شاهزاده سلمان بن عبدالعزیز به مکانی فوق سری منتقل شده است

به گزارش مجله سایه، عضو مجلس اروپا گفت که مقامات سعودی پس از حدود سه سال بازداشت خودسرانه شاهزاده سلمان بن عبدالعزیز و پدرش طی روزهای اخیر او را به یک مکان فوق سری منتقل کردند.

شاهزاده سلمان بن عبدالعزیز به مکانی فوق سری منتقل شده است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، مارک تاربیلا، عضو مجلس اروپا می گوید که سلمان بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی بازداشتی در یک ویلای تحت کنترل در ریاض، چند روزی است که به مکانی نامعلوم منتقل شده است.

خبرگزاری فرانسه نوشت که تاربیلا در نامه ای به نماینده عربستان سعودی نزد اتحادیه اروپا گفته است که شاهزاده سلمان بن عبدالعزیز و پدرش از ویلا به مکانی نامعلوم و فوق سری منتقل شدند.

در این نامه که مورخ امروز سه شنبه است، تاکید شده که بازداشت این دو نفر، خودسرانه است و نقض تعهدات داخلی و بین المللی از سوی عربستان محسوب می گردد.

در نامه مذکور آمده است: من از شما می خواهم که از دولت عربستان سعودی بخواهید تا بلافاصله محل نگهداری شاهزاده سلمان و پدرش عبدالعزیز بن سلمان را فاش کند.

خبرگزاری فرانسه گفت: انتقال شاهزاده سعودی به مکانی نامعلوم پس از گذشت قریب به سه سال از بازداشت خانگی او نشان می دهد که عربستان سعودی فشارهای بین المللی برای آزادی این شاهزاده و امکان آنالیز مجدد سوابق حقوق بشر آن را در دولت جو بایدن رئیس جمهور آینده آمریکا را به چالش می کشد.

شاهزاده سلمان بن عبدالعزیز 37 ساله و پدرش از ژانویه 2018 در راستای موج بازداشت هایی که ولی عهد سعودی در داخل خاندان پادشاهی این کشور به راه انداخت، بازداشت شدند.

این دو نفر پیش تر اجازه تماس تلفنی با خانواده هایشان را داشتند، اما از شنبه گذشته هیچ تماسی انجام نشده است.

دو نهاد حقوق بشری یکی نهاد منا که مقر آن درژنو است و دیگری نهاد القسط که مقر آن در لندن است، در آگوست گذشته نسبت به بازداشت این دو شاهزاده به سازمان ملل شکایت کردند.

این دو نهاد تاکید کردند که شاهزاده سعودی و پدرش از زمان بازداشت مورد هیچ بازپرسی قرار نگرفتند که هیچ مبنای قانونی ندارد.

خبرگزاری فرانسه نوشت:شاهزاده سلمان، فازرغ التحصیل دانشگاه سوربن فرانسه و مسلط به چند زبان خارجی است؛ اما هیچ بلندپروازی سیاسی در ظاهرنشان نداده و به خاطر حمایت های اقتصادی اش از پروژه های توسعه در کشورهای فقیر از او به عنوان چک سفید امضای متحرک یاد می نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 6296

به "شاهزاده سلمان بن عبدالعزیز به مکانی فوق سری منتقل شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهزاده سلمان بن عبدالعزیز به مکانی فوق سری منتقل شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید