جنگ تجاری چین و آمریکا تمام می گردد؟

به گزارش مجله سایه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز آدینه اظهار داشت که مذاکرات با چین به خوبی پیشرفت می نماید و توافق نهایی احتمال دارد، زیرا دو اقتصاد بزرگ دنیا درصدد هستند از تنش های پیرامون جنگ تجاری هشت ماهه بکاهند.

جنگ تجاری چین و آمریکا تمام می گردد؟

ایسنا نوشت: کاخ سفید در بیانیه ای گفت که رابرت لایتیزر، نماینده تجاری آمریکا و استیون منوچین، وزیر خزانه داری این کشور برای جدیدترین دور مذاکرات رده بالا که از روز دوشنبه 28 مارس شروع می گردد، به پکن سفر خواهند کرد.

آمریکا همچنین پذیرای یک هیأت تجاری چینی به سرپرستی لیو هی، معاون نخست وزیر چین خواهد برای مذاکرات در واشنگتن خواهد بود که سوم آوریل شروع می گردد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز آدینه گفت که مذاکرات با چین به خوبی پیشرفت می نماید و توافق نهایی احتمال دارد، زیرا دو اقتصاد بزرگ دنیا درصدد هستند از تنش های پیرامون جنگ تجاری هشت ماهه بکاهند.

بر اساس گزارش رویترز، اما پیش از آن ترامپ اظهار نموده بود آمریکا ممکن است تعرفه ها روی واردات کالاهای چینی را به عنوان ضمانتی برای پایبندی چینی ها به توافق تجاری، حفظ کند.

واشنگتن از چین می خواهد به شیوه های تجاری غیرمنصفانه شامل انتقال اجباری فناوری آمریکایی به شرکت های چینی سرانجام دهد و دسترسی شرکت های آمریکا به بازارهای چینی را تسهیل نموده و یارانه های صنعتی را محدود کند.

از ژوئیه سال 2018 آمریکا روی 250 میلیارد دلار واردات کالای چینی تعرفه وضع نموده که شامل تعرفه 25 درصدی برای 50 میلیارد دلار کالای فناوری و صنعتی و تعرفه 10 درصدی برای 200 میلیارد دلار کالاهای دیگر است. واشنگتن خواهان افزایش خرید کالاهای آمریکایی از جمله کالاهای کشاورزی و انرژی از سوی چین است تا کسری تجاری آمریکا با چین که بیش از 417 میلیارد دلار در سال 2018 برآورد شد، کاهش پیدا کند.

با تور چین همراه باشید

منبع: زندگی امروز
انتشار: 22 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 179

به "جنگ تجاری چین و آمریکا تمام می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگ تجاری چین و آمریکا تمام می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید