آمریکا بزرگترین تهدید اتمی برای جهان است ، واشنگتن برای حفظ سلطه خود به هر وسیله ای متوسل می شود

به گزارش مجله سایه، سخنگوی وزارت دفاع چین با بیان اینکه آمریکا اولین کشور دارای سیاست بازدارندگی اتمی تهاجمی است، گفت که واشنگتن برای حفظ سلطه خود به هر وسیله ای متوسل می شود.

آمریکا بزرگترین تهدید اتمی برای جهان است ، واشنگتن برای حفظ سلطه خود به هر وسیله ای متوسل می شود

به گزارش خبرنگاران، ادعاها و ابراز نگرانی های مقامات آمریکایی درباره قابلیت و صنعت نظامی اتمی چین و روسیه، با واکنش تند دولت پکن همراه شد.

وو کیان سخنگوی وزارت دفاع چین امروز (پنجشنبه) با بیان اینکه آمریکا بزرگترین تهدید اتمی برای جهان است، گفت که واشنگتن برای حفظ سلطه خود به هر وسیله ای متوسل می شود.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، وو طی نشست خبری در پکن توضیح داد: ادعاهای آمریکا چیزی جز تکرار یک آهنگ قدیمی نیست که به اصطلاح در بزرگ جلوه دادن تهدید هسته ای چین می دمد. آنها در پی بهانه ای برای ایجاد نیروهای اتمی خود هستند. چین به شدت با این موضوع مخالف است.

وی با بیان اینکه واشنگتن دارای پیشرفته ترین و مرگبارترین تسلیحات اتمی در جهان است، تاکید کرد: در واقع این آمریکا است که بزرگترین تهدید هسته ای برای جهان به شمار می رود.

این مقام نظامی چین ادامه داد: آمریکا اولین کشوری است که سیاست بازدارندگی هسته ای تهاجمی را دنبال می کند و همچنان به سرمایه گذاری هنگفت در پیشبرد کوچک سازی تسلیحات اتمی برای استفاده در میدان جنگ ادامه می دهد.

به نوشته اسپوتنیک، وو همچنین افزود: آمریکا به بهانه تقویت بازدارندگی هسته ای فراگیرد، خطرات اتمی را به منطقه آسیا و اقیانوسیه توسعه می دهد و برای حفظ سلطه هسته ای تمام تلاش خود را به کار بسته است.

پیش از این، آنتونی کاتن رئیس فرماندهی راهبردی در وزارت دفاع آمریکا با بیان اینکه چین به توسعه نیروی نظامی اتمی خود ادامه می دهد، گفته بود که واشنگتن نگران تمام تحولات در حوزه تسلیحات اتمی چین است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 شهریور 1402 بروزرسانی: 9 شهریور 1402 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 16099

به "آمریکا بزرگترین تهدید اتمی برای جهان است ، واشنگتن برای حفظ سلطه خود به هر وسیله ای متوسل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا بزرگترین تهدید اتمی برای جهان است ، واشنگتن برای حفظ سلطه خود به هر وسیله ای متوسل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید