توضیح ایمن بودن فرودگاه های ایران در برابر کرونا از زبان اتحادیه اروپا

به گزارش مجله سایه، یکی از ملزومات هر کشور در چند ماه اخیر، آماده سازی و ایجاد فضایی آرام و ایمن در فرودگاه ها بوده است. در واقع، اگر دقیق تر به این مسئله نگاه کنیم متوجه می شویم که رقابتی ملموس در میان کشورها بر سر این که کدام یک فرودگاه پاکیزه تر و ایمن تری در مقابل کرونا دارند در گرفته است. در حال حاضر می توان دید که عظیم ترین و معتبر ترین و بروز ترین فرودگاه های دنیا در مقابل ویروس کرونا کمر خم نموده اند و بسیاری نتوانسته اند همچنان راه حل ای برای بازگشایی مجدد شان پیدا نمایند. از طرفی، فرودگاه هایی نیز در فهرست فرودگاه های دنیا وجود دارند که باز هم با فراهم کردن امکانات و پرتکل های سرسختانه همچنان نتوانسته اند اعتماد کافی را از جانب مشتریان و مسافران خود برای اجرای مجدد پروازها جلب نمایند.

توضیح ایمن بودن فرودگاه های ایران در برابر کرونا از زبان اتحادیه اروپا

با ما سفر کنید و با تور ترکیبی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

فرودگاه های ایران، آشیانه های امن برای پرواز

در میان تمام دلواپسی ها و نا امیدی های خطوط هوایی و فرودگاه ها در دنیا، خبری از طرف اتحادیه اروپا با این خبر که ایمن بودن فرودگاه های ایران در برابر کرونا را تصدیق می کرد در یورونیوز منتشر شد که می توان آن را با تمام سختی ها و فشارها و تحریم های ناعادلانه به عنوان نقطه عطفی در صنعت هواپیمایی در نظر گرفت. در فهرستی که اتحادیه اروپا از فرودگاه های دنیا به عنوان ایمن ترین فرودگاه ها منتشر کرد، نام فرودگاه های ایران به وضوح به چشم می خورد. برنامه های مدون برای ضد عفونی کردن هواپیماهای ایرانی در فرودگاه ها برای بسیاری از کشورها نوعی الگو عملی به حساب آمده و بسیاری از فرودگاه های دنیا توانسته اند از این طرح و برنامه به خوبی استفاده نمایند. البته باید این نکته را خاطر نشان کرد که هدف از انتشار این فهرست به منظور اطمینان خاطر دادن به مسافران هوایی در دنیا است و وجود چنین فهرستی، موردی را از پرتکل های ایمنی و بهداشتی برای مقابله با کرونا در قرودگاه ها رفع نمی کند. اما اقدامات لازم مانند ساخت و پرداخت فضایی مناسب برای قرنطینه مسافران مبتلا و در اختیار گذاشتن مواد ضدعفونی نماینده به فرودگاه های کشور را نمی توان نادیده گرفت. شاخصه های مهم آژانس ایمنی و بهداشت حمل و نقل هوایی اتحادیه اروپا برای مقابله با ویروس کرونا در فرودگاه های اروپا و دنیا، در واقع میزان مبتلایانی است که در تاریخ های اخیر و بعد از شیوع ویروس کرونا وارد کشور شده اند است که ایران در مقایسه با دیگر کشورها در رتبه مناسب تری واقع شده است و توانسته اقدامات لازم را برای جلوگیری هر چه بیش تر از مبتلایان به کشور داشته باشد. البته ناگفته نماند که در پی نام فرودگاه های ایران، فرودگاه های کشورهایی مانند افغانستان، پاکستان، کویت، ترکیه و قطر نیز در میان کشورهای خاورمیانه به چشم می خورد. امید است با اقدامات مستمر و رعایت نکات بهداشتی از جانب مسافران هوایی فرودگاه های ایران، میزان ورود مبتلایان به کشور با کاهشی بیش از قبل رو به رو گردد.

منبع: الی گشت
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 4307

به "توضیح ایمن بودن فرودگاه های ایران در برابر کرونا از زبان اتحادیه اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیح ایمن بودن فرودگاه های ایران در برابر کرونا از زبان اتحادیه اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید