علی صانعی: به کسی ارتباط ندارد که چند شغل دارم، اسفندماه سال گذشته تصمیم گرفتم که پس از المپیک جوانان استراحت کنم

علی صانعی، سرمربی تیم فوتسال جوانان ایران در مسابقات المپیک جوانان 2018 گفت که چند شغله بودن او به کسی ارتباطی ندارد.

علی صانعی: به کسی ارتباط ندارد که چند شغل دارم، اسفندماه سال گذشته تصمیم گرفتم که پس از المپیک جوانان استراحت کنم

علی صانعی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره پیروزی 9 بر 3 تیم فوتسال جوانان کشورمان مقابل کاستاریکا در آخرین دیدار المپیک جوانان گفت: بازیکنان به دلیل شکست دقایق آخر مقابل روسیه، از لحاظ روحی شرایط خوبی نداشته و اصلاً حس و حال انجام این بازی را نداشتند. همین باعث شد که شروع خوبی نداشته باشیم، اما بازیکنان مان کم کم وارد جو بازی شدند و به پیروزی رسیدند تا انتها خوبی در این مسابقات داشته باشند. در طول این بازی، بازیکنان تأسف می خوردند که چرا در دقایق مقابل روسیه آن گل را دریافت کردند. چون اگر این گل را نمی خوردیم، جزو تیم های صعودنماینده بودیم. پیروزی پرگل تیم فوتسال ایران مقابل کاستاریکا در آخرین دیدار خود در المپیک جوانان 2018

تنها ما برای کسب مدال کوشش نمی کنیم وی درباره اینکه پیش از شروع مسابقات گفته بود برای اعضای تیم ایران برای کسب مدال المپیک جوانان کوشش می نمایند، گفت: هنوز اعتقاد دارم ما یکی از شانس های کسب مدال بودیم، اما باید بدانیم فقط ما برای کسب مدال کوشش نمی کنیم. تیم هایی چون برزیل و روسیه هم در همین راستا کوشش کردند. ما بازی های برابری مقابل حریفان خود ارائه کردیم و به تیم های کوچکی نباختیم. برزیل در فوتسال همیشه مدعی است و روسیه نیز نایب قهرمان دوره گذشته بوده و جزو سه تیم برتر دنیا است.

صحبت از استعفای من، بازی رسانه ها بوده است سرمربی تیم فوتسال جوانان کشورمان درخصوص عدم تمایلش به ادامه همکاری با فدراسیون فوتبال در این سمت توضیح داد: من اصلاً از سمتم استعفا نکردم و اینکه برخی گفتند من استعفا کردم، بازی رسانه ای دوستان شما (رسانه ها) بوده است. من گفتم قراردادم اول آبان تمام می گردد و قصد ندارم به کارم ادامه دهم.

به کسی ارتباطی ندارد که چند شغل دارم صانعی در پاسخ به این پرسش که آیا نقدها مربیانی چون حسین شمس از فعالیتش در سمت های مختلف فوتسالی در کناره گیری اش موثر بوده است یا خیر، اعلام کرد: من با مصاحبه کسی نیامدم که با مصاحبه یک مربی بروم. اینکه من یک، 10 یا 30 شغل داشته باشم، به کسی ارتباط ندارد و اجازه نمی دهم کسی در کار من دخالت کند. هر سمتی که پذیرفتم، با خواهش و التماس بوده است. از من خواهش کردند که در تیم زیر 20 سال فعالیت کنم که سهمیه المپیک هم گرفتیم و از من خواستند تا المپیک در این تیم بمانم. همچنین از من خواهش کردند به تیم ملی بانوان بپیوندم. این تیم در ترکمنستان نتایج خوبی نگرفت و تیمی از هم گسسته بود. با خواهش و التماس سرمربی تیم و نیز درخواست خانم صوفی زاده (نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال) در تیم ملی بانوان فعال بودم. اینگونه نبود که من بخواهم در این تیم کار کنم. حسین شمس: صانعی در تیم بزرگسالان حضور دارد؛ تیم جوانان، بانوان و تیم المپیک را هم در دست دارد!

از تیم های ضعیفی نباختیم که اسم آن را ناکامی بگذاریم اگر پیش از رقابت ها بازی های تدارکاتی بهتری داشتیم، می توانستیم حداقل عملکرد بهتری داشته باشیم و گل آخر مقابل روسیه را از روی کم تجربگی نمی خوردیم.، وی با بیان این جمله به خبرنگاران گفت: نباید فراموش کنیم به تیم های بزرگی باختیم و از تیم های ضعیفی شکست نخوردیم که اسم آن را ناکامی بگذاریم. حذف ما چیزی از ارزش بازیکنان کم نمی کند و آنها می توانند آینده فوتسال کشور را تأمین نمایند.

امیدوارم از دروغ گفتن خسته شوند! سرمربی تیم فوتسال جوانان کشورمان با گلایه از برخی نقدها علیه کادر فنی این تیم گفت: یکی از کارشناسان گفته بود که 20 نفر به ایتالیا بردیم و با 10 بازیکن دیگر به المپیک رفتیم. از 15 بازیکنی که به ایتالیا بردیم، 10 بازیکن به المپیک رفتند و اسناد آن موجود است. این افراد دروغ می گویند و به دنبال تشویش اذهان عمومی هستند. امیدوارم این افراد از دروغ گفتن خسته شوند!

بخشی از مسائل مربوط به امکانات فوتسال به فدراسیون فوتبال مرتبط است صانعی درباره شرایط نه چندان مساعد فوتسال کشور با لغو دیدار تدارکاتی مقابل برزیل و حذف جوانان ایران در المپیک توضیح داد: فوتسال ما نتایج بسیار خوبی کسب نموده است. توانستیم سهمیه المپیک را بگیریم، به مقام سوم جام دنیای، دو دوره متوالی به قهرمانی جام ملت های آسیا و قهرمانی جام باشگاه های آسیا برسیم. امکانات و زیرساخت های مناسبی نداریم، اما بخشی از این موضوع به فدراسیون فوتبال ربط دارد. صدا و سیما حق پخش فوتسال را نمی دهد و همین باعث مشکل می گردد.

اگر حق پخش فوتسال درست گردد، این رشته رونق می گیرد وی با بیان اینکه باید برای فوتسال هزینه کنیم، ادامه داد: وقتی مسائل اقتصادی در کشور وجود دارد، فدراسیون یک طرف قضیه است. دوستانی که یک طرفه انتقاد می نمایند، باید واقع بینانه به موضوع نگاه نمایند. اگر باشگاه های ما ضعیف هستند، ارتباطی به فدراسیون ندارد. فوتسال درآمدی ندارد و اگر بخش خصوصی درآمدی نداشته باشد، در این رشته فعالیت نمی کند. باید موضوع حق پخش تلویزیون را درست کنیم که اگر این اتفاق رخ دهد، فوتسال رونق می گیرد.

اسفندماه تصمیم گرفتم پس از المپیک استراحت کنم سرمربی تیم فوتسال جوانان کشورمان در مورد اینکه چرا تمایل ندارد به مربیگری در تیم های ملی ادامه دهد، گفت: من اسفندماه سال گذشته نامه ای به کمیته فوتسال نوشتم و گفتم که کادر فنی جدیدی برای تیم زیر 20 سال انتخاب نمایند. از همان زمان تصمیم گرفتم پس از المپیک استراحت کنم و این ارتباطی به نتایج ایران در المپیک نداشت. این موضوع را از حدود سه ماه پیش به اعضای کادر فنی و از یک ماه پیش به بازیکنانم گفتم. تأکید می کنم که از سمتم استعفا نکردم و فقط قصد تمدید قرارداد ندارم. ترابیان: صانعی بزرگتر از آن است که با یک شکست عقب بکشد

دوستانی که حرف هایی را مطرح می نمایند، فوتسال را به قهرمانی المپیک برسانند! صانعی درباره صحبت های عباس ترابیان که گفته بود صانعی به کار خود ادامه می دهد و کسی نیست که با یک شکست پا پس بکشد، اعلام کرد: ترابیان به من لطف دارد، اما این تصمیم پا پس کشیدن نیست. ما چند بار برزیل و جام دنیاى را در تاریخ فوتسال شکست داده ایم؟ تاکنون مقابل روسیه در جام دنیاى پیروز نشده ایم و برزیل را هم هر 50 سال یک بار، آن هم در ضربات پنالتی برده ایم. نباید توقع داشته باشیم که این تیم ها را راحت شکست دهیم. من می خو اهم استراحت کنم. امیدوارم دوستانی که این حرف ها را می زنند، بیایند و کار را انجام دهند، سهمیه المپیک را بگیرند و تیم را به قهرمانی این رقابت ها برسانند. ما که کوشش کردیم و نتوانستیم این کار را انجام دهیم. امیدوارم تیم های ملی ما در همه رده ها موفق باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 بهمن 1397 بروزرسانی: 30 بهمن 1397 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 76

به "علی صانعی: به کسی ارتباط ندارد که چند شغل دارم، اسفندماه سال گذشته تصمیم گرفتم که پس از المپیک جوانان استراحت کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی صانعی: به کسی ارتباط ندارد که چند شغل دارم، اسفندماه سال گذشته تصمیم گرفتم که پس از المپیک جوانان استراحت کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید