شوک به تیم ملی فوتسال در آستانه جام جهانی، بازی با ژاپن منتفی شد!

به گزارش مجله سایه، به گزارش خبرنگاران، برنامه تیم ملی فوتسال ایران طی یک سال و نیم گذشته به شدت تحت تأثیر ویروس کرونا قرار داشت و حتی برگزاری مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا هم منتفی شد.

شوک به تیم ملی فوتسال در آستانه جام جهانی، بازی با ژاپن منتفی شد!

تیم ملی ایران که یکی از 24 تیم حاضر در جام دنیای لیتوانی خواهد بود، قصد داشت با برگزاری چند بازی تدارکاتی خود را آماده این رقابت ها کند. یکی از خبرهای خوش فدراسیون فوتبال در ماه های گذشته، انجام بازی تدارکاتی تیم ملی فوتسال ایران با ژاپن در اواخر مرداد بود که این مسابقه هم لغو شده است.

پیگیری های خبرنگاران نشان می دهد تیم ملی فوتسال سفری به ژاپن نخواهد داشت و علت این موضوع احتمالاً مخالفت مقامات دولتی ژاپن با این سفر، برگزاری مسابقات المپیک و پارالمپیک است. مسئولان کمیته فوتسال از یکی، دو روز گذشته در جریان این خبر قرار گرفته اند.

انتشار خبر برگزاری بازی با ژاپن در سایت فدراسیون فوتبال

فدراسیون فوتبال در فروردین ماه بود که خبر قطعی برگزاری بازی تیم ملی فوتسال ایران و ژاپن را منتشر کرد: با توجه به برنامه ریزی های چند ماه اخیر کمیته فوتسال جهت هماهنگی ملاقات و تورنمنت محبت آمیز برای تیم ملی، در شرایطی که شیوع کرونا همچنان شرایط سختی را برای تیم های قاره ایجاد است، برگزاری دو بازی محبت آمیز ایران با ژاپن قطعی شد. نخستین ملاقات تیم های ملی ژاپن و ایران مورخ 28 مرداد در شهر شیزوئوکا برگزار خواهد شد. دومین مصاف دو تیم هم مورخ 31 مرداد در شهر اوئیتا خواهد بود.

با انتشار این خبر، دل ملی پوشان فوتسال و اعضای کادر فنی به برگزاری دو بازی خوب پیش از جام دنیای گرم و خیالشان بابت پر کردن خلاء بازی تدارکاتی تا حدی راحت شده بود.

ملاقات تیم ملی فوتسال ایران و ژاپن در تورنمنت تبریز

حذف خبر از سایت فدراسیون

یک روز بعد از انتشار خبر برگزاری بازی ایران و ژاپن، سایت فدراسیون فوتبال اقدام به حذف خبر برگزاری این مسابقه کرد تا تردیدهایی را در انجام بازی دو تیم به وجود بیاورد. داود پرهیزکار رئیس وقت کمیته فوتسال در واکنش به این اتفاق گفت که خبر با درخواست ژاپنی ها حذف شده است و قرارداد تا چند روز دیگر نهایی خواهد شد

پرهیزکار گفت: دعوت نامه ژاپنی ها به دست ما رسیده و ما هم بر این اساس بعد از موافقت فدراسیون فوتبال برای دو ملاقات محبت آمیز این موضوع را به وسیله سایت فدراسیون اطلاع رسانی کردیم. برخی از کشورها مقررات خاص خودشان را دارند، ژاپنی ها مدعی شدند تا قرارداد نهایی بین دو فدراسیون انجام نگردد خبری نباید منتشر گردد. با توجه به این درخواست این خبر از روی سایت فدراسیون حذف شد تا چند روز آینده قرارداد نهایی منعقد گردد.

عدم ثبت بازی تدارکاتی در سایت فدراسیون ژاپن

به تدریج و با گذشت زمان بیشتر، تردیدها در برگزاری بازی تیم های فوتسال ایران و ژاپن بیشتر و بیشتر شد. عدم ثبت این بازی در سایت فدراسیون فوتبال ژاپن، یکی از عواملی بود که به این تردیدها دامن زد. ژاپنی ها که نظم خاصی در تقویم مسابقات خود دارند، نامی از ایران در ملاقاتهای تدارکاتی خود ذکر نکرده بودند و این موضوع حتی تا امروز هم پابرجا است.

خبرنگار ژاپنی: اصلاً قرار نبود ایران و ژاپن با هم بازی نمایند!

در میان تمام این خبرهای ضد و نقیض از بازی تیم ملی فوتسال ایران و ژاپن، استیو هریس خبرنگار فوتسال ژاپن مدعی شد فدراسیون ژاپن اصلاً برنامه ای برای بازی با تیم ملی ایران نداشته است!

هریس در این خصوص به خبرنگاران، گفت: در برنامه سالانه اعلام شده به وسیله فدراسیون فوتبال ژاپن، تنها تاریخ موجود برای برگزاری بازی تدارکاتی اواخر ماه اگوست است؛ زمانی که ژاپن در تورنمنت 4 جانبه در اسپانیا بازی می نماید. روز دیگری در دسترس نیست. هیچ برنامه دیگری برای بازی تدارکاتی ژاپن اعلام نشده است.

هریس اضافه نمود: اگر ایران و ژاپن بتوانند بازی های محبت آمیز برگزار نمایند، تجربه شگفت انگیزی برای هر دو تیم و طرفداران فوتسال در ایران، ژاپن، آسیا و حتی بقیه دنیا خواهد بود. ژاپن و ایران دو تیم برتر آسیا محسوب می شوند. آنها معمولاً در مسابقات قهرمانی آسیا با هم بازی می نمایند. بنابراین خوب است اگر آنها بتوانند در خارج از این رقابت ها هم بازی نمایند. به خصوص اکنون که به این نوع بازی های محبت آمیز بسیار زیاد احتیاج است زیرا مسابقات قهرمانی آسیا 2020 لغو شد و نه ایران و نه ژاپن فرصتی برای آزمایش نسل تازه بازیکنان جوان در رقابت جدی نداشته اند. بنابراین دلایل متعددی برای احتیاج به بازی های محبت آمیز بین ایران و ژاپن وجود دارد.

حضور عزیزی خادم رئیس فدراسیون ایران در تمرین روز گذشته تیم ملی فوتسال

بی خبری رئیس فدراسیون فوتبال از لغو بازی تدارکاتی!

در این بین اما عجیب ترین اظهارنظر مربوط به شهاب الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال است. عزیزی خادم روز گذشته در تمرین تیم ملی فوتسال حضور یافت و ضمن حمایت از این تیم در آستانه مسابقات جام دنیای، بدون اطلاع از لغو بازی تدارکاتی با ژاپن از سفرش به این کشور همراه با تیم ملی اطلاع داد!

عزیزی خادم گفت: با برنامه هایی که در کمیته فوتسال در نظر گرفته شده، تیم ملی با بالاترین سطح آمادگی راهی مسابقات جام دنیای خواهد شد. فدراسیون فوتبال در حال پیگیری و برنامه ریزی جهت حضور تیم ملی فوتسال در ژاپن است. خودم هم در ژاپن کنار شما هستم. مطمئنم تیم ملی فوتسال با راهبردی که فدراسیون فوتبال دارد، برنامه ریزی دقیقی در این راه انجام خواهد داد.

ضربه عظیم به تیم ملی فوتسال

هنوز به درستی مشخص نیست آیا تیم ملی قرار بوده از ابتدا به ژاپن سفر کند و یا ژاپن موافقتی با برگزاری این بازی نداشته است. مسئولان کمیته فوتسال مدعی هستند نامه نگاری با ژاپنی ها را دارند که در آن با شرایط سفر ایران به این کشور موافقت شده است اما محدودیت های دولتی در نهایت منتفی شدن مسابقه را در پی داشته است.

در هر صورت با لغو این مسابقه، تیم ملی فوتسال ایران ضربه عظیمی در راه آماده سازی جام دنیای خورده است به خصوص اینکه خبرهای خوب دیگری درباره سایر مسابقات محبت آمیز هم به گوش نمی رسد. جام دنیای قرار است شهریور و مهر سال جاری به میزبانی لیتوانی برگزار گردد و تیم ملی کشورمان با آرژانتین، آمریکا و صربستان همگروه است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 مرداد 1400 بروزرسانی: 16 مرداد 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 8707

به "شوک به تیم ملی فوتسال در آستانه جام جهانی، بازی با ژاپن منتفی شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شوک به تیم ملی فوتسال در آستانه جام جهانی، بازی با ژاپن منتفی شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید