60 شرکت شستا بورسی می گردد

به گزارش مجله سایه، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی 6 تا 7 درصد منابع تأمین اجتماعی را تأمین می نماید، گفت: طبق برنامه ریزی اجرا شده این سهم به 2 برابر افزایش می یابد.

60 شرکت شستا بورسی می گردد

میرهاشم موسوی در پاسخ به این پرسش که چه برنامه ای برای عرضه شرکت های زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، شستا در بورس دارید، گفت: در حال حاضر خود شستا در بورس حضور دارد که 10 درصد سهام آن به صورت شناور در بورس ارائه شده است و در برنامه داریم طبق فرایندهای بورسی شرکت های زیرمجموعه شستا هم واگذار گردد.

وی گفت: بعلاوه کالاهای مهم تولیدی در شرکت های زیرمجموعه شستا مانند سیمان، فولاد و محصولات پتروشیمی در بورس کالا عرضه می گردد.

موسوی افزود: تا آخر سال شرکت هایی از شستا که باید در بورس عرضه شوند، را آماده می کنیم. در زیر مجموعه شستا 160 شرکت وجود دارد که شستا سهام مدیریتی در این شرکت ها دارد. البته به لحاظ ارزش شرکت ها 90 درصد شرکت های شستا بورسی شده اند، اما همان 10درصدی که به جامانده تعدادی از شرکت های کوچک است که برنامه داریم، طی امسال و سال آینده آنها را در بورس ارائه کنیم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تأکید کرد: البته شرکت های بزرگ و مگاشرکت ها بورسی شده اند، اما 60 شرکت کوچک هستند که هنوز بورسی نشده اند، اما از نظر ارزش این شرکت ها 10 درصد کل دارایی های شرکت شستا است که طی امسال و سال آینده در بورس ارائه می شوند.

موسوی مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به این پرسش که شستا چه اندازه از منابع سازمان تأمین اجتماعی را تأمین می نماید، عنوان کرد: با توجه به DPS یا سودی پرداختی که شستا از شرکت های خود به دست می آورد و باید به تأمین اجتماعی بدهد، برای سال گذشته 17 هزار میلیارد تومان منابع برای تأمین اجتماعی فراهم نموده است که این رقم بین 6 تا 7 درصد کل منابع درآمدی تأمین اجتماعی را شامل می گردد و برنامه داریم برای سال آینده با افزایش سرمایه گذاری و تأکید بیشتر بر توسعه زیرساخت ها منابع شستا برای تأمین اجتماعی حداقل دو برابر این اندازه یعنی 14 درصد درآمدهای سازمان تأمین اجتماعی گردد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 5 دی 1400 بروزرسانی: 5 دی 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 9848

به "60 شرکت شستا بورسی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "60 شرکت شستا بورسی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید