هکرهای روسی به ایمیل وزیر سابق انگلیسی رخنه نموده بودند

به گزارش مجله سایه، رویترز از قول دو منبع آگاه می نویسد که اطلاعات محرمانه مربوط به تجارت انگلیس و آمریکا که قبل از انتخابات سراسری انگلیس در دسامبر 2019 به بیرون درز کرد توسط هکرهای روس از حساب ایمیل های لیام فاکس وزیر سابق تجارت خارجی بریتانیا سرقت شده بود.

هکرهای روسی به ایمیل وزیر سابق انگلیسی رخنه نموده بودند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

این دو منبع که حاضر نشدند نامشان در گزارش فاش گردد، گفتند که هکرها چندین بار در فاصله 12 ژوئیه تا 21 اکتبر سال گذشته به ایمیل های لیام فاکس رخنه نموده بودند.

این منابع حاضر نشدند بگویند دقیقاً چه گروهی از هکرهای روس این حملات را انجام داده اند.

منابع مورد اشاره رویترز تاکید کردند که روش کار آنها شبیه حملات گروه های وابسته به دولت روسیه بوده است.

بخشی از اطلاعاتی که به سرقت رفته شش مدرک مربوط به جزئیات مذاکرات تجاری بین دولت های انگلیس و آمریکا بود که خبرگزاری رویترز سال گذشته خبر سرقت و افشای آنها در وب سایت های روسی را گزارش داد.

دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس، ماه گذشته ضمن تایید این خبر گفته بود که عوامل روسیه به وسیله انتشار گسترده اسناد حکومتی که سرقت نموده بودند کوشش کردند در انتخابات بریتانیا دخالت نمایند.

در ادامه این گزارش آمده است: رویترز نمی تواند دقیقاً تعیین کند که کدامیک از اسناد وزیر تجارت بریتانیا به سرقت رفته و در چه زمانی به بیرون درز نموده است.

لیام فاکس که هنوز از اعضای محافظه کار مجلس بریتانیا است، روز 24 ژوئیه سال گذشته از مقام وزارت کناره گیری کرد در نتیجه تعیین نیست که در زمان سرقت اطلاعات او هنوز وزیر تجارت بوده است یا نه.

یکی از سخنگویان دولت انگلیس دیروز دوشنبه بیان کرد: تحقیقات در خصوص نحوه سرقت این اسناد هنوز ادامه دارد و به همین دلیل اظهار نظر در خصوص آن درست نیست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 4773

به "هکرهای روسی به ایمیل وزیر سابق انگلیسی رخنه نموده بودند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هکرهای روسی به ایمیل وزیر سابق انگلیسی رخنه نموده بودند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید