مالک علی بابا یک روزه 2.8 میلیارد دلار ثروتمندتر شد

به گزارش مجله سایه، خالص دارایی های جک ما، رئیس شرکت خرده فروشی علی بابای چین طی یک روز 2.8 میلیارد دلار افزایش یافت. وی اکنون ثروتمندترین فرد در آسیا و چهاردهمین فرد ثروتمند دنیا است.

مالک علی بابا یک روزه 2.8 میلیارد دلار ثروتمندتر شد

به گزارش مجله سایه به نقل از بلومبرگ، به رغم کند شدن رشد مالی چین، بعد از آنکه شرکت علی بابا پیش بینی ای بالاتر از برآورد همه تحلیلگران از میزان رشد فروش خود ارائه کرد، خالص دارایی های جک ما، رئیس این شرکت در طی یک روز 2.8 میلیارد دلار افزایش یافت.

مای 52 ساله بر اساس شاخص میلیاردهای بلومبرگ، اکنون ثروتمندترین فرد در آسیا و چهاردهمین فرد ثروتمند دنیا است. رقم خالص دارایی های وی در امسال میلادی با 8.5 میلیارد دلار افزایش به 41.8 میلیارد دلار رسیده است.

این افزایش اخیر پس از آن رخ داد که بزرگترین شرکت تجارت الکترونیک چین (علی بابا) پیش بینی کرد که میزان رشد درآمدهایش در سال منتهی به ماه مارس 45 تا 49 درصد رشد خواهد داشت. پس از اعلام این پیش بینی، ارزش سهام شرکت علی بابا با 13 درصد رشد به رقمی بی سابقه رسید.

علی بابا و هولدینگ تنسنت، که به ترتیب بازار خرید و فروش آنلاین و شبکه های اجتماعی چین را در تسلط خود دارند، همزمان با کند شدن رشد مالی چین، ورود عمیق تری به حوزه های جدیدی همچون، جمع آوری ابری خدمات و پخش موزیک و ویدئو داشته اند.

علی بابا قرار است این هفته نشست هایی را با سرمایه گذاران خود داشته باشد. قرار است ما روز آدینه در مورد ابتکارات شرکت با سرمایه گذاران گفتگو کند.

منبع: تسنیم
انتشار: 8 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 2671

به "مالک علی بابا یک روزه 2.8 میلیارد دلار ثروتمندتر شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "مالک علی بابا یک روزه 2.8 میلیارد دلار ثروتمندتر شد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالک علی بابا یک روزه 2.8 میلیارد دلار ثروتمندتر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید