عقد تفاهم نامه تامین اعتبار 79 میلیارد ریالی بازسازی سینما 29 بهمن تبریز

به گزارش مجله سایه، خبرنگاران/آذربایجان شرقی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی از عقد تفاهم نامه بین سازمان مدیریت و برنامه ریزی، حوزه هنری استان و حوزه هنری کشور برای تامین اعتبار 79 میلیارد ریالی بازسازی سینما 29 بهمن تبریز، اطلاع داد.

عقد تفاهم نامه تامین اعتبار 79 میلیارد ریالی بازسازی سینما 29 بهمن تبریز

جهت دریافت خدمات بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

داود بهبودی در ملاقات با معاون اداری اقتصادی حوزه هنری کشور اظهار کرد: همکاران حوزه هنری استان فراتر از روحیه کارمندی کوشش می نمایند و این کوشش ها از ارزشمند و قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه شرایط جامعه هنری به مراتب باید بهتر شکل فعلی باشد، اضافه نمود: متاسفانه در سال های اخیر دولت با تنگناهای شدید اقتصادی روبرو بوده با این حال حوزه هنری جزو معدود دستگاه های اجرایی استان است که اعتبارات عمرانی آن 100درصد تخصیص یافته است.

وی تشریح کرد: از حوزه هنری کشور انتظار داریم نگاه و رویکردشان نسبت به استان هایی که دارای سابقه طولانی در زمینه های فرهنگی و هنری و در نتیجه استعدادهای بیشتری است، واقع بینانه تر باشد و توجهات و امکانات صرفا متوجه استان های محروم نباشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با بیان اینکه انتظار داریم که تعادل برقرار گردد و نه لزوما تساوی، اضافه نمود: بین آذربایجان شرقی با سابقه طولانی هنر سینما و استان هایی که سوابق چندانی در این زمینه ندارند، باید تفاوت هایی باشد.

وی اضافه نمود: در ارتباط با اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای حوزه هنری استان، برابر با تفاهم نامه سه جانبه منعقده بین سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، حوزه هنری و معاونت امور سینمایی حوزه هنری کشور رقم مورد احتیاج مقاوم سازی و بازسازی سینما 29 بهمن تبریز، بالغ بر 79 میلیارد ریال برآورد شده است.

بهبودی با بیان اینکه این پروژه تحت عنوان بازسازی و تجهیز پردیس فرهنگی سینمایی 29 بهمن تبریز از سال 1398 شروع شده است، اضافه نمود: سازمان مدیریت برنامه ریزی با اولویت قرار دادن تامین اعتبار و تخصیص کامل آن نسبت به تعهدات اعتباری خود در امسال به صورت 100درصدی عمل نموده است.

احداث پردیس سینمایی شهر مراغه

معاون اداری اقتصادی حوزه هنری کشور نیز در این ملاقات از عقد تفاهم نامه احداث پردیس سینمایی شهر مراغه با بیش از شش هزار مترمربع زیربنا و با مشارکت شهرداری مرغه اطلاع داد.

قره باغی اذعان کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان آذربایجان شرقی همیشه حامی حوزه هنری بوده و اگر حمایت های سازمان نبود پردیس سینمایی قدس به خاتمه نمی رسید و عملیات احداث پردیس 29 بهمن شروع نمی شد.

به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی، وی متذکر شد: حوزه های هنری استان ها از نظر بدنه خیلی چابک و کارآمد هستند؛ با این حال حمایت های بخش دولتی اندکی بهره مند می شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 6992

به "عقد تفاهم نامه تامین اعتبار 79 میلیارد ریالی بازسازی سینما 29 بهمن تبریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عقد تفاهم نامه تامین اعتبار 79 میلیارد ریالی بازسازی سینما 29 بهمن تبریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید