هوش مصنوعی

زوم دیجیتال و اپتیکال چه تفاوتی با هم دارند؟

زوم، مانند بسیاری از دیگر ویژگی های دوربین، کمی پیچیده تر از آن چیزی است که در تبلیغات شرکت ها مطرح می گردد. بعضی کاربران ناآشنا به تکنولوژی فقط با عباراتی مانند زوم 10،50 یا حتی 100 برابری روبه رو می شوند بدون اینکه از جزئیات چنین مشخصه ای خبردار شوند. به...

20 مهر 1399

هوش مصنوعی سلامت خاک را ارزیابی می کند

محققان برای تجزیه و تحلیل سلامت خاک از هوش مصنوعی استفاده کرده اند که این امر به جلوگیری از ضرر در تولید محصولات کشاورزی کمک می کند.

6 مهر 1399

ربات کوچکی که به جنگ ویروس های خانه می رود

ربات های ضدعفونی کننده، این روز ها بسیار محبوب شده اند. اغلب این ربات ها در محیط های شلوغی مثل بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرند، اما بعضی دیگر از ربات ها نیز وجود دارند که ابعادی کوچکتر دارند و در محیط های خانگی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

6 شهریور 1399

ناوگان روبات های خودمختار کشاورز تا 2 سال دیگر راهی مزارع می شوند

نخستین ناوگان روبات های مستقل کشاورز در دنیا تا دو سال دیگر راهی مزارع خواهند شد تا تمامی کار های کشاورزی از اسکن گیاهان تا از بین بردن علف های هرز و درو کردن محصولات را انجام دهند.

3 شهریور 1399

افشای اطلاعات صاحبان مشاغل به علت نقص امنیتی هوش مصنوعی

نقص امنیتی یک شرکت هوش مصنوعی به نام کلیر ویو باعث شده تا اسامی مشتریان آن و بعضی اطلاعات حساس مربوط به افراد عادی در اینترنت منتشر گردد.

26 فروردین 1399

آنالیز 8 حقیقت ثابت شده درباره گوگل

شاید گوگل ارائه دهنده محبوب ترین سیستم عامل موبایلی و موتور جست و جو در دنیا باشد، اما استفاده نادرست این شرکت از قدرت خود یک حقیقت اثبات شده است.

25 بهمن 1398

بودجه ده میلیون دلاری برای شناسایی ویدئوهای جعلی هوش مصنوعی

به گزارش خبرنگاران به نقل از زددی نت، فیس بوک که نگران استفاده از این شبکه اجتماعی برای انتشار انبوه ویدئوهای تقلبی و جنجالی مبتنی بر هوش مصنوعی موسوم به دیپ فیک است، چالش فناورانه کشف ویدئوهای دیپ فیک را به راه انداخته است.

2 آبان 1398

آی بی ام از کوچک ترین کامپیوتر دنیا با بلاک چین رونمایی کرد

شرکت آی بی ام در اولین روز کنفرانس بزرگ IBM Think 2018 خود از کوچک ترین کامپیوتر دنیا رونمایی کرد. این کامپیوتر کوچک تر از یک دانه نمک است. یعنی اندازه ای 1 در 1 میلی متر.

30 مهر 1398

مقامات چینی می توانند شما را از روی نحوه پیاده روی تان شناسایی نمایند

قدرت ردیابی و نظارتی دولت چین روز به روز قوی تر و پیشرفته تر می گردد.

18 مهر 1398

هوش مصنوعی گوگل به جنگ متخلفان سیاسی می رود ، مسدودی و حذف روزانه یک میلیون حساب کاربری

هوش مصنوعی فیس بوک هر روز یک میلیون حساب کاربری را مسدود یا حذف می کند. هدف از این کار نظارت دقیق تر بر اتفاقات روز دنیا و کنترل تخلفات سیاسی احتمالی است.

13 تیر 1398

شناسایی ژن های باستانی انسان با یاری هوش مصنوعی

این روزها هوش مصنوعی در مشاغل و فعالیت های مختلفی نفوذ نموده است. یکی از حوزه هایی که هوش مصنوعی می تواند در آن اثرگذار باشد، باستان شناسی است.

21 خرداد 1398