اخبار اقتصادی

جناح راست میانه پیشتاز انتخابات پارلمانی ایتالیا

وزارت کشور ایتالیا امروز (دوشنبه) بیان کرد: پس از شمارش 50 درصد از آرای ریخته شده به صندوق ها، ائتلاف راست میانه متشکل از حزب فورزا ایتالیا به رهبر سیلویو برلوسکنی، نخست وزیر پیشین این کشور، راست افراطی لگا به رهبری ماتئو سالوینی، جناح راست برادران ایتالیا...

20 آذر 1398

اظهارات ترامپ یک تریلیارد دلار برای بورس آمریکا هزینه داشت

به گزارش خبرنگاران، شبکه روسیا الیوم نوشت: تحلیلگران مالی بانک جی پی مورگان در گزارش خود آورده اند: به دلیل ارتباط اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با عملکرد بازار بورس این کشور، این اظهارات تاثیر منفی 4.5 درصدی معادل 1.2 تریلیارد دلار بر بازار...

19 آذر 1398

سیاستمدار آلمانی: اروپا نتوانست به وعده های خود برای نجات برجام عمل کند

یکی از سیاستداران بلند پایه حزب سبز آلمان گفت که با وجود وعده های زیاد، اروپا نتوانست توافق هسته ای با ایران را نجات دهد.

18 آذر 1398

تولیدات مددجویان قزوین به چهار کشور اروپایی صادر می گردد

تولیدات مددجویان تحت پوشش کمیته امداد قزوین در حوزه میوه های خشک شده و گلیم به چهار کشور لهستان، اتریش، آلمان و روسیه صادر می گردد.

17 آذر 1398

پاکستان اظهارات وزارت خارجه آمریکا در مورد وام های گرفته شده از چین را رد کرد

اسلام آباد ضمن رد اظهارات معاون وزیر خارجه آمریکا در مورد مبهم بودن وام های پرداختی از سوی چین اعلام نمود: واشنگتن در روابط پکن و اسلام آباد دخالت نکند.

17 آذر 1398

ردیابی سرطان پوست با یک دستگاه ارزان

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، یک دستگاه ارزان و موثر برای شناسایی سرطان پوست توانسته جایزه40 هزار دلاری جیمز دایسون در انگلیس را برنده گردد.

16 آذر 1398

ترامپ: چین دزد فرصت های شغلی آمریکایی ها است

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا یک بار دیگر چین را متهم کرد که با راهبردهای ناعادلانه تجاری به بزرگترین دزد فرصت های شغلی آمریکایی ها تبدیل شده است.

15 آذر 1398

نمایش اشیای فرهنگی تاریخی استردادی از ایتالیا در موزه ملی

به گزارش خبرنگاران، مشکل خروج غیرقانونی اشیا تاریخی- فرهنگی از کشورهای مختلف از جمله دغدغه های مهم یونسکو و کشورهای عضو آن بوده و هست. یونسکو بمنظور فراهم آمدن شرایط بازگشت چنین اشیایی به کشورهای مبدا و پیشگیری از فروش چنین اشیایی کنوانسیون هایی را...

12 آذر 1398

باند سارقان نفت شل در سنگاپور متلاشی شد

یازده نفر در سنگاپور به اتهام سرقت نفت در بزرگترین پالایشگاه شل تحت دستگیر شدند.

12 آذر 1398

افزایش تعداد گردشگران چینی در ایران با لغو ویزا، سفیر افتخاری گردشگری ایران هستم

سفیر جمهوری خلق چین در ایران در دیدار با استاندار گلستان گفت: تعداد گردشگران چینی در ایران با همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و لغو ویزای گردشگری برای گردشگران چینی، افزایش پیدا نموده است اما هنوز با هدف مطلوب فاصله داریم.

11 آذر 1398

اتحادیه اروپا خواهان تاسیس نهاد نظارتی واحد برای مقابله با پولشویی شد

بزرگترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواهان تشکیل یک نهاد جدید نظارتی برای مقابله با پولشویی در این اتحادیه شدند تا مسوولیت نظارت بر فعالیت شرکت های اقتصادی را برعهده گیرد.

11 آذر 1398

حمل و نقل در کانادا

حمل و نقل در کانادامسئله حمل و نقل یکی از مسائل کلیدی است که در طراحی برنامه سفرتان به کانادا باید حتماً به آن بپردازید. از طرفی کانادا یک کشور پهناور است؛ در واقع کانادا دومین کشور پهناور دنیاست و فاصله بین شهرها بیشتر از چیزی است که تصور می کنید. به...

7 آذر 1398

وزیر صنعت، معدن و تجارت راهی ایتالیا می گردد

خبرنگاران: وزیر صنعت ، معدن و تجارت به منظور شرکت در مراسم افتتاحیه اکسپو 2015 میلان پنج شنبه راهی این کشور می گردد.

6 آذر 1398

چرا بعضی از قطعات در خودروهای صفر حذف شد؟

دبیر انجمن خودروسازان در مورد حذف بعضی از قطعات در خودروهای صفر از جمله کروز کنترل، دیسک و تعدادی دیگری از قطعات به ارائه توضیحاتی پرداخت.

5 آذر 1398

سرمدی با وزیر تجارت و صنایع عمان دیدار کرد

قائم مقام وزارت خارجه کشورمان در دیدار با وزیر تجارت و صنایع عمان با اشاره به مصوبات کمیسیون مشترک همکاری های مالی، خواهان توسعه همکاری ها در زمینه بنادر، سرمایه گذاری مشترک، توسعه صادرات و پیگیری موضوعات کمیسیون مشترک شد.

5 آذر 1398

قیمت خودروهای داخلی 1398، 07، 21 ، ساندرو 170 میلیون شد

خبرنگاران: امروز در بازار آزاد قیمت برخی از خودرو های پر مخاطب ایرانی نسبت بهدیروز با کاهش متوسط 750 هزار تومانی همراه است.

2 آذر 1398

تدوین ششمین استاندارد بین المللی نانو در حوزه فیلترها، شروط تدوین استانداردهای ملی و بین المللی

رئیس کارگروه استاندارد و ایمنی ستاد توسعه فناوری نانو، با بیان اینکه برنامه داریم تا 6 سال آینده تعداد استانداردهای ملی به حدود 300 استاندارد و تعداد استانداردهای بین المللی را به 30 مورد برسانیم گفت: ایران در جایگاهی رسیده که 160 کشور عضو ایزو، از استانداردهایی...

29 آبان 1398

جدول مقایسه نرخ عوارض خروج از کشور ایران با کشورهای دیگر │ ایران بالاتر از استرالیا و اتریش

خبرنگاران : عوارض خروج به تعرفه ای اطلاق می گردد که وقتی فردی قصد خروج از کشور را دارد موظف به پرداخت آن است. کشورها برای دریافت عوارض خروج از شیوه های مختلفی استفاده می نمایند. بعضی فقط برای سفرهای هوایی و با افزودن هزینه مالیات روی بلیت هواپیما عوارض...

29 آبان 1398

شروع عملیات ساخت 400 هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن تا خاتمه سال

وزیر راه و شهرسازی از شروع عملیات اجرایی 180 هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی فراوری و عرضه مسکن اطلاع داد و گفت: مالکان واحد های مسکونی مراعات مستاجران را انجام دهند و این رابطه به صورت دوطرفه باشد.

26 آبان 1398

روابط تهران-باکو در سایه اعتماد، مستحکم و رو به توسعه است

رئیس دفتر رئیس جمهور، روابط تهران- باکو را در سایه اعتماد و اهتمام روسای جمهور دو کشور، مستحکم و رو به توسعه خواند و تاکید نمود: جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط با همسایگان و بویژه جمهوری آذربایجان هیچ محدودیتی قائل نیست.

24 آبان 1398
تعداد: (135)