برپایی تجمع مردمی در اعتراض به تبعیض نژادی در آمریکا

به گزارش مجله سایه، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، منابع خبری محلی در شهر لوئیز ویل ایالت کنتاکی آمریکا از برپایی تجمع اعتراض آمیز تعداد زیادی از شهروندان این شهر به مناسبت برگزاری سالگرد کشته شدن برونا تیلور، شهروند سیاه پوست آفریقایی تبار کشته شده توسط پلیس آمریکا خبر دادند.

برپایی تجمع مردمی در اعتراض به تبعیض نژادی در آمریکا

بر اساس این گزارش، ده ها تن از معترضین به مرگ سریالی سیاهپوستان آمریکا و خشونت ناشی از تبعیض نژادی اعمال شده علیه آنها توسط پلیس، در لوئیز ویل دست به تجمع زده اند.

کشته شدن سیاهپوستان توسط پلیس، به یکی از بحث بر انگیزترین موضوعات اجتماعی - سیاسی داخل جامعه آمریکا تبدیل شده است. معترضین معتقدند نهادهای مجری قانون در این کشور همچون پلیس فدرال، دست به خشونت سازمان یافته علیه سیاهپوستان زده و این به معنای به راه افتاد رژیم آپارتاید نوین در داخل این کشور است.

رسانه های خبری آمریکا، معترضین را منسوب به جنبشی به نام جان سیاهان مهم است دانسته که از زمان قتل بحث بر انگیز جورج فلوید، نخستین سیاهپوست کشته شده توسط پلیس آمریکا در سال 2020 به راه افتاده و هر روز بر تعداد حامیان این جنبش در داخل جامعه این کشور افزوده می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 7382

به "برپایی تجمع مردمی در اعتراض به تبعیض نژادی در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برپایی تجمع مردمی در اعتراض به تبعیض نژادی در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید