برای پول از ایران نرفتم، اگر شرایط فراهم گردد همین فردا می آیم

به گزارش مجله سایه، رضا مهماندوست سرمربی ایرانی تیم ملی تکواندو آذربایجان در مورد عدم پرداخت مطالباتش توسط فدراسیون آذربایجان و اینکه بخاطر مسائل اقتصادی ایران را ترک کرد گفت: ما حدود 10 ماه پرداخت معوقه داشتیم اما این طور نیست که مطالبات ما پرداخت نشود. به اندازه 9 ماه به ما پولی پرداخت نکرده اند. اینکه من بخاطر پول از ایران جدا شدم، صحت ندارد، بلکه بابت دروغ هایی که رد و بدل شد از تکواندو ایران فاصله گرفتم. من با خلوص نیت برای کشورم ایران کار می کردم اما کسانی که در رأس کار بودند و در سیستمی که فرمانده اش آقای پولادگر بود با دروغ با من صحبت می کردند. من را از کار کردن دلسرد می کردند ولی من همه آنها را بخشیدم و حلالشان کردم.

برای پول از ایران نرفتم، اگر شرایط فراهم گردد همین فردا می آیم

وی که با برنامه ورزش ایران از رادیو ایران تبادل نظر می کرد پیرامون بازگشت احتمالی به ایران گفت: همه کسانی که این تبادل نظر را می شنوند به خوبی می دانند که من عاشق ایران و مردم ایران هستم اما وقتی شرایط مهیا نباشد چنین امری امکان پذیر نیست و با شرایط موجود من نمی توانم در خدمت ایران باشم. اگر شرایط مهیا گردد همین فردا من در ایران خواهم بود. البته این را بگویم که من به ایران برمی گردم ولی در حال حاضر مربیان بسیار خوبی در ایران مشغول فعالیت هستند و به هیچ عنوان به این فکر نمی کنم که جای کسی را بگیرم.

سرمربی اسبق تیم ملی تکواندو کشورمان اضافه نمود: در صورتی که گروهی سر کار هستند حسن نیت خود را نشان دهند و یا اینکه گروه جدیدی روی کار بیایند این امکان وجود دارد من مجدد بتوانم در ایران فعالیت کنم. مربیان ایران کارشان را به درستی انجام می دهند. عسکری که اکنون راهنمایی تیم ملی را برعهده دارد، یکی از مربیان مطلع و خوب است و قبل از ایشان هم نفرات خوبی راهنمایی تیم ملی را برعهده داشتند. اینکه مردم به من لطف دارند نکته دیگری است.

مهماندوست در مورد انتقال ورزشکاران ایرانی با خود به کشور آذربایجان گفت: من نقشی در انتقال ورزشکاران ایرانی به آذربایجان نداشتم. در شرایط فعلی آذربایجانی ها چون در تکواندو به سطحی رسیده اند که دیگر نیازی به جذب مهاجر ندارند. این اتفاق نمی افتد و دیگر تکواندو کار لژیونر جذب نمی نمایند و در حال حاضر تمرکز خود را بر روی پرورش ورزشکاران این کشور گذاشته ام.

وی در مورد سجاد مردانی شاگرد سابق خود تصریح: سهمیه های المپیک به وسیله رنکینگ تقسیم شده و خیلی حیف شد که این تکواندوکار برجسته جهان در المپیک حضور ندارد. مردانی برای کسب سهمیه المپیک باید امیدوار باشد که یکی از ورزشکاران در وزن 84+ کیلوگرم دچار مشکل گردد که وی بتواند در المپیک جایگزینش گردد. به جرأت می گویم مردانی جزو 4 نفر برتر وزن خودش است و حیف است در المپیک حضور نداشته باشد.

سرمربی تیم ملی تکواندو آذربایجان در مورد به تعویق افتادن رقابت های المپیک یادآور شد: ما چون ورزشکار آسیب دیده نداشتیم ضرر نموده ایم. ورزشکاران ما پا به سن گذاشته اند که این شرایط خوبی برای تکواندو بوجود نمی آورد. برای زنده نگه داشتن این سیستم کار سختی پیش رو داریم.

مهماندوست در انتها گفت: با توجه به حساسیتی که فدراسیون تکواندو آذربایجان دارد ما تمرینات را قطع نکردیم و حتی در دوران قرنطینه، به وسیله فضای مجازی پیگیری می کردیم. هم اکنون نیز اردوی آماده سازی را در کمپ تمرینی خارج از باکو در 25 کیلومتری این شهر برپا نموده ایم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 3 مرداد 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 4055

به "برای پول از ایران نرفتم، اگر شرایط فراهم گردد همین فردا می آیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای پول از ایران نرفتم، اگر شرایط فراهم گردد همین فردا می آیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید