رونق فراوری به هر بهایی نه!

به گزارش مجله سایه، دکتر سید علی طباطبایی، عضو هیئت علمی و رئیس سازمان جهاد دانشگاهی تهران در نوشتاری یکی از مهم ترین چالش ها برای فراوری محصولات داخلی را نداشتن کیفیت محصول و حفظ استاندارد فرآیندی دانسته و تأکید نموده که نباید در این جهت دقت و کیفیت فدای سرعت گردد که این زنگ خطری برای نیل به هدف رونق فراوری است.

رونق فراوری به هر بهایی نه!

به گزارش خبرنگاران، متن کامل این یادداشت به توضیح زیر است:

یکی از مهم ترین چالش ها برای فراوری محصولات داخلی در سالی که با شعار رونق فراوری شروع شده است، نداشتن کیفیت محصول و حفظ استاندارد فرآیندی است. بازار متلاطم و احتیاج به دلیل تحریم، فراورینمایندگان را در شرایطی قرار داده که دقت و کیفیت را فدای سرعت نمایند و این زنگ خطری برای نیل به هدف رونق فراوری است.

متأسفانه متولیان کنترل، یا قدرت مواجهه با خطر مذکور را ندارند یا درک مناسبی از رونق فراوری برایشان حاصل نشده است. خطرات حاصل از این نگرش نه تنها مشکل فعلی بازار را رفع نمی کند، بلکه آثار سوء آن تا سالیان دراز پس از تحریم ادامه خواهد یافت و طبیعتاً اثر محصولات بدون کیفیت سالیان متمادی در اذهان عمومی باقی می ماند و پس از گذر از شرایط فعلی کمر صنعت داخلی را خواهد شکست؛ به ویژه صنایعی که سعی نموده اند به هیچ وجه کیفیت محصولاتشان تحت این شرایط خدشه دار نگردد.

حمایت از این قبیل فراوری توسط هر نهاد و متولی خیانت به کیان فنی این آب و خاک است. گزارش ها از مواد اولیه تاریخ مصرف گذشته و آتش سوزی ها و انفجارهای مداوم در شهرک های صنعتی و مخاطرات دیگر نشان دهنده نداشتن کنترل متولیان صنایع و مسئولان استانی بر روند فراوری است.

تنها رصدنمایندگان این شرایط بیمه گذاران هستند که از حیث کنترل منافع سازمانی خود این صنایع را بازرسی می نمایند و تنها مراجعین دولتی به این کارگاه ها متولیان اقتصادیاتی و تعزیراتی هستند که جنبه اقتصادی مستقیم کار را رصد می نمایند و خسارت عظیم آینده این عملکرد مغفول واقع شده است.

حمایت بی دلیل از فراوری بدون استاندارد لازم نه تنها یاریی به فراورینماینده نمی کند بلکه می تواند باعث تخریب عظیم فراوری حرفه ای باشد. به عنوان مثال حمایت کورکورانه از یک کارخانه فراوری خوراک دام به علت تحریم به خسارت به 120 فراورینماینده در یک شهرک صنعتی و تخریب 100درصدی چهار واحد فراوریی منجر شده است.

طبیعی است که در فرآیندهای صنعتی مخاطرات وجود دارد، اما رعایت نکردن استانداردهای اولیه و توجه نکردن به هشدارهای مسئولان محلی به علت رانت های دولتی خیانت به شعار رونق فراوری است که نشان دهنده دسترسی به منافع اقتصادی مقطعی متناسب با شرایط سخت جامعه است.

راهکار فراوری با کیفیت و با رونق این است که متولیان امر باید در مرحله نخست مسلط به فرآیندهای فراوری و پروتکل های مربوطه باشند و در صورت نداشتن دسترسی به کارشناسان خبره از نهادهای فناورانه مانند جهاد دانشگاهی که در همه استان ها نمایندگی دارند برای ارزیابی حرفه ای فراورینمایندگان یاری بگیرند. جایز نیست در هیچ شرایطی اصول اولیه کیفیت و ایمنی فراوری مغفول واقع گردد.

این تیم ها باید به صورت سالانه این کارخانه ها را پایش و نسبت به عملکرد استاندارد ایمنی فرآیندی تائیدیه بدهند. در اکثر حوادث رخ داده در صنایع مذکور نشان از نبود استاندارد ابتدایی در فرآیند است. متأسفانه فرآیندهای موجود برای اخذ مجوز به پیش از پروانه بهره برداری خلاصه می گردد و تغییرات پس از آن کنترل نمی گردد؛ مگر این که فراورینماینده تقاضای مجوز جدیدی داشته باشد.

جدا از این مسأله، کنترل در صنایعی سخت گیرانه اتفاق می افتد که شاید به سخت گیری بیش از حد احتیاج نباشد، اما در صنعتی که مثلاً در فرآیند آن از گاز هیدروژن استفاده می گردد که کوچکترین نشتی باعث انفجار می گردد و پروتکل های ایمنی خاص از منظر مکان کارخانه و فرآیند دارد با سفارشی در دل یک زنجیره فعالیتی صنعتی اجازه فراوری می گیرد و باعث خسارت کلان به صنعت کشور می گردد.

وبلاگ خرید: وبلاگ خرید | این سیستم پیشرفته وبلاگدهی برای فروشگاه های اینترنتی است

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 836

به "رونق فراوری به هر بهایی نه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونق فراوری به هر بهایی نه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید