هوش مصنوعی سلامت خاک را ارزیابی می کند

به گزارش مجله سایه، محققان برای تجزیه و تحلیل سلامت خاک از هوش مصنوعی استفاده کرده اند که این امر به جلوگیری از ضرر در تولید محصولات کشاورزی کمک می کند.

هوش مصنوعی سلامت خاک را ارزیابی می کند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله سایه به نقل از شینهوا، محققان چینی برای تجزیه و تحلیل سلامت خاک از هوش مصنوعی استفاده کرده اند که این امر به جلوگیری از ضرر در تولید محصولات کشاورزی کمک می کند.

بیماری های گیاهی ناشی از بیماری قارچی فوزاریوم باعث خسارت شدید کشاورزی در سراسر جهان شده است؛ تهیه یک مدل برای پیش بینی بیماری می تواند به کاهش تلفات محصولات کشاورزی کمک کند.

هوش مصنوعی که گاهی اوقات هوش ماشینی نامیده می شود، به هوشمندی نشان داده شده توسط ماشین ها در شرایط مختلف اطلاق می شود که در مقابل هوش طبیعی در انسان ها واقع شده است.

محققان دانشگاه نانجینگ بیش از 1500 نمونه برداری از خاک مربوط به پژمردگی فوزاریوم را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. آنها از روش یادگیری ماشینی برای تجزیه و تحلیل ترکیبات میکروبی خاک ها و تولید الگوهای باکتریایی و قارچی خاک استفاده کردند که می تواند سلامت آن را با دقت بیش از 85 درصد پیش بینی کند.

مدل های پیش بینی به کشاورزان کمک می کند تا کیفیت خاک را ارزیابی کنند و اقدامات پیشگیرانه ای را برای جلوگیری از ضرر اقتصادی انجام دهند.

به گفته تیم پژوهش این الگوریتم هوش مصنوعی، این تحقیق ادغام داده ها و یادگیری ماشینی را برای تجزیه و تحلیل سلامت خاک که یک تلاش برای استفاده از تحقیقات بزرگ داده های میکروارگانیسم خاک در تولید محصولات کشاورزی است، ترکیب می کند.

این تحقیق در مجله ISME منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 4817

به "هوش مصنوعی سلامت خاک را ارزیابی می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی سلامت خاک را ارزیابی می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید