عسکری: اتفاق غیرعادی رخ ندهد حسینی و مردانی سهمیه المپیک را می گیرند

سرمربی تیم ملی تکواندو گفت: اگر اتفاقات در چارچوب تکواندو و در زمین مسابقه، عادی پیش برود، دو بازیکن ما توانایی کسب سهمیه را دارند.

عسکری: اتفاق غیرعادی رخ ندهد حسینی و مردانی سهمیه المپیک را می گیرند

فریبرز عسکری در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد شرایط ملی پوشان در فاصله چند روز تا شروع مسابقات فینال گرندپری گفت: بچه ها برای حضور در فینال گرندپری تمرینات وحشتناکی را پشت سر گذاشتند و بسیار با انگیزه و اشتیاق برای این مسابقات آماده شدند. بچه ها به خوبی متوجه بودند قرار است در چه میدانی مبارزه نمایند و با جدیت تمام تمرینات را پشت سر گذاشتند. باید بپذیریم با ریزش امتیازاتی که در رنکینگ المپیک داشتیم، کار بسیار سخت شده است و برای کسب سهمیه باید امتیازات خوبی را کسب کنیم.

وی در مورد فشار و استرس سجاد مردانی و میرهاشم حسینی مطرح نمود: بدون شک همینطور خواهد بود، اما تمام کوشش خود را انجام دادیم و جهت کسب سهمیه را یک جهت رشد و تعالی برای خودمان و کسب افتخار برای کشورمان می دانیم. از روز اول می دانستیم برای حضور در المپیک باید در جهت، امتیازات لازم را کسب کرد. فینال گرندپری جایی است که 16 تکواندوکار برتر جهان جمع می شوند و یک جورهایی تا نفر دوازدهم برای کسب سهمیه المپیک شانس خواهند داشت.

سرمربی تیم ملی تکواندو توضیح داد: همین موضوع باعث خواهد شد تا تمامی تکواندوکاران پرکوشش ظاهر شوند. فینال گرندپری میدان بزرگی است و کار، کار بسیار سختی است، اما تمام کوشش خود را انجام دادیم تا بهترین نتیجه را کسب کنیم. واقعیت این است که سجاد مردانی و میرهاشم حسینی توانایی کسب مدال و سهمیه المپیک را در همین مرحله دارند، اما در مسابقه هزار اما و اگر اتفاق می افتد. باید ببینیم در روز مسابقه شرایط به چه شکلی رقم خواهد خورد و امیدوار هستیم گرفتار اما و اگر و مانند مرحله گذشته گرفتار مسائل داوری نشویم. اگر اتفاقات در چارچوب تکواندو و در زمین مسابقه عادی پیش برود و اتفاق غیرعادی رخ ندهد، هر دو بازیکن ما توانایی کسب سهمیه را دارند.

عسکری در مورد برنامه های کادرفنی و ملی پوشان برای از دست ندادن تمرکز روانی خود در صورت روبرو با مسائل داوری گفت: یک سری چیزها واقعا دست ما نیست و یکسری مسائل بحث فرهنگی و اجتماعی است که باید مدت ها روی آنها کار گردد تا تغییرات ایجاد گردد. در خارج از ایران آستانه تحمل مردم بسیار بالا است، اما در ایران آستانه تحمل ما منفی شده است. قطعا این مسائل در زمین مسابقه نیز تاثیر خود را می گذارد، اما با تمام این اوصاف کوشش کردیم در محیط کاری شرایطی را فراهم کنیم تا بچه ها تغییرات رفتاری در خود ایجاد نمایند.

وی گفت: در این مدت دکتر صبحی هر شب با بچه ها جلسه داشت تا در روز خاص از این مسائل به دور باشیم. همواره به بچه ها تاکید کردم تنها جایی که ما می توانیم تسلط و تغییرات ایجاد کنیم، خودمان هستیم و ما نمی توانیم به داور، تماشاگر و هیئت برگزاری مسابقات چیزی را دیکته کنیم، اما می توانیم خود را تغییر بدهیم. در این شرایط راحت ترین کار تغییرات خودمان است و امیدوارم اتفاقات بلغارستان در روسیه تکرار نیفتد و بچه ها با تمرکز کامل کار خود را انجام بدهند، چرا که هر وقت تمرکز وجود داشته است بچه ها عملکرد بسیار خوبی داشتند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 30 دی 1398 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 1964

به "عسکری: اتفاق غیرعادی رخ ندهد حسینی و مردانی سهمیه المپیک را می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عسکری: اتفاق غیرعادی رخ ندهد حسینی و مردانی سهمیه المپیک را می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید