لوکاشنکو: هر زمان که مردم بلاروس تصمیم بگیرند انتخابات برگزار می کنیم

به گزارش مجله سایه، رئیس جمهور بلاروس در مراسم افتتاحیه سومین خط مترو مینسک اظهار داشت، زمانی که مردم این کشور درباره یک انتخابات جدید تصمیم بگیرند، این انتخابات در بلاروس برگزار خواهد شد.

لوکاشنکو: هر زمان که مردم بلاروس تصمیم بگیرند انتخابات برگزار می کنیم

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری تاس، الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس گفت: بعضی می خواهند که ما یک انتخابات جدید برگزار کنیم. من ضمانت می دهم زمانی که شما تصمیم بگیرید، یک انتخابات جدید برگزار خواهد شد.

وی به سیاست معیار دوگانه غرب نسبت به بلاروس اشاره نمود و گفت: آلمانی ها نگرانند. مجلس آنها حتی روز پنجشنبه تصمیمی را برای ما بلاروسی ها تصویب کرد. اما آنها ابتدا باید مسائل در همسایگی خود یعنی در لهستان را رو به راه نمایند. سوال دیگر این است که آیا آنها از آمریکایی ها نیز خواهند خواست تا انتخاباتی دیگر برگزار نمایند؟

بلاروس در تاریخ 9 اوت امسال میلادی انتخابات ریاست جمهوری خود را برگزار کرد. براساس آمار کمیسیون مرکزی انتخابات بلاروس، لوکاشنکو با کسب 80.1 درصد از آرا پیروز انتخابات بود. سوتلانا تیخانوفسکایا، رقیب انتخاباتی و مخالف اصلی لوکاشنکو که 10.12 درصد از آرا را از آن خود نموده بود، از به رسمیت شناختن نتایج این انتخابات امتناع نموده و بلاروس را ترک کرد. به دنبال این انتخابات، اعتراضات گسترده ای در مینسک، پایتخت بلاروس و چندین شهر دیگر به راه افتاد. اپوزیسیون بلاروس از مردم خواسته است تا زمان اعلام تاریخ یک انتخابات جدید، به اعتراضات خود ادامه دهند.

وبلاگ خرید: وبلاگ خرید | این سیستم پیشرفته وبلاگدهی برای فروشگاه های اینترنتی است

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 5886

به "لوکاشنکو: هر زمان که مردم بلاروس تصمیم بگیرند انتخابات برگزار می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوکاشنکو: هر زمان که مردم بلاروس تصمیم بگیرند انتخابات برگزار می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید