محکومیت 180 میلیون دلاری ایران به خاطر جیسون رضائیان

به گزارش مجله سایه، در ادامه سیاست های ضد ایرانی مقامات و دولتمردان آمریکا، یک دادگاه فدرال این کشور، دولت ایران را به پرداخت 180 میلیون دلار بابت آن چه خسارت به جیسون رضائیان و خانواده اش در مدت بازداشتش در ایران خوانده شده، محکوم کرد.

محکومیت 180 میلیون دلاری ایران به خاطر جیسون رضائیان

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه واشنگتن پست، یک دادگاه فدرال، روز جمعه حکمی را صادر کرد که بر اساس آن دولت ایران باید مبلغ 180 میلیون دلار بابت آن چه خسارت 18 ماه بازداشت جیسون رضائیان، در دوره مذاکرات هسته ای ایران و آمریکا در سال 2014 خوانده شده است، به او و خانواده اش پرداخت کند و گفته شده است که این اقدام برای جلوگیری از گروگان گیری آمریکایی ها در آینده ضرورت داشته است.

رضائیان که خبرنگار واشنگتن پست در تهران بود، به همراه همسرش در 22 جولای سال 2014 بازداشت شد. او پس از 544 روز و همسرش نیز دو ماه بعد آزاد شدند.

ریچارد. جی. لئون، قاضی دادگاه فدرال واشنگتن، پس از آن که ایران به جلسه استماع دو روزه در ماه ژانویه پاسخی نداد، حکمی غیابی علیه ایران صادر کرد.

این قاضی مبالغ 23.8 میلیون دلار بابت جبران خسارت رنج کشیدن و زیان مالی به رضائیان، 2.7میلیون دلار به برادرش علی و 3.1میلیون دلار به مادرش مری بابت ادعا های مشابه و 150 میلیون دلار به خانواده اش بابت خسارات کیفری، اهدا کرده است.

او همچنین در یک رای 30 صفحه ای مدعی شد: گروگان دریافت یک مرد و وسیله نفوذ قرار دادن او در مذاکرات با آمریکا، ظالمانه بوده و سزاوار تنبیه است و حتما ضرورت دارد که از آن جلوگیری شود.

به گزارش ایسنا، یک منبع آگاه قضایی در مصاحبه با ایسنا در سال 94 [2014]خبر از آزادی جیسون رضائیان داده بود.

جیسون رضائیان تیرماه سال 93 به همراه همسرش و دو نفر دیگر دستگیر شد و پس از گذشت حدود یک ماه، یک نفر از این افراد آزاد شد. دادستانی تهران 24 دی ماه سال 93 از صدور کیفرخواست این پرونده و ارسال آن به دادگاه انقلاب خبر داد.

چهار جلسه رسیدگی به این پرونده در شعبه 15 دادگاه انقلاب به صورت غیرعلنی برگزار شد.

وبلاگ خرید: وبلاگ خرید | این سیستم پیشرفته وبلاگدهی برای فروشگاه های اینترنتی است

منبع: عصر ایران
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 1780

به "محکومیت 180 میلیون دلاری ایران به خاطر جیسون رضائیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محکومیت 180 میلیون دلاری ایران به خاطر جیسون رضائیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید