چگونه از قانون جذب برای لاغر شدن استفاده کنیم؟

به گزارش مجله سایه، خوشبختانه شما می توانید با تغییر طرز فکرتان به کلید اصلی کاهش وزن و تناسب اندام در بلند مدت دست پیدا کنید.با ما همراه باشید تا به شما بگوییم نگرش مثبت، تمرینات خود شناسی، هیپنوتیزم و تکنیک های قدرتمند قانون جذب چگونه می توانند به شما یاری نمایند بدن تان را آنگونه که دوست دارید بسازید.

چگونه از قانون جذب برای لاغر شدن استفاده کنیم؟

برترین ها: خیلی از آدم ها وقتی درباره چیز هایی که بیش از هر چیزی دوست دارند در خصوص خودشان تغییر دهند فکر می نمایند، کاهش وزن و تناسب اندام معمولا در صدر لیست قرار می گیرد. بالا بردن اعتماد بنفس، افزایش استقامت و یا تقویت مقاومت در برابر بیماری ها تنها چند دلیل از صد ها دلیلی هستند که بیشتر افراد را تشویق به کاهش وزن و لاغر می نمایند.

اما واقعیت این است که لاغر شدن کار سختی است! در ضمن حفظ وزن ِ به دست آمده بعد از کاهش وزن، از خودِ کاهش وزن هم سخت تر است. شاید شما هم جزو افرادی باشید که راه چاره های گوناگون را امتحان نموده اید و نتیجه ای را که می خواستید نگرفته اید و حالا با ناامیدی دست از کوشش کشیده اید.

خوشبختانه شما می توانید با تغییر طرز فکرتان به کلید اصلی کاهش وزن و تناسب اندام در بلند مدت دست پیدا کنید. هر چند لاغر شدن با تغییر طرز فکر شاید آنقدر خوب و ساده به نظر برسد که به سختی بتوان آن را باور کرد، اما ماجرا های پیروزیت افراد، اثباتی بر این ادعاست. با ما همراه باشید تا به شما بگوییم نگرش مثبت، تمرینات خود شناسی، هیپنوتیزم و تکنیک های قدرتمند قانون جذب چگونه می توانند به شما یاری نمایند بدن تان را آنگونه که دوست دارید بسازید.

هر چند بیشتر افراد برای رسیدن به هدف های اقتصادی یا عشقی خود سراغ تکنیک های قانون جذب می روند، اما تغییرات فیزیکی نیز با قانون جذب امکان پذیرند. واقع گرایانه نیست که فکر کنید یک شبه می توانید وزن کم کنید، اما تکنیک های قانون جذب به شما یاری می نمایند این پروسه را سرعت بدهید. اگر رژیم های متعدد را امتحان نموده اید، برنامه های تمرینی جورواجور و خسته نماینده را پشت سرگذاشته اید و نتیجه ای نگرفته اید، پس نگرش مثبت می تواند شیوه ای باشد که راهی جدید و پیروزیت آمیز پیش پای تان بگذارد.

چگونه از قانون جذب برای لاغر شدن بهره ببرید

یکی از بهترین راه ها این است که افکار و اعمال تان با هم همسو باشند. در نتیجه دست به رفتار هایی خواهید زد که قصد و نیت درونی تان را بازتاب می دهند. مثلا همین کاهش وزن که قصد و هدف اصلی شماست باید به رفتارهای تان جهت بدهد. برای خیلی از افراد، احساسات منفی پنهان و فرضیه های به دردنخور باعث می شوند زندگی ادراکی و هیجانی شان تناسبی با هدف کاهش وزن شان نداشته باشد.

رسیدن به وزن ایده آل و حفظ آن در بلند مدت ارتباط بسیار نزدیکی به تغییر رابطه تان با غذا، ورزش و تصوری که از بدن خود دارید خواهد داشت. استفاده از قانون جذب برای کاهش وزن می تواند تندرستی کلی تان را ارتقاء بدهد و در نتیجه ابزار هایی در اختیارتان قرار بدهد که با آن ها به هدف های تان برسید.

می خواهیم به شما نشان بدهیم چگونه تفکر مثبت می تواند یکی از راز های لاغری باشد. دستورالعمل زیر هدایت تان می نماید تا کوشش های روزمره تان برای تغییر باور ها و احساسات تان منجر به تغییرات اساسی در فیتنس فیزیکی و اعتماد بنفس تان شوند.

مشخص کنید چرا می خواهید وزن کم کنید

اگر به سرگذشت افرادی که در کاهش وزن پیروز بوده اند نگاه کنید می بینید این افراد دقیقا می دانسته اند چرا می خواهند وزن کم نمایند و هدف کاملا دقیقی در ذهن خود داشتند؛ بنابراین برای مشخص دلایل خود وقت بگذارید و خوب به این موضوع فکر کنید. با خودتان روراست باشید و تمام باور ها و تصور های پنهان و آشکارتان را آنالیز کنید.

اگر دلایل تان منفی اند پس رسیدن به هدف تان خیلی سخت تر خواهد بود. زیرا روی ایده هایی تمرکز نموده اید که نارسایی و نقص دارند.

مثلا اگر می خواهید لاغر شوید، چون همواره خودتان را با نامزد سابق همسرتان مقایسه می کنید پس نقطه آغاز تان اساسا منفی است. برای اینکه در استفاده از قانون جذب برای کاهش وزن پیروز شوید، باید هدف های مثبت برای خود در نظر بگیرید که به شما احساس خوب بدهند. مثلا افزایش استقامت برای بالا رفتن از کوه، رسیدن به وزن ایده آل برای عضویت در یک تیم ورزشی و یا داشتن وزن سالم برای رسیدن به سلامتی بیشتر و پیشگیری از ابتلا به بیماری های مزمن.

خلاصه اینکه شما باید یک یا چند هدف مثبت و منطقی برای وزن کم کردن تان پیدا کنید؛ دلایلی که منافاتی با اعتماد بنفس تان نداشته باشند و شما را در جهت رشد فردی سوق بدهند نه اینکه به شما حس بی ارزش بودن بدهند.

بدن تان را دوست داشته باشید

اگر بتوانید نسبت به بدن و فیزیک فعلی تان نگاه مثبت تر و مهربانانه تری داشته باشید، در جهت کاهش وزن تان پیروز تر عمل خواهید کرد. تفکر مثبت برای لاغری از تقویت اعتماد بنفس و قدردان بودن بابت هر آنچه که هستید آغاز می گردد. برای اینکه بدن خود را دوست داشته باشید باید رفتار های زیر را در پیش بگیرید:

با مهربانی با بدن تان رفتار کنید: غذا های سالم و مغذی بخورید، خوب بخوابید، و خودتان را نوازش کنید (مثلا با یک دوش آب گرم یا ماساژ)

لیستی از بهترین کار هایی که بدن تان می تواند انجام دهد تهیه کنید: از مهارت های ریز و جزئی که اغلب آن ها را دست کم می گیرید گرفته تا مهارت های تخصصی تر که تا به این سن کسب نموده اید.

با خودتان قرار بگذارید که خودتان را با هیچکس دیگر مقایسه نکنید: حسادت کردن به دیگران و مقایسه خود با آن ها هیچ سودی ندارد جز اینکه به سلامت روح و روان تان آسیب می زند. اگر بدن تان را دوست داشته باشید با بدن هیچکس دیگر مقایسه اش نمی کنید.

لباسی را که دوست دارید بعد از لاغر شدن بپوشید همین الان بپوشید: به جای اینکه صبر کنید ترازو عدد مشخصی را به شما نشان بدهد و بعد لباس مد نظرتان را بپوشید همین الان این کار را انجام دهید. برای بدن تان شرط نگذارید!

بدن شما در حال حاضر نیز بدنی کامل است: اگر همین الان و با همین وزن و ترکیب بدن خود را کامل ندانید، قانون جذب یاریی به شما نخواهد کرد.

رابطه تان با غذا را تغییر دهید

پیروزیت شما در کاهش وزن فقط به طرز فکرتان در خصوص بدن تان مربوط نمی گردد و به رابطه شما با غذا نیز بستگی دارد. رابطه شما با غذا بسیار مهم است. برای آغاز دقت کنید وقتی چیزی را می خورید چه احساسی دارید و چگونه می توانید این حس را تغییر دهید.

مثلا آیا وقتی غذای بخصوصی را می خورید احساس بدی نسبت به خودتان پیدا می کنید؟ اگر پرخوری کردید از خودتان بپرسید چه احساسی باعث شد پُرخوری کنید؟ برای خیلی از افراد، اضطراب، استرس، غصه و اندوه عواملی هستند که سبب پُرخوری می شوند. وقتی توانستید چیز هایی را که شما را به سمت انتخاب های ناسالم غذایی سوق می دهند و بعد از آن شما را با حس بدی رها می نمایند شناسایی کنید، باید سعی کنید استراتژی هایی برای برخورد با این هیجانات و احساسات پیدا کنید.

مثلا می توانید با خود قرار بگذارید که وقتی استرس دارید ورزش کنید یا وقتی سیلی از افکار منفی شما را در بر می گیرد سراغ سرگرمی مورد علاقه تان بروید یا برای قدم زدن بیرون بروید. هدف این است که عادات خوردن تان را از احساسات و هیجانات جدا کنید.

همچنین می توانید با دقت و بیشتر وقت گذاشتن برای تهیه غذا، رابطه تان را با غذا بهتر و سالم تر کنید. مثلا به جای اینکه یک غذای مایکروویوی را بی توجه مقابل تلویزیون بخورید، نیم ساعته و با تمرکز یک غذای خوشمزه درست کنید و همزما با گوش دادن به موسیقی آرامشبخش، آن را میل کنید. رابطه سالم شما با غذا نشاندهنده مراقبتی است که از بدن خود می کنید.

ذهن تان را ورزش بدهید

جنبه مهم دیگر قانون جذب برای کاهش وزن شامل استفاده از قدرت مغز می گردد. با تقویت مهارت های ادراکی، توانایی تان برای منطقی فکر کردن را افزایش می دهید. در ضمن خود کنترلی تان تقویت شده و افکارتان جهت مثبت تری می گیرند. برای آغاز، تمرین های زیر را انجام دهید:

چند روتین در کار های روزمره تان را در نظر بگیرید و ترتیب انجام آن ها را به طور منظم تغییر دهید. ثابت شده که این کار مغز را تمرین می دهد که فعالیت های عصبی اش را بیشتر کند در حالی که همواره طبق روتین و ترتیب مشخص و یکنواخت عمل کردن، فعالیت عصبی مغز را کاهش می دهد.

سعی کنید با چشم های بسته دوش بگیرید (البته اول از ایمن بودن محیط مطمئن شوید). این کار، آگاهی حسی تان را تقویت می نماید.

طی روز با آدم های بیشتری ارتباط برقرار کنید و به جای استفاده از اتومبیل، پیاده تا فروشگاه محل تان بروید. حتی تعاملات کوچک اجتماعی می توانند توانایی هایی ادراکی تان را تقویت نمایند.

دندان های تان را با دست غیرغالب تان مسواک بزنید. این کار یاری تان می نماید بخشی از کورتکس مغزتان که اطلاعات را پردازش می نماید رشد کند.

با صدای بلند بخوانید یا از کسی بخواهید برای تان بخواند. وقتی متنی را می خوانید یا آن را می شنوید مغزتان روی جنبه های گوناگون آن متن تمرکز می نماید، بنابراین اگر اهل مطالعه هستید این کار می تواند برای پرورش مغزتان مفید باشد.

سعی کنید اشیایی که هر روز استفاده می کنید به شیوه های گوناگون به کار ببرید و بدین گونه مغزتان را به چالش بکشید.

تمام توصیه هایی که به شما می کنیم تا با یاری قانون جذب بتوانید وزن کم کنید و لاغر شوید، به این مربوط هستند که خودتان را لاغر تصور کنید!. یعنی شما باید از همین الان خود را لاغر و خوش اندام تصور کنید تا لاغری و خوش اندامی را جذب کنید. یکی از راه ها برای رسیدن به این هدف این است که خود را فعال تصور کنید. یک مطالعه بسیار جالب روی انواع عادت هایی که به کاهش وزن یاری می کردند نشان داده اگر شما باور کنید که فعالیت های بدنی بیشتری نسبت به دیگران انجام می دهید، بیشتر محتمل است که وزن کم کنید.

این ارتباط حتی زمانی که هیچ چیز دیگری را در روتین روزانه تان تغییر ندهید نیز وجود دارد! در مطالعه مشابه دیگری به افراد گفته شد که فعالیت های روزانه شان شدید و سخت است. این افراد نسبت به گروه کنترل که به آن ها گفته شده بود نتیجه ورزش و تمرین شان نسبتا متوسط بوده، بیشتر وزن کم نموده بودند. همین تغییر در ادراک باعث شده بود فشار خون افراد به میزان سالمی پایین بیاید.

این نتایج نشان می دهند رسیدن به یک نگرش مثبت تر از خودتان و رفتارهای تان می تواند به شما در سریع تر رسیدن به هدف های تان یاری کند؛ بنابراین خودتان را مثل یک فرد خوش اندام، باانرژی و فعال تصور کنید که به طور پیوسته در حال وزن کم کردن است. در نتیجه به احتمال زیاد به هد ف تان نزدیک تر می شوید؛ بنابراین هر وقت هدفی برای خود در نظر گرفتید، مقداری زمان صرف کنید و خودتان را به عنوان کسی ببینید که به این هدف رسیده است.

مدیتیشن کنید

شاید تصور کنید مدیتیشن فقط برای کاهش استرس است، اما واقعیت این است که مدیتیشن برای یاری به کاهش وزن نیز مفید است. خودتان را به صورت کسی ببینید که در حال حاضر وزن کم کردن است و روی تمام افکار مثبتی که به هدف تان مربوط می گردد تمرکز کنید. هر روز ده تا پانزده دقیقه زمان در نظر بگیرید و چند دقیقه نیز نفس عمیق بکشید، تنفس عمیق و آرام با چشم های بسته.

سپس تصویری جزء به جزء از خودتان بسازید که در انتهای جهت هدف تان با پیروزیت ایستاده اید. بدن تان را آنطوری ببینید که دوست دارید. این تصویر می تواند شامل لباس هایی که دوست دارید بپوشید هم بگردد. تمام حس های تان را درگیر کنید و واقعا خودتان را غرق اعتماد بنفس، قدرت و لذت ببینید و احساس کنید.

اگر دیدید فرایند مدیتیشن برایتان سخت است، با چند دقیقه تمرینات تنفسی آغاز کنید. خیلی زود متوجه می شوید که دقت و تمرکزتان بیشتر شده است و می توانید زمان بیشتری را صرف تصویرسازی کنید.

در ضمن شما می توانید با هیپنوتیزم، تاثیرات مدیتیشن را بیشتر کنید. هیپنوتیزم نیز به شما یاری می نماید احساسات مربوط به کاهش وزن تان را پرورش دهید. هیپونیزم راهی بسیار موثر برای تقویت خود کنترلی و اعتماد بنفس است. در ضمن برخلاف باور رایج، هیپنوتیزم شما را وادر نمی نماید کاری را که نمی خواهید انجام دهید، بلکه فقط انجام کاری که دوست دارید را برای تان راحت تر می نماید.

جملات تاکیدی مثبت برای کاهش وزن

وقتی از قانون جذب برای کاهش وزن استفاده می کنید، جملات تاکیدی مثبت بینهایت مفید خواهند بود. جملات تاکیدی مثبت جملات ساده ای هستند که هدف تان را بازتاب می دهند و یاری تان می نمایند نگرش تان به خود را ایده آل تر کنید.

چند نمونه از جملات تاکیدی مثبت برای کاهش وزن و لاغری:

من قوی هستم و با بدنم مسئله ای ندارم

من هر روز در حال تقویت سلامت جسمم هستم و می توانم این بهبود را در بدنم حس کنم

من هر روز کم کم و به طور تدریجی وزن کم می کنم

من نسبت به غذا احساس گناه و منفی و شرمندگی نمی کنم

من هر روز از بدنم مراقبت می کنم

نیازی به پُرخوری نیست؛ من می توانم هیجاناتم را به شیوه ای سالم کنترل کنم

من نسبت به بدنم عشق می ورزم و از بدنم بابت تمام کار هایی که می تواند انجام دهد سپاسگزارم

وزن کم کردن و سالم ماندن برای من کار ساده ای است

فرقی نمی نماید چه اندامی دارم، به هر حال بدنم را دوست دارم و از آن مراقبت می کنم

من می توانم به هر چیزی که در ذهنم دارم دست پیدا کنم، حتی همین حالا در حال سالم تر و متناسب تر شدن هستم

من هر روز وضعیت جسم و روحم را بهتر می کنم

من در حال رشد و تغییر هستم و قرار است چیزی بشوم که همواره دوست داشتم

من لایق این هستم که حس خوبی نسبت به خودم و بدنم داشته باشم

نباید فراموش کنید که هدف از این جملات فقط انگیزه بخشی است. شما باید احساس کنید آزادید تا قانون جذب خودتان را طراحی کنید. وقتی قصد کاهش وزن دارید باید وقتی در آینه به خود نگاه می کنید نیز بتوانید جملات تاکیدی مثبت خود را با انگیزه و باور به زبان بیاورید. برخی از افراد ترجیح می دهند اول صبح این کار را انجام دهند و عده ای دیگر دوست دارند در سرانجام روز این کار را بنمایند تا بتوانند با ذهنی مثبت تر به خواب بروند.

آیا دوست دارید تغییر مثبتی در زندگی تان ایجاد کنید؟

این امکان وجود دارد که افکار و احساسات خود را جوری تغییر دهید که به کاهش وزن تان یاری نمایید. اگر به طور مداوم تکنیک های قانون جذب را تمرین کنید، می توانید به بدنی سالم تر، شادتر و متناسب تر برسید. در ضمن می توانید از همین تکنیک ها برای رسیدن به هدف های دیگرتان نیز بهره ببرید. شما هر چیزی را می توانید تغییر دهید؛ از کار و حرفه تان گرفته تا زندگی شخصی و وضعیت اقتصادی تان. تفکر مثبت ابزار بسیار قدرتمندی است که شما را به معنای واقعی توانمند می نماید.

وبلاگ خرید: وبلاگ خرید | این سیستم پیشرفته وبلاگدهی برای فروشگاه های اینترنتی است

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 909

به "چگونه از قانون جذب برای لاغر شدن استفاده کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از قانون جذب برای لاغر شدن استفاده کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید