خبرنگاران تظاهرات لندنیها علیه افزایش محدودیتهای کرونایی

به گزارش مجله سایه، لندن - خبرنگاران - هزاران تن از معترضان به افزایش محدودیت های کرونایی در لندن روز سه شنبه مقابل مجلس انگلیس دست به تظاهرات زده و علیه سیاست های دولت بوریس جانسون برای مهار شیوع کرونا شعار دادند.

خبرنگاران تظاهرات لندنیها علیه افزایش محدودیتهای کرونایی

به گزارش خبرنگاران، اعضای پویش استنداپ ایکس با حضور در این حرکت اعتراضی شعار نوشته هایی را حمل می کردندکه روی ان عبارت هایی با این مضمون نوشته شده بود که همه گیری ویروس کرونا یک پدیده ساختگی است. آن ها همچنین با سردادن شعارهایی خواستار توقف محدودیت های کرونایی شدند.

معترضان که اغلب از طرفداران تئوری توطئه هستند بر این باورند که واکسیناسیون کرونا جامعه بشری را به یک آزمایشگاه وسیع انسانی تبدیل کرده که میلیاردها دلار برای شرکت های داروسازی سودآوری خواهد داشت. آن ها ادعا می کنند بیل گیتس بنیان گذار شرکت مایکروسافت در حال ساخت میکروچیپ هایی است که از طریق واکسن کرونا به بدن افراد تزریق شود.

انگلیس که بعد از ایتالیا دارای بالاترین آمار فوتی های ناشی ابتلا کرونا در قاره اروپاست، در هفته های گذشته صحنه تظاهرات مخالفان محدودیت های کرونایی و افرادی بوده که بحران کنونی را ساختگی می دانند.

تظاهرات امروز در لندن نیز در حالی برگزار شد که بر اساس تصمیم جدید دولت، پایتخت و تعدادی دیگر از شهرستان های واقع در جنوب شرق انگلیس از بامداد امروز(چهارشنبه) وارد بالاترین سطح محدودیت های کرونایی خواهند شد.

مت هنکاک وزیر بهداشت انگلیس دیروز در سخنانی با اعلام این مطلب از شناسایی گونه جدید ویروس کرونا خبر داد که باعث شیوع سریع این ویروس در مناطق جنوب شرق کشور شده است.

وی با ایراد سخنانی در مجلس عوام توضیح داد که این گونه اولین بار در منطقه کنت واقع در جنوب شرق انگلیس کشف شده و این مساله جمعه گذشته به اعضای دولت گزارش شد. او با این حال اطمینان خاطر داد هنوز نشانه ای یافت نشده که ثابت کند واکسن کرونا برای مقابله با گونه جدید، اثربخش نیست.

عملیات تزریق واکسن کرونا از سه شنبه 18 آذر در سراسر انگلیس آغاز شده است. دولت این کشور امیدوار است که تا تابستان سال آینده جمعیت 66 میلیون نفری این کشور واکسینه شوند.

بوریس جانسون معاونت جدیدی را برای نظارت بر عملیات واکسیناسیون سراسری در وزارت بهداشت تشکیل داده است. با این حال کارشناسان هشدار داده اند انتظار بازگشت روال زندگی به شرایط عادی تا آوریل (فروردین 1400) با کاربرد واکسن کرونا، واقع بینانه نیست.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 6459

به "خبرنگاران تظاهرات لندنیها علیه افزایش محدودیتهای کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تظاهرات لندنیها علیه افزایش محدودیتهای کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید