چین: با تحریم ایران مخالفیم

به گزارش مجله سایه، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مدیر اقتصادی شرکت هواوی به دلیل نقض تحریم های آمریکا علیه ایران در کانادا دستگیر شده است تاکید نمود ما با تحریم های یکجانبه آمریکا علیه کشورهای دیگر از جمله ایران خارج از چارچوب شورای امنیت، مخالف هستیم.

چین: با تحریم ایران مخالفیم

با تور چین ارزان سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

گنگ شوانگ روز پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران داخلی و خارجی در پکن اضافه کرد: ما این دیدگاه و موضع را بارها، به صورت شفاف و واضح اعلام نموده ایم.

او تاکید نمود چین به عنوان یک عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل، قطعنامه های شورای امنیت در ارتباط با تحریم ها را همواره به طور جدی و دقیق اجرا نموده است اما مخالف تحریم های یک جانبه آمریکا علیه کشورهای دیگر است.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین اظهار کرد هوآوی هم در بیانیه خود تایید نموده است که فعالیت این شرکت با قوانین و مقررات بین المللی مطابقت دارد.

امروز پنجشنبه اعلام شد کانادا، خانم وانژو منگ از اعضای هیات رئیسه هوآوی و دختر بنیانگذار این شرکت را دو روز پیش به اتهام نقض تحریم های آمریکا علیه ایران به درخواست واشنگتن بازداشت نموده است.

منابع کانادایی می گویند خانم وانژو که از سوی آمریکا تحت پیگرد قرار گرفته بود در شهر ونکوور در غرب کانادا و به درخواست آمریکا بازداشت شده و قرار است به آمریکا منتقل گردد.

در همین حال شرکت هواوی در پکن و سفارت چین در کانادا با انتقاد از بازداشت این مدیر هواوی، اعلام کردند خانم وانژو هیچ اشتباه و تخلفی مرتکب نشده است.

در بیانیه شرکت هواوی آمده است: این شرکت منطبق با قوانین و مقررات بین المللی از جمله قوانین و مقررات صادرات، رعایت تحریم ها و کنترل صادرات سازمان ملل متحد، ایالات متحده و اتحادیه اروپا فعالیت می نماید.

منبع: انتخاب
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 897

به "چین: با تحریم ایران مخالفیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: با تحریم ایران مخالفیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید