10 نوع میوه و سبزی که شما را از بیماری های کلیوی دور می نماید

به گزارش مجله سایه، اینطور ثابت شده که مصرف مواد غذایی پرچرب و پردازش شده یا محصولات حیوانی، استرس زیادی به کلیه ها تحمیل می نماید و منجر به افزایش فراوری اسید اوریک به وسیله کلیه ها می گردد.

10 نوع میوه و سبزی که شما را از بیماری های کلیوی دور می نماید

با این حال، بیش از 10 نوع ماده غذایی گیاهی وجود دارند که منجر به حفظ سلامت کلیه ها می شوند. برترین انتخاب های غذایی بر پایه گیاهان برای حفظ عملکرد کلیه ها از این قرارند:

سیر و پیاز: سبزیجات خانواده پیاز حاوی آلیسین هستند؛ ترکیب قدرتمندی که خواص ضد التهابی باورنکردنی دارد و به مبارزه با عفونت دستگاه ادراری می رود.

سیب: منبع عالی از فیبر است و منجر به خنثی شدن سموم دستگاه گوارش می گردد و بار سمی روی کلیه ها را کاهش می دهد. سیب بعلاوه به کاهش کلسترول یاری می نماید و با پاک کردن خون، اثرات مفید روی سیستم قلبی عروقی دارد و به کاهش التهاب یاری می نماید.

توت ها: این میوه های خوشرنگ کلید سلامت کلیه ها هستند. انواع توت ها منجر به کاهش عفونت دستگاه ادراری می شوند و خاصیت ضد التهاب دارند.

فلفل قرمز: سرشار از ویتامین ب 6، ویتامین آ، اسید فولیک و لیکوپن برای پاک کردن و تصفیه کردن کلیه ها است.

جعفری: به اسم برترین تمیز نماینده کلیه شناخته شده است. جعفری منجر به افزایش حجم ادرار، دفع بیشتر سدیم و افزایش بازجذب پتاسیم می گردد.

خیار: مطالعات نشان داده که مصرف خیار به طور منظم، منجر به نظارت بر اسید اوریک بدن و در نتیجه جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه و سنگ مثانه میگردد.

کرفس: منجر به ترویج عملکرد سالم و طبیعی کلیه ها با از بین بردن سموم بدن می گردد.

گشهم: باعث کاهش خطر تشکیل رسوب در کلیه ها می گردد. گشهم برای از بین بردن جیوه، که یک فلز سمی است و منجر به کاهش توانایی کلیه ها برای فیلتر کردن سموم و افزایش خطر ابتلا به بیماری های کلیوی می گردد، مفید است.

انواع کلم: حاوی ترکیبات ویژه ای هستند که به کبد در خنثی سازی سموم یاری می نمایند و بار سموم روی کلیه ها را هم کاهش می دهند. کلم ها منبع غنی از ویتامین های ث، کا، اسید فولیک، و ویتامین ب 6 هستند و آنهم برای حمایت از سلامت کلیه ها. فیبر موجود در گل کلم به جذب بهتر مواد مغذی یاری می نماید و منجر به کهش مقادیر سمومی می گردد که به طور معمول به وسیله کلیه ها برای دفع پردازش می گردد./

منبع: livelovefruit/

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 8933

به "10 نوع میوه و سبزی که شما را از بیماری های کلیوی دور می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 نوع میوه و سبزی که شما را از بیماری های کلیوی دور می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید