مهم ترین علامت ابتلا به اومیکرون چیست؟

به گزارش مجله سایه، به گفته متخصصان، هرچند کمردرد و دردهای عضلانی برای کووید-19 عوارضی نو محسوب نمی شوند، اما مبتلایان به امیکرون بیشتر با کمردرد درگیر هستند و کمتر حس بویایی و چشایی خود را از دست داده اند.

مهم ترین علامت ابتلا به اومیکرون چیست؟

به گزارش ایسنا، یک متخصص آسیایی می گوید، بیماران پس از ابتلا به عفونت ناشی از سویه امیکرون، در سه ناحیه مختلف از بدن احساس درد بیشتری دارد که شامل سردرد، کمردرد و دردهای عضلانی می گردد.

روزنامه ایندین اکسپرس در مطلبی در این باره آورده است: دکتر شارو دات آرورا، متخصص کووید-19 که با مرکز خدمات پزشکی در موسسه علوم پزشکی آسیایی همکاری می نماید، گفته است که متوجه شیوع درد عضلانی به عنوان یکی از بزرگترین علائم این بیماری در موج های اخیر پاندمی شده است.

وی می گوید: هرچند ویروس کرونای تازه که به ابتلای انسان به کووید-19 منجر می گردد، سیستم تنفسی و ریه ها را درگیر می نماید با این حال، اثرات ابتلا به این ویروس به همین جا ختم نمی گردد و نتایج چند مطالعه نشان می دهد که دردهای عضلانی نیز یکی از عوارض شایع این بیماری به ویژه در خصوص سویه امیکرون هستند.

به گزارش پایگاه اینترنتی دیزِرت نیوز، مطالعات نیز نشان داده اند که 63 درصد بیمارانی که به سویه دلتا مبتلا شده اند و 42 درصد بیمارانی که امیکرون گرفته اند از کمردرد به عنوان عارضه اصلی نام برده اند.

بنابر جزئیات این مطالعه، پس از ابتلا به عفونت ناشی از سویه امیکرون، بیمار در سه ناحیه مختلف از بدن احساس درد بیشتری دارد که شامل سردرد، کمردرد و دردهای عضلانی می گردد و مردم این روزها بیشتر از بروز این دردها شکایت دارند.

به گفته متخصصان، هرچند کمردرد و دردهای عضلانی برای کووید-19 عوارضی تازه محسوب نمی شوند، اما مبتلایان به امیکرون بیشتر با کمردرد درگیر هستند و کمتر حس بویایی و چشایی خود را از دست داده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 26 فروردین 1401 بروزرسانی: 26 فروردین 1401 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 10853

به "مهم ترین علامت ابتلا به اومیکرون چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهم ترین علامت ابتلا به اومیکرون چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید