هشدار چین درباره حمایت آمریکا از جدایی طلبان خشونت گرا در هنگ کنگ

به گزارش مجله سایه، دفتر وزارت امور خارجه چین در هنگ کنگ ضمن هشدار در مورد دادن سیگنال های غلط به جدایی طلب های خشونت گرا در این منطقه، از واشنگتن خواست در مورد ارتباط مقامات آمریکایی با رهبران جدایی طلب ها شفاف سازی کند.

هشدار چین درباره حمایت آمریکا از جدایی طلبان خشونت گرا در هنگ کنگ

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله سایه، پایگاه اینترنتی دفتر وزارت امور خارجه چین در هنگ کنگ روز پنجشنبه از آمریکا خواست ارسال سیگنال های غلط برای جدایی طلبان خشونت گرا در این منطقه را انتها دهد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، همچنین این نهاد از آمریکا خواست درخصوص گزارش های رسانه ها مبنی بر ارتباط مقامات واشنگتن با رهبران جدایی طلب ها، شفاف سازی کند.

چین بارها به واشنگتن و لندن اخطار داده است، در امور داخلی هنگ کنگ دخالت نکنند.

پیش تر نیز وزارت امور خارجه چین در پاسخ به ادعاهای آمریکا پرسید: سیاست مداران آمریکایی چه صلاحیتی برای انتقاد از وضع حقوق بشر، آزادی و حاکمیت قانون در هنگ کنگ دارند؟.

ادامه یافتن اعتراضات که به گفته نماینده پکن در سازمان ملل در حال تبدیل به اغتشاشات است، چن دائوژیانگ فرمانده نیروهای ارتش چین را وادار کرد هشدار دهد که ارتش این کشور مصمم است از حاکمیت، امنیت، ثبات و آسایش ملی در هنگ کنگ حفاظت کند.

شهروندان هنگ کنگی نهم خرداد ماه در اعتراض به تصویب لایحه ای در مجلس این کشور اعتراض کردند. این لایحه اجازه استرداد مجرمان به چین را میسر می کرد. اما به گفته معترضان موجب به خطر افتادن استقلال هنگ کنگ می شد. فرماندار هنگ کنگ اظهار داشت در واکنش به نارضایتی عمومی گسترده مردم، لایحه پیشنهادی مجلس را به مدت نامحدود به حالت تعلیق در خواهد آورد، اما این اقدام او موجب فروکش کردن اعتراضاتی که چین معتقد است ریشه در تحریکات غربی ها دارد، نشد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 465

به "هشدار چین درباره حمایت آمریکا از جدایی طلبان خشونت گرا در هنگ کنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار چین درباره حمایت آمریکا از جدایی طلبان خشونت گرا در هنگ کنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید