اتحادیه اروپا خواهان تاسیس نهاد نظارتی واحد برای مقابله با پولشویی شد

به گزارش مجله سایه، بزرگترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواهان تشکیل یک نهاد جدید نظارتی برای مقابله با پولشویی در این اتحادیه شدند تا مسوولیت نظارت بر فعالیت شرکت های اقتصادی را برعهده گیرد.

اتحادیه اروپا خواهان تاسیس نهاد نظارتی واحد برای مقابله با پولشویی شد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش مجله سایه، ایرنا به نقل از رویترز نوشت: آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، هلند و لتونی با صدور بیانیه مشترکی اعلام کردند که این اتحادیه 28 عضوی به یک ناظر مرکزی برای جلوگیری از جریان پولشویی در سیستم اقتصادی این اتحادیه احتیاج دارد.

این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که بانک های وام دهنده اروپایی به دلیل پولشویی در لتونی، مالت و قبرس تعطیل شدند و حال آنکه بانک های مهمی در اروپای شاقتصادی و حوزه دریای بالتیک در تراکنش های فریب آمیزی به ارزش میلیاردها یورو به وسیله شعبه استونیایی دانسکه بانک دانمارک مشارکت داشته اند، فرآیندی که بزرگترین رسوایی پولشویی در این قاره به شمار می رود.

در بیانیه مشترک کشورهای یاد شده آمده که لزوم تشکیل نهاد نظارتی واحد اتحادیه اروپا در پی شکست مکرر فرآیندهای نظارتی ملی بر پولشویی، نمود یافته است.

این 6 کشور تاکید کردند که نهاد نظارتی جدید می تواند یک نهاد تازه تاسیس باشد و یا در قالب اداره بانکداری اروپا که نهاد نظارتی موجود است، فعالیت کند.

کشورهای اروپایی همچنین خواهان اعمال قوانین و مقررات جدید در زمینه مقابله با پولشویی شدند. 9109

تمهیدات جدید در حالی اتخاذ شد که وزرای دارایی کشورهای عضو اتحادیه اروپا ماه گذشته در نشستی، اصلاح قوانین پولشویی را مورد بحث قرار دادند.

همچنین سال گذشته نشست مشابهی برگزار گردید که در جریان آن مواضع مشترک اتحادیه اروپا در زمینه پولشویی به تصویب رسید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 1068

به "اتحادیه اروپا خواهان تاسیس نهاد نظارتی واحد برای مقابله با پولشویی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا خواهان تاسیس نهاد نظارتی واحد برای مقابله با پولشویی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید