اخبار اقتصادی

کسب جایزه بین المللی WIPO توسط دانش آموخته دانشگاه شریف

دانش آموخته دانشگاه صنعتی شریف با ارائه طرح افزایش نرخ قابل حصول کانال های تداخلی به یاری روش همسونهی تداخل بدون دسترسی به ضرایب کانال های مخابراتی پیروز به کسب جایزه بین المللی WIPO شد.

12 فروردین 1399

وزیر اقتصاد فرانسه: دیگر نمی توان برای مواد اولیه دارویی به چین تکیه کرد

وزیر اقتصاد فرانسه می گوید شیوع ویروس کورونا واقعه ای تاثیرگذار است و لزوم برنامه ریزی دوباره درباره شبکه جهانی عرضه کالاها به خصوص کالاهای بهداشتی و دارویی را مطرح می نماید.

9 فروردین 1399

مالک علی بابا یک روزه 2.8 میلیارد دلار ثروتمندتر شد

خالص دارایی های جک ما، رئیس شرکت خرده فروشی علی بابای چین طی یک روز 2.8 میلیارد دلار افزایش یافت. وی اکنون ثروتمندترین فرد در آسیا و چهاردهمین فرد ثروتمند دنیا است.

8 فروردین 1399

قطعی برق در 4 روستای استان زنجان

خبرنگاران/زنجان مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: به دلیل بارش سنگین برف و مسدود بودن راه ها، برق 4 روستا قطع است.

8 فروردین 1399

آیفون ارزان به زودی رونمایی می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از تک رادار، طبق گزارش ها به نظر می رسد آیفون SE2 وارد مرحله تولید آزمایشی شده و پیش بینی می شود در ماه مارس با نام iPhone 9 رونمایی شود.

2 فروردین 1399

روزانه بیش از 3 کلاس درس در تهران ساخته می گردد

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران از افتتاح شصت و پنجمین فضای آموزشی تهران در بهمن سال جاری اطلاع داد و گفت: روزانه بیش از 3 کلاس درس در تهران ساخته می گردد.

1 فروردین 1399

لبنان، تنش آفرینی معترضان در آستانه شروع جلسه مجلس

در آستانه آِغاز جلسه مجلس لبنان برای بحث درباره بودجه 2020 معترضان اقدام به ایجاد تنش و درگیری با نیروهای امنیتی در ورودی های منتهی به ساختمان مجلس نموده اند.

25 اسفند 1398

یک جام جهانی برای ملت های فراموش شده

چند روز دیگر، 32 تیم ملی از گوشه وکنار دنیا در مسابقات باشکوهی شرکت می نمایند که به آن می گویند جام دنیای فیفا. بازیکنانِ شگفت انگیز و ثروتمندی مثل مسی، رونالدو و نیمار در این مسابقات اعجاب آور شرکت می نمایند که احتمالاً خودنمایی و دغل کاری بخشی از آن است....

22 اسفند 1398

واگذاری اختیار احداث ساختمان همایش های بین المللی تهران به وزیر راه غیرقانونی اعلام شد

خبرنگاران:رئیس مجلس در نامه ای به رئیس جمهور تفویض اختیارات به وزیر راه وشهرسازی در احداث ساختمان همایش های بین المللی تهران از حیث اطلاق و عدم تصریح به ضرورت رعایت قوانین و مقررات را غیرقانونی گفت.

18 اسفند 1398

درخواست 200 نماینده برای معین تکلیف سفیر انگلیس از سوی دولت

نماینده همدان در مجلس با اشاره به بیانیه 200 نماینده برای تنزل سطح روابط با انگلیس به سطح کاردار گفت: بر این اساس وزارت خارجه مکلف است در چارچوب منافع ملی تا 2 هفته آینده روابط سیاسی با انگلیس را به سطح کاردار تنزل دهد.

16 اسفند 1398

احتمال افزایش 50 درصدی فراوری برق خورشیدی در چین در 2020

علیرغم شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر بخش های مختلف اقتصاد چین، اما دولت این کشور احتمالا تعداد نیروگاه های خورشیدی خود را طی امسال به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد.

16 اسفند 1398

بازدید بانوان کمیسیون فرهنگی از دهمین نمایشگاه گردشگری

فاطمه ذوالقدر ، طیبه سیاوشی و پروانه سلحشوری (بانوان کمیسیون فرهنگی) از دهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته به آن بازدید کردند.

15 اسفند 1398

شبیه ساز ایرباس 320 رونمایی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شبیه ساز ایرباس 320 ایران ساخت پروازی توسط یکی از مرکز آموزش خلبانی بومی سازی شد.

14 اسفند 1398

نحوه اجرای طرح نظام رتبه بندی معلمان توسط دولت را قبول نداریم

خبرنگاران/کرمان رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: طرح رتبه بندی معلمان بر اساس سند تحول بنیادین نظام آموزشی یکی از موضوعات مهمی بود که در راستای ارتقای شایستگی حرفه ای معلمان باید به مرحله اجرا درآید، که در این راستا با اعتبار 2 هزار و 500 میلیارد...

13 اسفند 1398

همایش تجهیزات نوین زیر ساخت فناوری اطلاعات برگزار شد

خبرنگاران/قم همایش تجهیزات نوین زیرساخت فناوری اطلاعات با حضور مسئولان و کارشناسان این حوزه در استان قم برگزار شد.

11 اسفند 1398

مراکز درمانی، زمینه ای برای افزایش گردشگران سلامت

خبرنگاران/اردبیل فرماندار بیله سوار گفت: فعالیت مراکز درمانی استان اردبیل از جمله مرکز درمان ناباروری قفقاز، در افزایش گردشگران سلامت کشورهای همسایه نقش مهمی ایفا می نمایند.

11 اسفند 1398

کوشش کمیسیون مالی مجلس برای تامین بودجه گردشگری

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس قول داد: این کمیسیون کوشش می نماید تا در بازنگری لایحه بودجه 96 در کمیسیون های تخصصی، کمیسیون تلفیق و نهایتا صحن علنی مجلس به جهش صنعت گردشگری و نیازهای اقتصادی آن توجه داشته باشد تا ردیف های بودجه این بخش با توجه به شرایط واقعی...

9 اسفند 1398

خودروساز ها پس از خروج رنو و برلیانس چه کردند؟، واگذاری حواله های مسکن ملی ممنوع است

کاهش زمان ماندگاری کالا در گمرک ممنوعیت معامله طلا و سکه در فضای مجازی و تحولات بازار مرغ از اخبار مالی امروز است.

6 اسفند 1398

ظرفیت گردشگری در مناطق روستایی استان قزوین تقویت گردد

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین گفت: دهیاران نقش مهم و به سزایی در تقویت و رونق گردشگری مناطق روستایی دارند که باید مورد توجه قرار گیرد.

5 اسفند 1398

بازی رنگ ها و طعم ها در جشنواره سفره ایرانی اصفهان

جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری با حضور هنرمندان 5 استان اصفهان، تهران، البرز، قم و مرکزی و با پخت انواع غذاهای سنتی و محلی ایرانی از 11 تا 13 آذرماه در باغ موزه چهل ستون اصفهان برگزار گردید.

5 اسفند 1398
تعداد: (201)