کشمکش ماتیس و ترامپ بر سر قرارداد نظامی با آمازون

به گزارش مجله سایه، در کتاب جدیدی ادعا شده است دونالد ترامپ به جیمز ماتیس، وزیر دفاع وقت دستور داد آمازون را از فرصت پیشنهاد شرکت در قرارداد 10 میلیارد دلاری دفاعی در سال 2018 دور کند.

کشمکش ماتیس و ترامپ بر سر قرارداد نظامی با آمازون

به گزارش خبرنگاران، گای اسنوگرس، نویسنده سخنرانی های جیمز ماتیس، وزیر دفاع سابق آمریکا در کتاب جدیدش تحت عنوان حفظ خط دفاعی: داخل پنتاگون ترامپ با تصدی ماتیس به جزئیات کشمکش اخلاقی ماتیس با خواسته های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پرداخته است.

اسنوگرس در این کتاب می نویسد: ترامپ اغلب از شرکت آمازون و مدیر اجرایی آن که مالک واشنگتن پست هم هست، انتقاد می نماید. ماتیس در جمع کوچکی گفت که ترامپ از او خواسته تا آمازون را از یک قرارداد دفاعی 10 میلیارد دلاری نظامی دور کند.

سال گذشته، ترامپ آمازون را متهم کرد که با حقه بازی هزینه سرویس پست را روی هزینه های ارسال اضافه می نماید. به کاخ سفید، وزارت دفاع و آمازون درباره این درخواست اطلاع داده شد.

وزارت دفاع آمریکا آدینه بیان کرد، یک قرارداد 10 میلیارد دلاری با مایکروسافت به جای آمازون انعقاد نموده است. در بیانیه پنتاگون آمده است، عقد قرارداد با مایکروسافت ادامه استراتژی ماست و نیازهای این سازمان متنوع است و نمی توان با یک تامین کننده آن را محقق کرد.

وبلاگ خرید: وبلاگ خرید | این سیستم پیشرفته وبلاگدهی برای فروشگاه های اینترنتی است

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 1230

به "کشمکش ماتیس و ترامپ بر سر قرارداد نظامی با آمازون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشمکش ماتیس و ترامپ بر سر قرارداد نظامی با آمازون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید