تداوم همکاری های نفت خزر و مهندسی و توسعه گاز در گلستان

به گزارش مجله سایه، مدیرعامل شرکت نفت خزر امضای تفاهمنامه مشترک با شرکت مهندسی و توسعه گاز را گامی در راستا تداوم همکاری های فیمابین این دو مجموعه خواند و گفت: نفت خزر برای انتقال دانش و تجربیات خود به منظور هم افزایی هرچه بیشتر با صنعت گاز برای نیل به اهداف مدنظر در استان های شمالی کشور آمادگی کامل دارد.

تداوم همکاری های نفت خزر و مهندسی و توسعه گاز در گلستان

به گزارش خبرنگار شانا، علی اصولی صبح امروز (سه شنبه، 9 دی ماه) در آیین امضای تفاهمنامه همکاری میان شرکت نفت خزر و شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران، با اشاره به سابقه تعامل دو مجموعه در سال های گذشته و فعالیت هایی که نفت خزر در منطقه صوفیکم داشته است، اضافه کرد: مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران نیز هم اکنون فعالیت هایی را در استان گلستان در دست پیگیری دارد و امید است زمینه دستیابی به ذخایر هیدروکربوری در این خطه فراهم گردد.

اصولی یادآور شد: در صورت عدم دستیابی به ذخایر هیدروکربوری، می توان از ظرفیت های موجود در این بخش برای ذخیره سازی گاز بهره مند شد که در این زمینه، مخزن ذخیره سازی سراجه قم نمونه پیروز و مناسبی است.

مدیرعامل شرکت نفت خزر ابراز امیدواری کرد که کوشش ها و فعالیت های صنعت نفت برای تسهیل فرایندهای گازرسانی به استان های شمالی کشور، با هم افزایی مناسب زیرمجموعه های مربوطه، به نتایج مدنظر برسد.

بر اساس این گزارش، یکی از محورهای تفاهم نامه یاد شده، همکاری های علمی و فنی طرفین به منظور انتقال دانش و تجربیات با موضوع مطالعه های میدان ها و ساختارهای واقع در دشت گرگان و حوضه خزر و ذخیره سازی زیرزمینی گاز طبیعی است؛ همچنین همکاری های آموزشی و پژوهشی در قالب برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت، بلندمدت، تخصصی و کارگاه آموزشی و اجرای طرح های پژوهشی و کاربردی از دیگر مفاد این تفاهمنامه به شمار می رود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 6637

به "تداوم همکاری های نفت خزر و مهندسی و توسعه گاز در گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم همکاری های نفت خزر و مهندسی و توسعه گاز در گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید