ترامپ: اروپایی ها فکر می نمایند آمریکا در هر چیزی احمق است ، زمانش رسیده که از جنگ های مسخره غرب آسیا رها شویم

به گزارش مجله سایه، رئیس جمهور آمریکا در مورد خروج نظامیان این کشور از سوریه توضیح داد که زمان آن رسیده که آمریکا از جنگ های بی سرانجام مسخره در منطقه غرب آسیا رها گردد.

ترامپ: اروپایی ها فکر می نمایند آمریکا در هر چیزی احمق است ، زمانش رسیده که از جنگ های مسخره غرب آسیا رها شویم

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در یک پیغام توییتری در واکنش به شروع خروج نظامیان آمریکا از شمال سوریه توضیح داد زمان آن رسیده که آمریکا از جنگ های بی سرانجام مضحک در منطقه غرب آسیا رها گردد.

واشنگتن بعد از آنکه روز گذشته (یکشنبه) بیان کرد که در عملیات نظامی ترکیه در شمال شرقی سوریه مشارکت نمی کند، امروز (دوشنبه)، خروج نظامیان آمریکایی از منطقه راهبردی سوریه را شروع کرد.

ترامپ در پیغام توییتری خود ضمن حمایت از خروج نظامیان آمریکایی از منطقه نوشت: قرار بود آمریکا 30 روز در سوریه باشد، این به سال ها پیش مربوط می گردد. ما ماندیم و در نبردی که هدفی پیش رو نداشت، درگیرتر و درگیرتر شدیم. وقتی (بعنوان رئیس جمهور) وارد واشنگتن شدم، داعش در منطقه حکمرانی می کرد. ما به سرعت 100 درصد خلافت داعش را شکست دادیم.

وی سپس به بی اعتنایی اروپا در پذیرش شهروندان عضو داعش خود ادامه داد: اما اروپا، خواهان بازگشت آن ها نیست. آن ها گفته اند که (اعضای داعش) در آمریکا نگه دارید! من گفتم: نه. ما به شما خیلی لطف کردیم و هم اکنون شما از ما می خواهید، آن ها را با هزینه های گزاف در زندان های آمریکا نگه داریم. آن ها برای محاکمه متعلق به خودتان هستند.

ترامپ توضیح داد: آن ها (کشور های اروپایی) باز هم گفتند: نه. طبق معمول فکر می نمایند، آمریکا همواره در ناتو، در تجارت یا هرچیز دیگری، احمق است. کرد ها در کنار ما مبارزه کردند، اما مبالغ زیادی پول و تجهیزات برای این کار دریافت کردند.

وی درباره حمایت از کرد ها گفت: آن ها (نمودها) چندین دهه است که با ترکیه مبارزه می نمایند. من سه سال این نبرد را به تعویق انداختم. اما هم اکنون زمان آن رسیده که ما از این جنگ های بی سرانجام مزخرف رهایی یابیم که بسیاری از آن (نبردها) قبیله ای است؛ و (وقت آن است) سربازان خود را به خانه بازگردانیم.

رئیس جمهور آمریکا با تأکید بر اهمیت منافع آمریکا توضیح داد: ما هر آنجا که به نفعمان باشد مبارزه خواهیم کردیم و فقط برای پیروزی مبارزه می کنیم. ترکیه، اروپا، سوریه، ایران، عراق، روسیه و نمودها، هم اکنون باید اوضاع و هرآنچه که می خواهند با جنجگویان بازداشت شده داعش در همسایگی خود انجام دهند، بسنجند. همگی آن ها از داعش نفرت دارند و سالهاست که با آن دشمن هستند. ما 7000 مایل (با سوریه) فاصله داریم و اگر آن ها (داعش) هرکجا در نزدیکی ما پیدا شوند، آن ها را نابود می کنیم.

کاخ سفید بعد از گفت وگوی تلفنی یکشنبه شب رؤسای جمهور ترکیه و آمریکا بیانیه ای صادر کرد که تحلیلگران از آن به عنوان چراغ سبز آمریکا به ترکیه برای انجام عملیات نظامی علیه عناصر کُرد در شمال سوریه تعبیر کردند.

در این بیانیه آمده است: ترکیه بزودی عملیات خود را که مدت ها است برای آن برنامه ریزی نموده است، در شمال سوریه پیش می برد. نیرو های مسلح آمریکا نه از این عملیات حمایت می نمایند و نه در آن مشارکت می نمایند. نیرو های آمریکایی خلافت داعش را شکست داده اند و دیگر در این منطقه نخواهند بود.

مقصود این بیانیه دفتر رئیس جمهور آمریکا از این منطقه، نوار شمالی سوریه است که ترکیه میخواهد علیه عناصر کُرد عملیات نظامی انجام دهد.

ساعاتی بعد از صدور این بیانیه کاخ سفید، نیرو های کُرد دموکراتیک سوریه (SDF) ضمن اذعان به شروع روند خروج ارتش آمریکا از بخش هایی از سوریه، از خلف وعده واشنگتن گله کردند.

نیرو های کُرد دموکراتیک سوریه بیان کردند: نیرو های آمریکایی به تعهدات خود عمل نکردند و نیرو های خود را از مناطق مرزی با ترکیه خارج کردند و ترکیه هم اکنون برای عملیات حمله به شمال و شرق سوریه آماده می گردد

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 آبان 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 763

به "ترامپ: اروپایی ها فکر می نمایند آمریکا در هر چیزی احمق است ، زمانش رسیده که از جنگ های مسخره غرب آسیا رها شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: اروپایی ها فکر می نمایند آمریکا در هر چیزی احمق است ، زمانش رسیده که از جنگ های مسخره غرب آسیا رها شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید