لاریجانی: ویتنام کشوری با سابقه طولانی در مبارزه با استعماراست

به گزارش مجله سایه، به گزارش خبرنگاران به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی امروز(سه شنبه) در دیدار با ژنرال دوباتی نایب رئیس مجلس نمایندگان ویتنام گفت: مبارزاتی که هر دو ملت ایران و ویتنام علیه استعمارگران داشته اند باعث شده تا ملتی قدرتمند با ظرفیت بالا داشته باشیم و این یکی از نقاط مشترک دو ملت است.

لاریجانی: ویتنام کشوری با سابقه طولانی در مبارزه با استعماراست

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

وی اعلام نمود: الان شرایط در کشور شما عوض شده و رو به پیشرفت هستید و کشور ما آمادگی دارد تا در زمینه های مختلف با شما همکاری داشته باشد.

رییس قوه مقننه با اشاره به زمینه های موجود توسعه روابط، گفت: دو کشور در زمینه های کشاورزی، معادن و پتروشیمی می توانند با یکدیگر همکاری خوبی داشته باشند.

وی ضمن تشکر از حضور هیات ویتنامی در مراسم تحلیف ریاست جمهوری، گفت: حضور شما نشان دهنده عمق روابط دوستی میان دو کشور است و امیدوارم که در زمینه های فرهنگی، مالی و پارلمانی بتوانیم همکاری ها را گسترش دهیم.

همچنین در این دیدار ژنرال دوباتی نایب رئیس مجلس نمایندگان ویتنام گفت: این اولین سفر من به ایران است و از اینکه با مردمی مهربان و مهمان نواز روبرو شده ایم، بسیار خرسندیم.

وی اضافه نمود: تاریخ روابط میان دو کشور ایران و ویتنام به سال های دوری بر می شود و ما با این سفر می خواهیم یک دریچه جدیدی بر روی این ارتباطات گشوده و سطح روابط را ارتقاء بخشیم.

نایب رئیس مجلس نمایندگان ویتنام گفت: مردم دو کشور تجربیات تلخی از جنگ و مبارزه با آمریکا دارند و این نشان دهنده آن است که مردم ما خواهان استقلال کشورشان در سایه صلح و آرامش است.

وی درخصوص سابقه مجلس نمایندگان ویتنام، گفت: مجلس ما سابقه 70 ساله دارد و در این مدت تغییرات زیادی در ساختار آن بوجود آمده است و اکنون ما 494 نماینده در مجلس داریم که 27 درصد آن را زنان تشکیل می دهند و حتی رئیس مجلس و یکی از نواب ما خانم هستند.

ژنرال دوباتی در سرانجام از طرف رییس مجلس نمایندگان ویتنام از دکتر لاریجانی برای سفر به این کشوردعوت نموده و گفت: ما خواهان گسترش روابط در سطوح بالا و در زمینه های مختلف بالاخص حوزه پارلمانی هستیم و امیدواریم که با قبول دعوت رییس مجلس ویتنام و سفر به این کشور بتوانیم این امر را تحقق بخشیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 آبان 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 769

به "لاریجانی: ویتنام کشوری با سابقه طولانی در مبارزه با استعماراست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاریجانی: ویتنام کشوری با سابقه طولانی در مبارزه با استعماراست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید