خبرنگاران افزایش 36 درصدی حمل کالاهای ضروری در کشور

به گزارش مجله سایه، تهران-خبرنگاران- رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: حمل محمولات کشاورزی، دامی و مواد غذایی و کالاهای ضروری مورد احتیاج مردم در ایام نوروز، بالغ بر یک میلیون و 670 هزار تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از36درصد افزایش داشته است .

خبرنگاران افزایش 36 درصدی حمل کالاهای ضروری در کشور

به گزارش روز آدینه روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، عبدالهاشم حسن نیا اضافه نمود: بالغ بر 767هزار تن کالا از 25 اسفند ماه تا14 فروردین ماه در قالب 31 هزار سفر از بنادر کشور به مقاصد داخلی حمل شده است.

به گفته وی بندر امام خمینی (ره) با 53 درصد کالاهای اساسی بیشترین و بندر امیرآباد با 16 درصد رتبه دوم را در این خصوص به خود اختصاص داده اند ، ضمن این که بندر چابهار با افزایش چشمگیر ورود حمل کالاهای اساسی با 10 درصد رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

حسن نیا ادامه داد: تمهیدات ویژه ای برای تامین کالاهای اساسی مردم اتخاذ شده است فارغ از محموله هایی که در طی سال به کشور ورود پیدا کردند ، کشتی های زیادی منتهی به اواخر اسفند و فروردین ماه وارد شدند که این شرایط همزمان با شرایط خاص کشور به لحاظ گسترش بیماری کرونا و اتخاذ تدابیر مختلف برای مهار این بیماری بوده است.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اضافه نمود: این در حالی است که در طی همین ایام و بویژه در فروردین ماه به علت شرایط ایام نوروز همه ساله حمل کالاها به کمترین میزان خود می رسند که سال جاری با تدابیر وزیر راه و شهرسازی و مساعدت معاونت های انتظامی مالی وزارت کشور و رئیس پلیس راهور و پلیس راه کشور و سایر مقام های کشوری و انتظامی ذی ربط، فضای ایجاد جلوه دیگری از مجاهدت قهرمانان عرصه حمل و نقل جاده ای کشور در کنار مجاهدت تلاشگران عرصه سلامت کشور مهیا شد.

حسن نیا گفت: تلاشگران حمل و نقل جاده ای کشور و به ویژه رانندگان به دور از خانواده های خود و توام با نگرانی هایی که هر فردی برای اعضای خانواده خود و خودش در این ایام دارد، گمنام و بی ادعا ، بدون اینکه چندان ذکری از خدماتشان گردد در کنار حافظان سلامت، نگرانی های مربوط به چگونگی حمل کالاهای اساسی وارد شده به کشور را رفع کردند.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ادامه داد: خوشبختانه با نگاه ملی که در مورد ضرورت فعالیت ناوگان عمومی کالا و مسافر در کشور وجود دارد، مسئله ای در مورد حمل و نقل انواع کالاها از جمله کالاهای ضروری مردم وجود ندارد و ناوگان باری مسئله ای در تردد در راه های کشور ندارد و امید آن است، شاهد موارد جزیی برخوردها و ناملایمات تحمیل شده به رانندگان فداکارمان در روزهای اول طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا نباشیم.

مرحوم مهابادی جزو خانواده عظیم راه و شهرسازی است

معاون وزیر راه و شهرسازی ، از رفتار خصمانه اشرار در جاده ایرانشهر که منجر به از دست رفتن مرحوم محمدتقی مهابادی یکی از رانندگان شریف کشورمان شد که در صف مقدم حمل تجهیزات بیمارستانی و کالاهای اساسی مورد احتیاج هم وطنان خود در ایام پیکار با کرونا خدمت می کرد، اظهار تأسف و تأثر کرد و ضمن ابراز همدردی با خانواده مرحوم مهابادی ،گفت: بی شک آن مرحوم و تمامی رانندگان تلاشگر ناوگان حمل و نقل عمومی جزء خانواده عظیم وزارت راه و شهرسازی و تحت حمایت این وزارتخانه هستند.

وی گفت: نقش پررنگ رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی در جابجایی کالاهای ضروری هموطنان در این برهه زمانی خاص در کارنامه افتخار آمیز این غیورمردان ثبت و ضبط خواهد شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 3417

به "خبرنگاران افزایش 36 درصدی حمل کالاهای ضروری در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افزایش 36 درصدی حمل کالاهای ضروری در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید