کشورهای عضو اکو بر استانداردسازی و توسعه تجارت تاکید کردند

به گزارش مجله سایه، هشتمین نشست کارشناسان موسسه منطقه ای استانداردسازی، ارزیابی، انطباق، تأیید صلاحیت و اندازه شناسی اکو (ریسکام) به ریاست سازمان استاندارد ایران و با مشارکت نمایندگان کشورهای عضو اکو ازجمله پاکستان، ایران، ترکیه، آذربایجان، ترکمنستان و نمایندگان دبیرخانه سازمان اکو و اتاق ایران به صورت مجازی برگزار گشت.

کشورهای عضو اکو بر استانداردسازی و توسعه تجارت تاکید کردند

در ابتدای نشست، کننده دبیرخانه درباره اهمیت استانداردسازی و توسعه تجارت در کشورهای عضو اکو با توسعه موضوع استاندارد کالا و خدمات گفت.

اهمیت و جایگاه ریسکام در برقراری تجارت پایدار و ضرورت توسعه استانداردسازی، میزان شناسی و اعتباربخشی متمرکز در منطقه اکو موضوع دیگری بود که در این اجلاس موردتوجه قرار گرفت و اعضا بر دسترسی به نهاد متمرکز ارزیابی انطباق اکو از طریق همکاری با یکدیگر تاکید کردند.

کننده موسسه استاندارد ایران عنوان کرد پس از نشست حاضر اولین نشست مجمع عمومی ریسکام برگزار خواهد شد تا درباره برنامه های آینده و پیشبرد این برنامه ها تصمیم گرفته شود.

در این بین ساختار سازمانی پیشنهادی ریسکام نیز موردتوجه قرار گرفت و مقرر شد کشورهای عضو نظرات خود را در این رابطه به دبیرخانه ریسکام در سازمان استاندارد ایران ارسال کنند تا ساختارها و نقشه راه ریسکام این موسسه تکمیل شود.

قرار است برای ایجاد شورای عمومی ECO-RISCAM شامل نهایی شدن نقشه راه، ساختارها معرفی کنندگان کشورهای عضو در 4 کمیته ارزیابی انطباق (4 کننده از هر کشور) و معین رئیس کنندگی هر کشور برنامه ریزی شود. همچنین نامزدهای ریاست ECO-RISCAM از طریق کشورهای عضو معرفی شود.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 26 آذر 1400 بروزرسانی: 26 آذر 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 9835

به "کشورهای عضو اکو بر استانداردسازی و توسعه تجارت تاکید کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشورهای عضو اکو بر استانداردسازی و توسعه تجارت تاکید کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید