طرح جدید معاونت جوانان برای تشکیل هیئت های اندیشه ورز

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: با دستور معاون اول رئیس جمهور قرار شد روی الگوی هیئت اندیشه ورزان جوان استان همدان تحقیقات و آنالیز ها را انجام دهیم تا بتوانیم با برطرف موازی کاری ها و ایجاد هم افزایی مدل آن را کشوری کنیم.

طرح جدید معاونت جوانان برای تشکیل هیئت های اندیشه ورز

به گزارش خبرنگاران، محمد مهدی تندگویان درمورد هئیت اندیشه ورزان گفت: الگویی را که استاندار همدان در مورد بهره گیری از جوانان در بدنه اجرایی استان به نام هیئت اندیشه ورزان جوان از سال گذشته داشتند، در حضور دکتر جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور معرفی گردید.

وی توضیح داد: البته ما هم در معاونت امور جوانان طرحی با عنوان مشاورین جوان استاندار را از قبل داشتیم و قرار بود استانداران کشور به این سمت بروند که مجمع مشورتی را برای جوانان تشکیل دهند و به خصوص از جوانان سازمان های مردم نهاد استفاده نمایند. هیئت اندیشه ورزان جوان تقریباً شبیه همان سبک است که ساختار آن در تمام فرمانداری ها و خود مرکز استان تشکیل و کمیته های تخصصی برایشان ایجاد شده و در هر فرمانداری تعدادی جوان را مشغول کار نموده است.

تندگویان اضافه نمود: خوبی این طرح هم این است که از جوانان فعال سمن های جوانان استفاده شده است. جوانان کارگروه های تخصصی را در تمام زمینه ها دارند و در حقیقت مشاور اجرایی فرمانداران و استانداران هستند و در همه بخش ها مثل عمرانی، صنعتی، فرهنگی، هنری و غیره نظارت می نمایند، مشاوره می دهند و می تواند الگوی مناسبی برای مدل حضور جوانان در استان ها باشد.

تندگویان با بیان اینکه از مدتی پیش اطلاعات این طرح را گرفته بودیم، اضافه نمود: دیروز این طرح را به همراه معاون اول رئیس جمهور از نزدیک بازدید و در این خصوص با دکتر جهانگیری هم جلسه برگزار کردیم و قرار شد روی مواردی که کار شده است تحقیقات و آنالیز ها را انجام دهیم تا بتوانیم با برطرف موازی کاری ها و ایجاد هم افزایی مدل آن را کشوری کنیم.

وی با بیان اینکه این طرح در همدان بازدهی خوبی داشته است، گفت: تنها موضوعی که وجود دارد این است که این طرح هنوز به صورت عملیاتی، خروجی نداشته است. یعنی هیئت ها، کارگروه های تخصصی و ساختار شکل گرفته است ولی هنوز صندلی عملیاتی جوانان استان در حوزه های اجرایی معلوم نیست. به همین دلیل ما باید یک مدتی صبر کنیم تا این طرح به یک کار اجرایی برسد و اگر به مسئله ای بر نخورد، الگوی قابل ارائه به سایر استان ها را تبیین کنیم.

تندگویان اضافه نمود: طبق دستور دکتر جهانگیری، همان دیشب قرار گذاشته شد آنالیز ها را شروع کنیم و تا آخر سال یک سفر دیگر به همدان داشته باشیم و بتوانیم نتایج آن را در استان آنالیز کنیم و به یک جمع بندی برسیم و الگو را عملیاتی تر کنیم.

وی در مورد بحث مدیریت جوانان در کشور نیز گفت: در طرح اندیشه ورزان جوان که آقای استاندار همدان ارائه کردند به همه فرمانداران بخشنامه شده است که یک معاون جوان و یک معاون خانم داشته باشند و این اتفاق هم در استان افتاده، اما چیزی که ما مدنظر داریم این است که در ادارات کل استانی هم ثمره آن را در اجرا ببینیم و جوانانی که به صورت تخصصی وارد حوزه های مختلف شده اند انتصابات آنها در ادارات کل استان صورت بگیرد. ما به دنبال این هستیم که این هیئت ها به ساختار اجرایی استان تبدیل گردد.

تندگویان با بیان این که نمی گردد انتظار داشت همه این جوانان در ادارات استان ها مشغول به کار شوند، اضافه نمود: ولی وقتی این هیئت ها شکل گرفته و ساختاری پیدا نموده است حالا انتظار داریم حداقل هر اداره کل در تشکیلات خودش از یک جوان استفاده کند.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: در بخش بانوان استان همدان این موضوع عملیاتی شده و هر فرماندار یک معاون خانم دارد، در بخش جوانان هم اقدامات در حال اجراست یعنی استان به سمت عملیاتی شدن می رود و اگر این اتفاق به صورت کامل بیفتد می تواند الگوی بسیار خوبی برای سایر استان ها باشد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، وی ادامه داد: باید تحقیقاتی را داشته باشیم تا کار مغایرتی با قوانین و اجرا نداشته باشد و به یک الگو برسیم و آن را در ستاد ملی ساماندهی امور جوانان مطرح و مصوب کنیم بعد از آن یا از ستاد ملی ساماندهی امور جوانان و یا به وسیله معاون اول رئیس جمهور، این طرح به استانداران ابلاغ گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 20 خرداد 1398 شناسه مطلب: 170

به "طرح جدید معاونت جوانان برای تشکیل هیئت های اندیشه ورز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح جدید معاونت جوانان برای تشکیل هیئت های اندیشه ورز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید