ترامپ خبر از آغاز خلع سلاح کره شمالی داد

به گزارش مجله سایه، در پی توافق اخیر کره شمالی و آمریکا بر سر صلح در شبه جزیره کره، ترامپ خبر از اغاز فرایند خلع سلاح کره شمالی داد.

ترامپ خبر از آغاز خلع سلاح کره شمالی داد

به گزارش رویترز، دونالد ترامپ روز پنج شنبه در نشستی با حضور اعضای کابینه خود در کاخ سفید اظهار داشت که کره شمالی چهار سایت بزرگ آزمایش موشکی خود را منهدم کرده و مدعی شد که فرآیند خلع کامل سلاح هسته ای در این کشور هم اکنون آغاز شده است.

ترامپ در ادامه افزود: آنها [کره شمالی] پرتاب موشکها از جمله موشکهای بالستیک را متوقف کرده اند. آنها یک سایت آزمایش خود را منهدم کردند. آن را منفجر کردند. آنها در حال حاضر یکی از بزرگترین سایتهای آزمایش موشکی خود را منهدم کردند و در واقع، این یکی از چهار سایت بزرگ آزمایش موشک در این کشور است.

از سوی دیگر، جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا در پاسخ به این پرسش مجله سایه که آیا کره شمالی پس از نشست تاریخی سران واشنگتن- پیونگ یانگ (در روز دوازدهم ژوئن] تا بحال اقدامی برای خلع سلاح هسته ای انجام داده است یا خیر، گفت :نه، من از آن اطلاعی ندارم. مذاکرات مفصل در این باره هنوز آغاز نشده است. من تا بدین حد پیش بینی نمی کردم.

این در حالی است که گروه دیده بانی کره شمالی مستقر در آمریکا موسوم به 38 نورث در تحلیلی که اوایل هفته جاری منتشر شد، اعلام کرد که هیچ نشانه ای دال بر فعالیت در جهت انهدام سایت سوهائی و هیچ سایت آزمایش موشکی دیگر دیده نشده است.

ترامپ که رهبری یک جریان بین المللی را برای اِعمال فشار بر کره شمالی جهت کنار گذاردن فرآیند توسعه موشکهای هسته ای با قابلیت دسترسی به خاک آمریکا برعهده داشت، خطاب به مجله سایه گفت که پس از دیدار با رهبر کره شمالی در روز دوازدهم ژوئن، کیم جونگ اون به وی قول داد که یکی از سایتهای پرتاب موشک کره شمالی را منهدم کند.

کد خبر 4327211

انتشار: 1 تیر 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 6

به "ترامپ خبر از آغاز خلع سلاح کره شمالی داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ خبر از آغاز خلع سلاح کره شمالی داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید