مدیران استانی باید اجرای مصوبات شورای گفت وگو را پیگیری نمایند

به گزارش مجله سایه، پنجاه و هفتمین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان کهگیلویه و بویراحمد با دستور کار آنالیز مسائل واگذاری مجوز ساخت وساز خارج از شهر و روستا، نحوه واگذاری زمین های طرح های گردشگری و همچنین آنالیز مصوبات جلسه قبل برگزار گردید.

مدیران استانی باید اجرای مصوبات شورای گفت وگو را پیگیری نمایند

در ابتدای این نشست جبار کیانی پور، رئیس اتاق یاسوج از عدم پیگیری مصوبات توسط دستگاه ها انتقاد کرد و گفت: بخش مهمی از اقتصاد استان حوزه شیلات و آبزی پروری است اما باوجود مکاتبات متعدد، اقدامی برای پیگیری مصوبات انجام نمی گردد.

در ادامه جهانبازی، مدیر شیلات جهاد کشاورزی با بیان اینکه 33 مزرعه پرورش ماهی با 55 میلیون قطعه بچه ماهی و اشتغال زایی 22 هزار و 700 نفر رتبه سوم کشور را دارد، اضافه نمود: در برابر این همه فرصت کاستی هایی از جمله عدم همکاری آب منطقه ای و زمان بر شدن تمدید پروانه فعالیت وجود دارد که اگر حل گردد این بخش رونق می گیرد.

حسین کلانتری، استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در واکنش به این دغدغه فعالان بخش شیلات خطاب به دستگاه های متولی گفت: قرار است دست سرمایه گذاران و فعالان بخش اقتصادی را بگیریم تا کسب وکار آنها فعال گردد و در نتیجه جهش و رونق فراوری رخ دهد.

او با انتقاد از آب منطقه ای، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و شیلات گفت: سه دستگاه نتوانستند به یک عدد واحدی برای برطرف مشکل 17 واحد پرورش ماهی برسند حتماً باید عصبانی شویم تا شما کاری کنید لذا دستگاه ها ظرف یک هفته تمدید پروانه واحدها را معین تکلیف نمایند.

در ادامه، پیگیری نشدن مصوبه این شورا درباره برطرف کمبود منابع اقتصادی جهت تأمین سرمایه گذاری مزرعه داران برطرف توسط دستگاه های دولتی مورد انتقاد استاندار نهاده شد. در جلسات قبلی شورا آنالیز و مصوب شده بود که لیست متقاضیان تسهیلات با معین مبلغ مورد احتیاج به وسیله شیلات استان تهیه و منابع آن از محل تسهیلات تبصره 18 یا منابع داخلی بانک تأمین گردد.

کلانتری توضیح داد: مصوبه 30 درصد است و 70 درصد پیگیری است مصوبه زمانی اعتبار دارد که اجرایی گردد. دستگاه ها در ادارات فردی را برای پیگیری مصوبات بگذارند. عدم مکاتبه تمدید پروانه واحدهای پرورش ماهی به دبیر خانه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی یکی دیگر از مواردی بود که استاندار کهگیلویه و بویراحمد به آن اعتراض کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین از حوزه اقتصادی خواست بازارچه فروش ماهی شهر یاسوج را تا این هفته معین تکلیف کند.

دیگر دستور کار مورد آنالیز این نشست این بود که بانک های عامل از پرداخت هرگونه تسهیلات بدون پروانه ساخت امتناع و دستگاه های متولی موضوع را از قبل پرداخت تسهیلات از سازمان همیاری استعلام کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج پس از شنیدن نقطه نظرات سازمان همیاری شهرداری گفت: نگاه همیاری به بحث توسعه استان نگاه دیگری است و شایسته واحدهای صنعتی نیست، گفته می گردد افرادی به بهانه سرمایه گذاری اعتبارات را صرف ویلاسازی می نمایند کسی که ویلا می سازد دغدغه فراوری ندارد و از ما نیست.

در بخش پایانی این نشست استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به استفاده از ظرفیت های قانون گفت: در همین استان پفراینده هایی مربوط به 80 سال، 26 سال و حتی بیشتر وجود دارد اما از ظرفیت قانون برای برطرف این پفراینده ها استفاده نشده است.

او با اشاره به یک مورد عدم استفاده از ظرفیت قانون گفت: یاسوج منبع آبی پایداری ندارد. سد تنگ سرخ که برای تأمین آب مرکز استان تعریف شده بود 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اگر این فرایند ادامه یابد 30 سال آینده به نتیجه می رسد اما با اخذ مجوز ماده 56 این قول را می دهم که ظرف دو سال آینده پروژه افتتاح گردد.

او درخصوص موضوع عدم پرداخت تسهیلات بدون پروانه ساخت، خطاب به مجموعه سازمان همیاری شهرداری ها گفت: مواد قانونی رعایت گردد اما نباید مانع پرداخت تسهیلات گردد.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران گفت: نکته حائز اهمیت حمایت همه جانبه استان از سرمایه گذاران است اگر در جلسات با مدیرانمان تلخ می شویم برای حمایت از سرمایه گذار است تا به رونق فراوری یاری گردد.

او توضیح داد: البته دلیل نمی گردد اگر دستگاه اجرایی و بانک تخلفی از سرمایه گذار دیدند برخورد ننمایند ما در این خصوص تعارفی نداریم.

کلانتری در مورد گزارش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: 46 درصد طرح های طرح های گردشگری فعال و 56 درصد بلاتکلیف هستند که این اداره کل موظف است ظرف یک ماه طرح ها را آنالیز و در جلسه آینده پیشنهادات را ارائه کند.

وبلاگ خرید: وبلاگ خرید | این سیستم پیشرفته وبلاگدهی برای فروشگاه های اینترنتی است

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 6815

به "مدیران استانی باید اجرای مصوبات شورای گفت وگو را پیگیری نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیران استانی باید اجرای مصوبات شورای گفت وگو را پیگیری نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید