عراقچی: ایران به محض لغو تحریم ها و راستی آزمایی آنها،گام های جبرانی هسته ای را متوقف خواهد نمود

به گزارش مجله سایه، تهران (پانا) - هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در روز آدینه 13 فروردین 1400 برابر با 2 آوریل 2021 بصورت مجازی برگزار گردید.

عراقچی: ایران به محض لغو تحریم ها و راستی آزمایی آنها،گام های جبرانی هسته ای را متوقف خواهد نمود

به گزارش اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، کمیسیون مشترک برجام، به ریاست معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی، انریکه مورا، از طرف جوزف بورل نماینده عالی اتحادیه اروپا و با حضور نمایندگان چین، فرانسه، آلمان، روسیه، بریتانیا و ایران در سطح معاونین و مدیران سیاسی وزرای امور خارجه برگزار شد.

مطابق مفاد برجام، کمیسیون مشترک مسئول نظارت بر اجرای توافقنامه است.

سید عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه، ریاست هیات کشورمان در این نشست را عهده دار بود.

در راستای بیانیه مشترک وزرا مورخ 21 دسامبر 2020، اعضا چشم انداز بازگشت کامل ایالات متحده به برجام را مدنظر قرار دادند و آمادگی خود را جهت آنالیز موضوع با نگرش مثبت و در یک کوشش جمعی مورد تاکید قرار دادند.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان در این نشست، ضمن تشریح مواضع اصولی کشورمان، لغو تحریم های آمریکا را اولین گام جهت احیای برجام دانسته و گفت: ایران به محض لغو تحریم ها و راستی آزمایی آنها، گام های جبرانی هسته ای را متوقف خواهد نمود.

سید عباس عراقچی گفت که برای بازگشت ایالات متحده به برجام احتیاج به هیچ مذاکره ای نیست و جهت آمریکا در این خصوص کاملا روشن است. ایالات متحده همانگونه که از توافق خارج شد و تحریم های غیرقانونی علیه ایران وضع کرد، به همان صورت نیز می تواند به توافق برگشته و قانون شکنی را سرانجام دهد.

در این نشست اعضای برجام با اشاره با ابعاد فاجعه بار خروج آمریکا از برجام بر انتفاع ایران از برجام، بر از دست ندادن زمان در این مقطع تاکید کردند.

در خاتمه، طرف های برجام ضمن تاکید بر تعهدشان جهت حفظ برجام، تصمیم گرفتند این جلسه کمیسیون مشترک را هفته آینده جهت تداوم رایزنی ها در وین از سر بگیرند تا اقدامات مربوط به لغو تحریم ها و گام های هسته ای را ازطریق گروه های کارشناسی مربوطه معین نمایند.

وبلاگ خرید: وبلاگ خرید | این سیستم پیشرفته وبلاگدهی برای فروشگاه های اینترنتی است

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 7523

به "عراقچی: ایران به محض لغو تحریم ها و راستی آزمایی آنها،گام های جبرانی هسته ای را متوقف خواهد نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی: ایران به محض لغو تحریم ها و راستی آزمایی آنها،گام های جبرانی هسته ای را متوقف خواهد نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید