مدارس کدام استان ها فردا تعطیل است؟

به گزارش مجله سایه، بنا بر تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران مدارس استان تهران علاوه بر شنبه یکشنبه یک دی ماه نیز تعطیل شد

مدارس کدام استان ها فردا تعطیل است؟

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزرای دانشجو، در چند روز گذشته و در پی بروز پدیده وارونگی هوا و بالا رفتن میزان آلاینده های جوی هوای برخی استان های کشور به شرایط ناسالم برای گروه های حساس رسیده است که این امر باعث شد کمیته اضطرار آلودگی هوا روز گذشته تمام مدارس استان تهران را تعطیل اعلام کند.

مدارس تبریز فردا و پس فردا به علت آلودگی هوا تعطیل شد

همچنین از سوی اداره کل مدیریت بحران و کارگروه اضطرار کاهش آلودگی هوا مدارس تبریز فردا و پس فردا (یکشنبه و دوشنبه) به علت آلودگی هوا تعطیل اعلام شد.

هوای تبریز جمعه و شنبه در شرایط ناسالم قرار داشت و به دلیل تداوم پایداری هوا این شرایط ادامه دارد لذا با تصمیم مدیران استان، مدارس تبریز و 2 شهر دیگر فردا و پس فردا در شیفت صبح و ظهر به دلیل آلودگی هوا تعطیل شد.

هنربر، مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی توضیح داد: با تصمیم کارگروه اضطراری کاهش آلودگی هوا، با توجه به پایدار بودن شرایط جوی شهر تبریز و به منظور پیشگیری از افزایش آلایندگی، روز های یکشنبه و دوشنبه، مدارس شهر های تبریز، سردرود و باسمنج در تمامی مقاطع تحصیلی، تعطیل خواهد بود.

بر اساس آخرین آمار مرکز سنجش کیفی هوا اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی شاخص کیفی هوای کلانشهر تبریز (میانگین 24 ساعت گذشته) بر اساس پارامتر ذرات کمتر از 2.5 میکرون دیروز برابر 114 بوده و شرایط هوا ناسالم برای گروه های حساس است.

شاخص کیفی هوا (AQI) یا شاخص آلودگی هوا (PSI) نیز معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک تر از 10 میکرومتر و ذرات کوچک تر از 2.5 میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد های مختلف هستند، تبدیل به یک عدد بدون واحد کرده و شرایط آلودگی هوا را سطوح مختلف نمایش می دهد.

بر اساس شاخص آلودگی هوا، این شاخص از صفر تا 50 هوای پاک، 51 تا 100 هوای سالم، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس، 151 تا 200 ناسالم برای عموم، 201 تا 300 بسیار ناسالم، 301 تا 500 خطرناک است.

با این حساب شرایط لحظه ای آلودگی هوای تبریز که در 114 است، ناسالم برای عموم است و مردم از خروج غیرضروری از منازل خودداری کنند.

مدارس ارومیه تعطیل شد

همچنین بر اساس اطلاعیه اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان غربی با توجه به تصمیم کارگروه ویژه آلودگی هوا مبنی بر وجود آلایندگی های جوی و پایداری هوا، با هدف پیشگیری از افزایش آلایندگی، تمامی مدارس نواحی یک و دو ارومیه. انزل، نازلو، صومای برادوست و سیلوانا و آموزشگاه های علمی آزاد و زبان های خارجی دارای مجوز از آموزش و پرورش فردا یکشنبه اول دی ماه 98 در نوبت صبح و بعدازظهر تعطیل اعلام می شود.

مدارس استان قم فردا تعطیل شد

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قم گفت: مدارس استان قم فردا یکشنبه تعطیل شد.

غلامرضا رضایی در مصاحبه با خبرنگار تسنیم در قم، گفت: به دلیل آلودگی هوا فردا یکشنبه، یکم دی ماه، تمام پیش دبستانی ها، مهد کودک ها و مدارس شهر قم و بخش های تابعه استان در همه مقاطع تحصیلی و در هر دو نوبت صبح و بعد از ظهر تعطیل خواهد بود.

وی اضافه نمود: این موضوع با تصمیم کمیته اضطراراستان گرفته شده است.

گفتنی است که روز های 20 و 21 آذرماه و همچنین روز های 24 و 25 آذرماه نیز به دلیل آلودگی هوا مدارس قم تعطیل شده بود.

مدارس ابتدایی کاشان فردا تعطیل است

رئیس اداره هواشناسی کاشان گفت: مدارس ابتدایی، مهدکودک و پیش دبستانی ها را به دلیل تداوم آلودگی فردا یکشنبه تعطیل است.

عباس ارغوانی در مصاحبه با خبرنگار تسنیم در کاشان، ضمن اشاره به تداوم آلایندگی هوا در گفت: بر اساس جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا در شهرستان کاشان مقرر شد تا مدارس ابتدایی، مهدکودک و پیش دبستانی ها تعطیل باشند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم باید در روز یکشنبه در سر کلاس درس حاضر باشند، اضافه نمود: تعطیلی مدارس شامل این مقاطع تحصیلی نمی شود و بر همین اساس این دانش آموزان باید بر اساس برنامه ریزی قبلی در سر کلاس درس حاضر باشند.

رئیس اداره هواشناسی کاشان با بیان اینکه گروه های حساس و عموم مردم از تردد غیرضروری خودداری کنند، ابراز داشت: بیماران ریوی، بچه ها، سالمندان و عموم مردم از تردد غیرضروری خودداری کنند و تا حد امکان در منزل بماند.

آلودگی برای دومین روز متوالی مدارس اصفهان را تعطیل کرد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از تعطیلی مقاطع مختلف تحصیلی در اصفهان و چند شهرستان خبر داد و گفت: به علت تداوم آلودگی هوا در استان فردا یکم دی مدارس تعطیل هستند.

منصور شیشه فروش در مصاحبه با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به شرایط هوا، گفت: با توجه به ادامه شرایط وضعی سکون و پایداری هوا و مهیا شدن انباشت آلاینده های جوی و همچنین گزارش شبکه پایش آلودگی هوای شهر مبنی بر کاهش دید افقی، مه آلودگی، ابرناکی رطوبت بالا آلودگی فردا هم ادامه دارد.

وی اضافه نمود: عصر امروز کارگروه اضطرار با حضور اعضا برگزار شد و در راستای جلوگیری از افزایش آلاینده ها و عدم مواجهه گروه های حساس مقرر شد مهد های کودک، پیش دبستانی، دوره ابتدایی اول و دوم و متوسطه اول و دوم در نواحی 6 گانه اصفهان، مناطق آموزش و پرورش زرین شهر، فولادشهر، باغ بهادران، فلاورجان، خمینی شهر، نجف آباد، شاهین شهر، پیربکران، برخوار، مبارکه و مهد های کودک و دوره های ابتدایی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل فردا تعطیل شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان لزوم عدم تردد در سطح شهر، گفت: به همشهریان به ویژه بچه ها، سالمندان، خانم های باردار، بیماران تنفسی، ریوی و قلبی توصیه می شود در منزل بمانند و از تردد در شهر خودداری کنند.

وبلاگ خرید: وبلاگ خرید | این سیستم پیشرفته وبلاگدهی برای فروشگاه های اینترنتی است

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 2269

به "مدارس کدام استان ها فردا تعطیل است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدارس کدام استان ها فردا تعطیل است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید