قرنطینه در قاره سبز

به گزارش مجله سایه، با شیوع گونه های جدید کرونا در اروپا، مقامات بهداشتی قاره سبز در حال تدوین مقررات جدید کرونایی هستند. انگلیس از راه اندازی هتلی به منظور رسیدگی به شرایط مسافرانی که از سایر مناطق دنیا وارد این کشور می شوند، خبر داده است و آلمان ترجیح داده مرزهای خود را به روی همسایگانش ببندد. سایر کشورها نیز به تناسب مقرراتی جدید وضع نموده اند.

قرنطینه در قاره سبز

به گزارش سایت شبکه خبری دویچه وله، مت هنکوک، وزیر بهداشت بریتانیا که کشورش خاستگاه نوع جدید ویروس کرونا با نام کرونای انگلیسی است، دیروز ضمن تأکید بر اینکه خود آنها نیز نگران ورود بیماران کرونایی به کشورشان هستند، اطلاع داد، لندن با توجه به ادامه فرایند واکسیناسیون در این کشور نگران آن است که مسافران گونه های جدید کرونا را وارد انگلیس نمایند و از همین رو تصمیم گرفته شده است با تأسیس هتل قرنطینه تمام کسانی را که از آفریقای جنوبی و برزیل وارد بریتانیا می شوند، به مدت 10 روز قرنطینه کند و پس از اطمینان از سلامتی آنها به آنان اجازه ورود به کشور را بدهد. این افراد باید پول هتل را خود بپردازند. مطابق آمارها تا به امروز یک چهارم مردم انگلیس دوز نخست واکسن کرونا را دریافت نموده اند. اما مسئولان بهداشت و سلامت مردم این کشور نگران آن هستند که این واکسن کارایی لازم را مقابل گونه های جدید کرونا بویژه نوع آفریقایی آن نداشته باشد. در حالی که دولت مرکزی بریتانیا این محدودیت را تنها برای آفریقای جنوبی و برزیل گذاشته و تأکید نموده است ورود مسافران 33 کشور به انگلیس با دقت بیشتری انجام خواهد شد. در اسکاتلند که به صورت خودمختار از دولت مرکزی عمل می گردد، این قانون در خصوص ورود همه مسافران اعمال خواهد شد. لندن اعلام نموده تا به امروز 5 هزار اتاق در هتل هایی مخصوص این کار آماده شده و58 هزار اتاق نیز به همین منظور در حالت آماده باش هستند.

در همین حال در فرانسه نیز آژانس های بهداشتی و بیمارستان های محلی، به حالت آماده باش رفته اند تا با افزایش احتمالی مبتلایان به ویروس کرونا برای خدمت رسانی آماده باشند. به همین منظور عمل های جراحی غیر ضروری متوقف شده و تخت های بیمارستانی افزایش پیدا نموده اند.

اما آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان که چند روز پیش اقرار نموده بود نتوانسته در مبارزه با کرونا پیروز گردد و خود را مسئول این ناکامی دانسته بود، مرزهای کشور خود را به روی جمهوری چک و منطقه تیرول شامل غرب اتریش و شمال ایتالیا بست. طبق این قانون جدید تنها کارگران بخش های ضروری مثل بهداشت و درمان و یا حمل و نقل و فعالانی که بسته های بشردوستانه جابه جا می نمایند، اجازه عبور از این مرزها را دارند. همچنین تمام کسانی که وارد آلمان می شوند باید تست کرونا بدهند. دیروز این آنالیز های مرزی باعث تشکیل صف های طویل در جاده های جمهوری چک به سمت آلمان شده بود. این در حالی است که جمهوری چک به مدت دو هفته اعلام شرایط اضطراری کرونایی نموده است. اقدام آلمان باعث نقدها زیادی در اروپا شده است. کمیسیون اروپا که تأکید دارد برای مبارزه با کرونا در اروپا باید به طور جمعی عمل کرد و کشورها باید از اقدام هایی که به تنهایی صورت می گیرد بپرهیزند، اقدام آلمان را محکوم نموده و از سران این کشور خواسته است مانع عبور و مرور مسافران نشوند. در همین ارتباط استلا کریاکیدیس، کمیسر بهداشت اتحادیه اروپا به روزنامه آسبورگر آلگمانیه چاپ آلمان گفت: نگرانی ها بابت کرونای جهش یافته قابل درک است، اما واقعیت این است که نمی توان با بستن مرزها جلوی ویروس را گرفت. واکسن و رعایت پروتکل های بهداشتی تنها راه چاره مؤثر در مبارزه با کرونا است.

اتریش نیز دیروز بیان کرد میخواهد کیت های خانگی مربوط به تست کرونا را به طور رایگان در اختیار مردم خود قرار دهد. بر اساس این قانون هر اتریشی می تواند ماهانه حداکثر 5 بسته تست کرونا از داروخانه ها دریافت کند.

ایتالیا هم که هر سال در چنین ایامی میزبان گردشکران اسکی باز بود، اعلام نموده محدودیت های قابل توجهی در پیست های اسکی اعمال نموده است.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 7107

به "قرنطینه در قاره سبز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرنطینه در قاره سبز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید