بیش از 2 میلیارد دلار کالا از منطقه آزاد ماکو صادر شد

به گزارش مجله سایه، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو اعلام نمود که در نیمه اول امسال از این منطقه در استان آذربایجان غربی کالاهایی به ارزش 2.03 میلیارد دلار صادر شده است.

بیش از 2 میلیارد دلار کالا از منطقه آزاد ماکو صادر شد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، محمدرضا عبدالرحیمی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو اعلام نمود که در نیمه اول امسال از این منطقه در استان آذربایجان غربی کالاهایی به ارزش 2.03 میلیارد دلار صادر شد.

عبدالرحیمی گفت: صادرات محصولات غیرنفتی به ارزش نزدیک به 2.1 میلیارد دلار، صادرات گاز به ارزش 1.1 میلیارد دلار، واردات کالا به ارزش 620 میلیون دلار و 13.2 میلیارد دلار ترانزیت از گمرک بازرگان در این منطقه اجرا شده است.

وی بعلاوه بر ظرفیت بالای گمرک بازرگان در تسهیل تجارت خارجی ایران و تجارت بین کشورهای منطقه تاکید نمود.

بر اساس این گزارش، ماکو یکی از 7 منطقه آزاد بزرگ ایران است. این شهر 140 کیلومتر مرز مشترک با جمهوری آذربایجان و 130 کیلومتر مرز با ترکیه دارد.

از آنجایی که ماکو یکی از تازهترین و بزرگترین منطقه ها آزاد کشور است، احتیاج به ایجاد زیرساخت ها در این منطقه بسیار احساس می گردد.

با توجه به نقش مهمی که منطقه ها آزاد در توسعه صادرات و اشتغال ایران ایفا می نماید، این کشور توسعه منطقه ها موجود و ایجاد منطقه ها تازه را نیز با جدیت دنبال می نماید.

گام های زیادی که برای افزایش فعالیت در منطقه ها آزاد اجرا شده، نقش بسزایی در رونق صادرات غیرنفتی ایران و سایر بخش های مالی شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 دی 1400 بروزرسانی: 30 دی 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 10155

به "بیش از 2 میلیارد دلار کالا از منطقه آزاد ماکو صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 2 میلیارد دلار کالا از منطقه آزاد ماکو صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید