کره شمالی از آزمایش موفقیت آمیز چند موشک اطلاع داد

به گزارش مجله سایه، خبرگزاری رسمی کره شمالی امروز (آدینه) از آزمایش موفقیت آمیز چند موشک دیگر اطلاع داد که باعث اعتراضاتی در کره جنوبی و ژاپن شده است.

کره شمالی از آزمایش موفقیت آمیز چند موشک اطلاع داد

به گزارش مجله سایه، خبرگزاری رسمی کره شمالی KCNA گزارش کرد، جدیدترین آزمایش موشکی در پی دو آزمایش دیگر همین سلاح در اوت و سپتامبر امسال میلادی که با نظارت شخص کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی صورت گرفت، نشان دهنده پیشرفت این کشور در ساخت چنین تسلیحاتی است، در حالی که مذاکرات با آمریکا برای صلح شبه جزیره کره همچنان در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

موفقیت در پرتاب این موشک ها بلافاصله مخابره شد و رهبری کره شمالی نیز رضایتمندی و تبریک خود را به دانشمندان کشورش که این موشک را ساخته اند، ابراز داشت.

خبرگزاری مذکور خاطرنشان کرد، کیم جونگ اون در محل انجام آزمایش که بعدازظهر پنجشنبه صورت گرفت، حضور نداشت.

روزنامه رودونگ سینمون نیز تصاویری از آزمایش موشکی جدید کره شمالی منتشر کرد.

خبرگزار رسمی کره شمالی همچنین گزارش کرد، آزمایش روز پنجشنبه تایید می نماید که سیستم آتش موشکی قادر است تا به صورت کامل هدف گروهی دشمن را با حمله ای غافلگیرانه از بین ببرد.

در همین حال، یوشیهده سوگا، دبیر کابینه ژاپن گفت، این آزمایش از سوی کره شمالی که یک آزمایش موشکی است، نقض کننده قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل و مایه شرمساری است.

وی همچنین ادامه داد، دولت توکیو مراتب اعتراض خود را بابت این آزمایش موشکی جدید از سوی کره شمالی اعلام نموده است.

کوری گاردنر، سناتور جمهوری خواه آمریکایی از کمیته فرعی امور شرق آسیا در بخش روابط خارجی سنا نیز گفت، کره شمالی رفتاری کاملا تحریک آمیز از خود نشان می دهد.

وی ادامه داد: این پرتاب موشکی و ادامه اقدامات تحریک آمیز کره شمالی نیازمند سیاست فشار از سوی دولت آمریکا است.

مشاور امنیت ملی کره جنوبی نیز گفت، آزمایش های موشکی کره شمالی تهدید بسیار جدی تلقی نمی شوند و ادامه داد: ما نیز آزمایش های موشکی انجام می دهیم اما نه کمتر از کره شمالی. قابلیت های دفاع موشکی و رهگیری ما بر دیگران ارجح است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 1299

به "کره شمالی از آزمایش موفقیت آمیز چند موشک اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی از آزمایش موفقیت آمیز چند موشک اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید