واکنش زنگنه به وابستگی بودجه 1400 به نفت

به گزارش مجله سایه، خبرنگاران : وزیر نفت گفت: هزینه ها در لایحه بودجه 1400 نسبت به میزان تحقق درآمدهای نفتی مشخص شده است.

واکنش زنگنه به وابستگی بودجه 1400 به نفت

به گزارش خبرنگاران به نقل از خانه ملت: زنگنه در واکنش به نقدها نسبت به معین سقف 2.3 میلیون بشکه نفت در روز در لایحه بودجه 1400، با توجه به مسائل حوزه صادرات و تحریم ها و میزان فروش در امسال گفت: انتقاد نمایندگان نسبت به میزان معین شده نیست بلکه آن ها نگران این موضوع هستند که در صورت برداشته نشدن تحریم ها دولت چه اقدامی می خواهد انجام دهد.

وی اضافه نمود: در صورت رفع نشدن تحریم ها به فرایند عادی کار خود طبق گذشته ادامه می دهیم، البته در لایحه بودجه سال 1400 پیش بینی شده که اگر میزان فروش 2.3 میلیون بشکه نفت در روز تحقق پیدا نکرد، چه کاری انجام دهیم. من در جلسه کمیسیون برنامه، بودجه محاسبات مجلس حضور یافته و به سوالات نمایندگان در این مورد پاسخ و مبنای معین رقم 2 میلیون و سیصد هزار بشکه نفت در روز را تشریح و اعلام کردم، چه پیش نیازهایی وجود دارد و کل فراوری و میزان مصرف داخلی و صادرات چقدر است.

وزیر نفت تاکید نمود: هزینه ها در لایحه بودجه 1400 نسبت به میزان تحقق درآمدهای نفتی معین شده است.

این مقام مسئول درباره اینکه چرا رئیس جمهور با وجود مخالفت مجلس شورای اسلامی با تصمیم آقای روحانی برای فروش نفت در داخل به مردم، این موضوع را در لایحه بودجه 1400 قرار داده است، گفت: رئیس جمهور بحث فروش نفت به مردم در داخل کشور را به وسیله لایحه بودجه به مجلس ارائه نموده است تا در صورت تصویب بتواند اجازه فروش آن را داشته باشد و میزان آن هم براساس همان 2.3 میلیون بشکه نفت معین شده است.

زنگنه با اشاره به مخالفت قبلی مجلس با تصویب این موضوع در جلسه شورای هماهنگی مالی سران قوا اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی حق تصمیم گیری را دارد، ما هم با نمایندگان صحبت و تعامل می کنیم، بحث آنالیز بودجه در مجلس شورای اسلامی کار یک یا دو روز نیست و ما کوشش می کنیم تا درباره این مسائل به یک نگاه واحد برسیم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 6469

به "واکنش زنگنه به وابستگی بودجه 1400 به نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش زنگنه به وابستگی بودجه 1400 به نفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید