلیل که کتب قدیمی ثابت می نماید مردم ژاپنی از دیرباز بر این باورند نوشیدن آب ولرم با معده خالی می تواند برای بدن بسیار مفید باشد.

از جمله بیماری هایی که می توان از بروز آن ها پیشگیری کرد به توضیح زیر می باشند:صرع، سردرد، آسم، سل، درد بدن، تپش قلب، مننژیت، بیماری های کلیه و مجاری ادراری، استفراغ و اسهال، گاستریت، دیابت، هموروئید، یبوست، بیماری های چشم، بیماری های گوش، حلق و بینی، چربی در خون و برونشیت ؛ علاوه بر این موارد خوردن آب به صورت ناشتا فوایدی دارد که در ادامه می خوانید.

خوردن آب ناشتا متابولیسم را بالا می برد

اگر رژیم غذایی داشته باشید، نوشیدن آب با معده خالی می تواند به رژیم غذایی شما یاری کند چون می تواند متابولیک را تا نزدیک به 25 درصد افزایش دهد. بالا بردن متابولیسم به هضم سریع تر غذا یاری می نماید و این به کاهش وزن در دراز مدت یاری می نماید. همواره ترجیح داده می گردد حداقل چهار لیتر آب برای برترین نتیجه بنوشید.

خوردن آب ناشتا ایمنی بدن را بالا می برد

ما از این واقعیت مطلع هستیم که آب برای سلامت کلی ما لازم است. چیزی که باید بدانیم این است که آب برای حفظ تعادل سیال در بدن لازم است. استفاده منظم از آب با معده خالی می تواند برای سیستم ایمنی مفید باشد. این می تواند به شما در مبارزه با عفونت ها یاری کند.

پاکسازی شکم با خوردن آب ناشتا

نوشیدن آب با معده خالی می تواند به تنظیم دستگاه گوارش یاری کند. و زمانی که اندازه زیادی آب بنوشید، احتیاج به بیرون ریختن امعا و احشا خود را احساس می کنید. تمرین کردن این کار روزانه می تواند به حرکت منظم روده یاری کند و بعلاوه می توانید به طور منظم از شر مواد زائد بدنتان خلاص شوید.

خوردن آب ناشتا از حملات میگرنی جلوگیری می نماید

یکی از دلایل اصلی سردردهای مکرر و حملات میگرن ناشی از عدم وجود آب در بدن است. خشکی دلیل ریشه ای سردرد است و نوشیدن آب در فواصل مکرر، به ویژه با معده خالی، می تواند به طور طبیعی از سردرد جلوگیری کند. علاوه بر این، نوشیدن آب کافی نیز به حفظ مسائل دهانی یا دندانی یاری می نماید.

دفع سموم بدن با خوردن آب ناشتا

هر وقت که ادرار می کنید، سموم را به شکل مایع از بدن خارج می کنید پس روشن است هر چه بیشتر آب بنوشید، بیشتر توالت می روید. بدین طریق بدن خود را تصفیه می کنید. هم چنین از نفخ و باد جلوگیری می نماید.

خوردن آب ناشتا و یاری به کاهش وزن

نوشیدن آب بیشتر در زمان رژیم می تواند به شما یاری کند وزن کم کنید چون آب هیچ کالری ندارد و نوشیدن آن در فواصل زمانی مکرر به پری شکم یاری می نماید. بعلاوه، عواقب منفی نیز ندارد. از آنجا که نوشیدن زیاد آب به افزایش متابولیسم و سوزاندن کالری های بیشتر یاری می نماید.

خوردن آب ناشتا روده ها را پاکسازی می نماید و اشتها را بهبود می بخشد

نوشیدن یک لیوان آب با معده خالی می تواند به خلاص شدن از مواد زائد یاری کند و جذب سریع تر مواد مغذی را ممکن می سازد. این منجر به داشتن روده و بدن سالم می گردد. از آنجا که آب آشامیدنی به تمیز شدن روده ها یاری می نماید، بعلاوه باعث می گردد صبح ها احساس گرسنگی کنید تا بتوانید صبحانه را به موقع بخورید.

پاکسازی پوست با خوردن آب ناشتا

نوشیدن اندازه زیادی آب راحت ترین راه برای داشتن پوست صاف و درخشان است. معمولا به خاطر تجمع سموم موجود در بدن، لکه های سیاه یا تیره روی پوست ایجاد می شوند. آب می تواند به دفع این سموم ناخواسته از بدن یاری کند. حرکات منظم روده به داشتن پوست تمیز و شفاف یاری می نماید.

به تقویت انرژی یاری می نماید

اگر احساس خواب آلودگی می کنید یا تنبل هستید، نوشیدن آب با شکم خالی می تواند باعث گردد فورا فعال شوید. سلول های قرمز خون را تحریک می نماید تا سریع تر رشد کند، که منجر به رسیدن اکسیژن و انرژی بیشتر می گردد.

خوردن آب ناشتا مانع ابتلا به سنگ کلیه و عفونت مثانه می گردد

حقیقت این است که نوشیدن آب با معده خالی اسیدهایی که باعث ایجاد سنگ کلیه می شوند را از بین میبرد و هر چه بیشتر آب بنوشید بیشتر در مقابل عفونت های مثانه ناشی از سموم محفوظ می مانید.

خوردن آب ناشتا موها را نرم، براق و سالم می نماید

خواص آب برای پوست و مو ثابت شده است و به خصوص به صورت ناشتا برای موها بسیار مفید است پس نوشیدن اندازهی آب باعث تغذیه موها می گردد. بخشی از وزن موها را آب تشکیل می دهد؛ بنابراین اگر بدن آب کافی دریافت نکند موها خشک و شکننده می شوند.

خوردن آب ناشتا سوزش معده و سوء هاضمه را کاهش می دهد

زمانیکه با معده خالی آب می نوشید این اسیدها رقیق شده و از بدن بیرون می روند. بنابراین مشکل سوزش معده برطرف می گردد و معده آماده صبحانه می گردد.

روش آب درمانی ژاپنی ها

ژاپنی ها اولین کسانی بودند که آب درمانی را به جهانیان معرفی کردند و آن ها از لحاظ مذهبی از آن پیروی کردند و بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب، آب می نوشند و این روش درمانی نیز به وسیله مطالعات مختلف مورد حمایت قرار گرفته است. در اینجا یک برنامه آموزشی مناسب در خصوص این که چگونه می توانید از روش آب درمانی پیروی کنید، آورده شده است. به محض اینکه صبح از خواب بیدار شدید، قبل از هرکاری 4 لیوان آب بنوشید.بعد از نوشیدن آب می توانید دندان های خود را تمیز و مسواک بزنید. از خوردن یا نوشیدن هر چیزی به مدت 45 دقیقه خودداری کنید. بعد از این، می توانید صبحانه بخورید ، بعد از وعده های غذایی معمول، دو ساعت چیزی نخورید. سپس دوباره آب بنوشید.با آغاز این روش آب درمانی ولرم، حداکثر فایده را به دست خواهد آورد. بعلاوه می توانید عصاره لیمو را به آب ولرم اضافه کنید و آن را با شکم خالی بنوشید. این کار به تصفیه سموم بدن یاری می نماید. نیم ساعت از وعده های غذایی آب بخورید و تا 2 ساعت بعد از صبحانه، ناهار و شام آب نخورید.

اگر نمی توانید 4 لیوان آب با شکم خالی بخورید ابتدا با یک لیوان آغاز کنید یا تا جایی که بدنتان توانایی اش را دارد. می توانید به تدریج اندازه مصرف آب را بالا ببرید تا این که به 640 میلی لیتر برسد.

منبع: فرارو
انتشار: 23 تیر 1402 بروزرسانی: 23 تیر 1402 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 15719

به "معجزه نوشیدن آب با معده خالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معجزه نوشیدن آب با معده خالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید