50 هزار سیم کارت به دلیل مزاحمت پیامکی در کمتر از یک ماه قطع شد

به گزارش مجله سایه، به نظر می رسد فرایند برخورد با سیم کارتهای ارسال کننده پیامک های تبلیغاتی روز به روز سرعت می گیرد و با وجودی که تا پیش از این رگولاتوری، ماهانه مبادرت به قطع و مسدودسازی حدود 3 تا 5 هزار سیم کارت می کرد، اما آمارها نشان می دهد که در آبان ماه بیش از 50 هزار سیم کارت مسدود شده است.

50 هزار سیم کارت به دلیل مزاحمت پیامکی در کمتر از یک ماه قطع شد

به نحوی که تا روز 22 آبان ماه جاری بیش از 197 هزار و 660 سیم کارت به دلیل مزاحمتهای پیامکی مسدود شده است. این آمار در حالی است که تا روز ششم آبان ماه جاری، شمار سیم کارتهای قطع شده به دلیل این مزاحمت ها حدود 147 هزار سیم کارت اعلام شده بود و رگولاتوری در فاصله 3 ماه اخیر نیز حدود 13 هزار سیم کارت را قطع کرده بود.

کاربران بسیاری از دریافت پیامکهای تبلیغاتی که با شماره های شخصی برای آنها ارسال می شوند ابراز نارضایتی می کنند و رگولاتوری از طریق سامانه دستوری ستاره 800 مربع از کاربران خواسته است که شماره هایی را که از این طریق اقدام به ارسال پیامک تبلیغاتی می کنند، به این سامانه اعلام کنند تا با آن ها برخورد شود.

اجرای سیاست قطع خطوط موبایلی که اقدام به ارسال پیامک های تبلیغاتی می کنند و تسریع در فرایند برخورد با مزاحمت های پیامکی از بهمن ماه سال 97 و طبق دستور رئیس جمهور در دستور کار رگولاتوری قرار گرفته و در فاصله کمتر از یک سال به مسدودی حدود 200 هزار سیم کارت رسیده است.

این آمار که در پرتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منتشر شده نشان می دهد که تا انتها تیرماه امسال 131 هزار سیم کارت، انتها مردادماه 134 هزار سیم کارت و انتها شهریور 138 هزار سیم کارت و انتها مهرماه 147 هزار سیم کارت به دلیل ارسال پیامک تبلیغاتی برای مشترکان، قطع شده بود و هم اکنون در فاصله نزدیک به 20 روز به قطع 197 هزار سیم کارت منجر شده است.

مطابق با آمار رگولاتوری، بیشترین اعتراضات از پیامک های تبلیغاتی مربوط به پیامک هایی است که از سمت سیم کارت های شخصی و به صورت انبوه ارسال می شود. از آنجایی که از این سیم کارت ها تنها برای ارسال پیامک انبوه استفاده شده و سرویس دیگری از آن فعال نیست، بر مبنای حجم زیادی از پیامک که از طریق این سیم کارت ها ارسال می شود این تخلف قابل شناسایی است و به همین دلیل رگولاتوری از مشترکانی که این سیم کارتها را دریافت می کنند خواسته که از طریق کد دستوری این سیم کارتها را گزارش کنند.

مشترکان موبایل می توانند با شماره گیری کد دستوری ستاره هشتصد مربع (#800*) نسبت به درخواست قطع سرویس پیامک های انبوه تبلیغاتی و ارزش افزوده اقدام کنند. در این سامانه علاوه بر امکان درخواست برای قطع خدمات و تبلیغات، گزینه ای نیز برای تبلیغ از خط شخصی وجود دارد که کاربر با واردکردن شماره موبایلی که از آن پیامک دریافت می کند می تواند آن را گزارش داده تا رگولاتوری نسبت به مسدود کردن آن شماره اقدام کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 1658

به "50 هزار سیم کارت به دلیل مزاحمت پیامکی در کمتر از یک ماه قطع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "50 هزار سیم کارت به دلیل مزاحمت پیامکی در کمتر از یک ماه قطع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید