کوتاه آمدن رئیس جمهور قبرس ترک٬ در برابر فشارهای ترکیه

به گزارش مجله سایه، مصطفی آکینجی در برابر فشارهای سیاسی و تبلیغاتی ترکیه٬ ناچار شد در خصوص مخالفت خود با عملیات ترکیه در شمال سوریه٬ شرح دهد.

کوتاه آمدن رئیس جمهور قبرس ترک٬ در برابر فشارهای ترکیه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی ان.تی.وی٬ مصطفی آکنجی رئیس جمهور جمهوری ترک قبرس شمالی٬ دو روز پیش با انتشار پیامی در فیسبوک خود٬ در خصوص عملیات تجاوزگرانه ترکیه در شمال سوریه اظهار نظر نموده و نوشت: اسم این عملیات را چشمه صلح گذاشته اند. اما آن چه بیرون می زند٬ آب نیست٬ خون است. همچنین در عملیاتی که ترکیه در قبرس انجام داد، صلحی در کار نبود و هر آن چه بود٬ جنگ بود و خون.

این سخنان رئیس جمهور قبرس ترک٬ موجب واکنش های تند سیاست مداران و مقامات دولتی ترکیه شد و ارسین تاتار نخست وزیر قبرس نیز٬ در این ماجرا رئیس جمهور کشور خود را رها نموده و در جبهه اردوغان ایستاد.

تاتار با انتشار پیامی گفت که او٬ هیات دولت قبرس و حزب اتحاد ملی٬ اظهارات رئیس جمهور را محکوم نموده و معتقد است ترکیه به دنبال صلح و ثبات است.

به دنبال این فشارها و شدت دریافت درخواست ها برای استعفای رئیس جمهور قبرس٬ او دیروز گفت: سخنان من در خصوص عملیات ترکیه در شمال سوریه٬ با سوءتفاهم روبرو شد و به درستی درک نشد. من نمی دانم از کی تا حالا٬ مبارزه با جنگ و داشتن آرزوی صلح و آرامش٬ تبدیل به جرم شده است. ترکیه حق دارد با ترور مبارزه کند و من امیدوارم از این ماجرا٬ مصلحانه بیرون بیاید. ما همیشه خواستار حمایت های برادرانه ترکیه هستیم.

آکینجی در حالی از برادری با ترکیه حرف زده که اردوغان و دیگر سران ترکیه٬ برای توصیف قبرس شمالی٬ لفظ بچه وطن (یاوروو وطن) را به کار می برند و نخست وزیر قبرس نیز چندی پیش رسماً اعلام نموده بود: ما بچه هستیم و مام میهن و وطن بزرگ ما٬ ترکیه است.

وبلاگ خرید: وبلاگ خرید | این سیستم پیشرفته وبلاگدهی برای فروشگاه های اینترنتی است

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 1020

به "کوتاه آمدن رئیس جمهور قبرس ترک٬ در برابر فشارهای ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوتاه آمدن رئیس جمهور قبرس ترک٬ در برابر فشارهای ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید